„Wystarczy być”

Tym razem przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Teatru Maska w Rzeszowie. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę małych widzów i wywołały na wielu twarzach zachwyt.  Spektakl "Wystarczy być" to przede wszystkim bajka o przyjaźni - takiej po prostu - bezinteresownej - takiej, która jest
i niczego nie oczekuje w zamian.  Następnie dzieci uczestniczyły w lekcji w Muzeum Lalek Teatralnych czyli mali aktorzy w przenośnym kuferku, gdzie zapoznały się ze zbiorami Muzeum Lalek Teatralnych Teatru Maska. Było to pierwsze bezpośrednie spotkanie dzieci z lalkami teatralnymi, poznały podstawowe rodzaje lalek i zaznajomiły się z zasadami ich animacji.

Z wizytą u sąsiadów Polski- Niemcy, Czechy, Ukraina

Przedszkolaki poznały położenie Niemiec, Czech i Ukrainy na mapie oraz Flagi narodowe tych państw. Dzieci dowiedziały się, jakie miasta są stolicami naszych sąsiadów oraz oglądały zdjęcia z najciekawszych miejsc w każdym z krajów. Maluchy poznały również charakterystyczne dania kuchni naszych sąsiadów, małe  łasuchy, kosztowały  niemieckie precelki, czeskie lantilki i ukraińskie słodkości. Zapoznały się z informacją na temat  autorów baśni dla dzieci oraz przypomnieliśmy sobie znane baśnie i bajki.

„W RYCERSKIM OBOZIE”

Wystawa „W rycerskim obozie” prezentuje średniowieczny obóz rycerski i życie obozowe
w czasie wypraw wojennych a główną częścią wystawy jest postać króla. Zwiedzając sale muzealne przedszkolaki z przyjemnością mogły się przenieść w odległe czasy, tak różne od współczesności. Małym odkrywcom bardzo spodobały się stroje sprzed wielu lat. Największe wrażenie jednak wywarły dyby, ale tylko Kornelia była najodważniejsza i przeszła rycerski chrzest. Następnie wszystkie dzieci wykonały prace plastyczną, którą zabrały ze sobą do domów. Nauczanie przez doświadczenie jest najlepszą formą kształcenia dzieci, a kontakt z kulturą i sztuką rozwija ich wyobraźnię, myślenie i spostrzegawczość.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w zeszły piątek obchodzili  Dzień Ziemi coroczne wydarzenie promujące ochronę środowiska. Zajęcia miały na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat ekologii, a w szczególności jak możemy zadbać o naszą planetę. Przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane na zielono a w czasie zajęć dzieci uczyły się jak należy postępować, aby dbać o naszą planetę, na czym polega segregacja odpadów oraz zapoznały się z bardzo trudnym pojęciem ekologia i recykling.

Przedszkolaki już od kilku dni pracowicie przygotowywały się do powitania wiosny. Najpierw wspólne wykonanie Marzanny, nauka akompaniamentu do wiosennej piosenki, a kiedy nastał ten wymarzony dzień- 21 marca pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, z radością uczestniczyły w grach i zabawach. Po wykonaniu wszystkich poleceń, które w liście do dzieci zleciła im Pani Wiosna wesoły korowód wraz z Zimową Panną – Marzanną wyruszył nad strumyk, gdzie Marzanna została samotnie pozostawiona, aby już na dobre odpędzić Panią Zimę.

Tańce, przebierańce!!!

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, biedroneczkę, rycerza, policjanta, Spider-Mana…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  i znak rozpoznawczy każdej wspólnej zabawy „Krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Uroki zimy

 Wreszcie zawitała prawdziwa zima, spadł długo oczekiwany przez dzieci śnieg. Pani Zima przykryła wszystko „białą pierzynką”. Zrobiło się tak pięknie i magicznie. W związku z tym nadarzyła się okazja, aby wybrać się do zaśnieżonego lasu. Bajkowy krajobraz to tylko dodatek do atrakcji jakie w tym dniu czekały na maluchów. Prawdziwą atrakcją było pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz dokarmianie leśnej zwierzyny.

Dziękujemy panom Mieczysławowi Zygmunt, Franciszkowi Barańskiemu oraz Ryszardowi Markockiemu za pomoc w zorganizowaniu tego wspaniałego dnia dla naszych małych przedszkolaków.