Tańce, przebierańce!!!

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, biedroneczkę, rycerza, policjanta, Spider-Mana…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  i znak rozpoznawczy każdej wspólnej zabawy „Krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Uroki zimy

 Wreszcie zawitała prawdziwa zima, spadł długo oczekiwany przez dzieci śnieg. Pani Zima przykryła wszystko „białą pierzynką”. Zrobiło się tak pięknie i magicznie. W związku z tym nadarzyła się okazja, aby wybrać się do zaśnieżonego lasu. Bajkowy krajobraz to tylko dodatek do atrakcji jakie w tym dniu czekały na maluchów. Prawdziwą atrakcją było pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz dokarmianie leśnej zwierzyny.

Dziękujemy panom Mieczysławowi Zygmunt, Franciszkowi Barańskiemu oraz Ryszardowi Markockiemu za pomoc w zorganizowaniu tego wspaniałego dnia dla naszych małych przedszkolaków.

Skacze Aniołek, skacze po chmurkach,
niesie życzenia w Anielskich piórkach:

DSC_0700
DSC_0700
DSC_0751
DSC_0751
DSC_0752
DSC_0752

Niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość,
szczęście, życzliwość, wzajemne zrozumienie
i spełnienie marzeń w Nowym Roku.

                                                              

                                                                Życzą Przedszkolaki

Wczoraj w oddziale przedszkolnym, zgodnie z przedświąteczną tradycją odbyło się wielkie pieczenie pierniczków. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a po szkole unosił się wspaniały  aromat piernikowych wypieków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada przypadała rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Tego dnia uwaga wszystkich kierowana była na dzieci i ich prawa. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka było #GoBlue- akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF). Uczczenie tego dnia przez naszych małych przedszkolaków było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. 

DSC_0702
DSC_0702
DSC_0703
DSC_0703
DSC_0704
DSC_0704
DSC_0705
DSC_0705
DSC_0707
DSC_0707
DSC_0708
DSC_0708
DSC_0709
DSC_0709
DSC_0710
DSC_0710
DSC_0711
DSC_0711
DSC_0712
DSC_0712
DSC_0713
DSC_0713
DSC_0714
DSC_0714
DSC_0715
DSC_0715

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie, 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do Muzeum w Leżajsku. Oczekując upragnionego Gościa dzieci wraz z panią Mikołajową tańczyły oraz wykonywały łańcuch na przedszkolną choinkę. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja przyniosła dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. W tym dniu gościliśmy wróżkę Lukrecję, które zabrała dzieci do świata magii i czarów. Dzieci dowiedziały się co ich czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.