W oddziale przedszkolnym dzieci świętowały Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć maluchy miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku a co najważniejsze dowiedzieć się, że jeże są pod ochroną. Na zajęciach plastycznych przedszkolaki wykonały jeże z gruszek i goździków.

Jesień to czas kiedy jest dużo owoców i warzyw,  przygotowując zapasy na zimę zamykamy w słoiki trochę lata. Domowe przetwory smakują najlepiej i mają dużo witamin. My także postanowiliśmy przygotować domowe zapasy na zimę, robiliśmy kompoty ze śliwek. Pracy było bardzo dużo, ale radości jeszcze więcej.. Zima już coraz bliżej a wtedy ze smakiem wspominać będziemy lato.

W trosce o zdrowie naszych przedszkolaków w oddziale przedszkolnym zorganizowany został Dzień Marchewki. Dzieci zjawiły się tego dnia w marchewkowych kolorach. Maluchy poznały krótką historię uprawy tego warzywa oraz kilka ważnych powodów, dla których warto je chrupać. Zajęcia uatrakcyjniły liczne zabawy związane tematycznie z marchewką oraz degustacja pysznego marchewkowego soku i marchewek. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał marchewkowy medal. Bo przecież marchewka to samo zdrowie.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich maluchów -  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm w 2013 r. , by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i kształceniu dzieci. Dzień ten dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym dniu zorganizowane zostały dla najmłodszych gry i zabawy, wspólne pieczenie babeczek  nie zabrakło uśmiechu i radości. Nagrodą w tym dniu były kolorowe balony, które po wspólnej zabawie dzieci zabrały do domu.