Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klas I-III uczestniczyli w ognisku zorganizowanym przez wychowawców. O godzinie 9.00 dzieci wraz z nauczycielami wyruszyli na stadion, gdzie miało odbyć się ognisko. Podczas spaceru uczniowie szukali pierwszych oznak wiosny. Zauważyli pierwsze kwiaty, kwitnące bazie, pąki na gałązkach oraz budzące się do życia owady. Kiedy uczniowie dotarli do celu czekało na nich palące się ognisko, przy którym można było się grzać i upiec smaczną kiełbaskę. Dla dzieci przygotowano różne zabawy. To był miły i pełen wrażeń dzień, który na długo zostanie w pamięci dzieci.

   W dniu 12 marca 2019 r. nastąpiło w naszej szkole rozdanie nagród w Konkursie Recytatorskim ,,Magia Miłości”. W konkursie wzięli udział uczniowie starszych klas. Uczestnicy zaprezentowali utwory o miłości i starali się je pięknie wyrecytować. Przyznano dwa pierwsze miejsca – nagrody książkowe otrzymały Justyna Zagaja uczennica klasy VII i Karolina Siuzdak uczennica klasy VI. Dodatkowo przyznano nagrody pocieszenia, a publiczność głosując wybrała Karola Skibę z klasy VI, który otrzymał nagrodę publiczności. Gratulujemy!

W piątek (tj. 8 luty 2019 r.) odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku dla wszystkich klas. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci pozostające w domu przestrzegli o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych a także o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

Wszystkim wychowankom życzymy wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii.

30 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Impreza podzielona została na trzy części. Przedszkolaki bawiły się od rana w swojej sali. Dzieci z klas I-III w godzinach przedpołudniowych. Natomiast najstarsi uczniowie klas IV-VIII mieli dyskotekę od 17.00 do 21.00

Młodsze dzieci bawiły się od 8.00 do 11.30. Sala gimnastyczna została pięknie udekorowana na tą uroczystość. Odbywały się tu tańce, konkursy i liczne zabawy. Wszyscy podziwiali  Kingę Mędrek, która najdłużej i najpiękniej kręciła hula-hop. Niektórzy uczniowie przygotowali ciekawe kostiumy. Chłopcy najchętniej przebierali się za żołnierzy natomiast dziewczynki za księżniczki i kotki.

Starsi uczniowie zaczęli się bawić o 17.00. Dyskoteka z najnowszymi przebojami  zachęcała do tańca. Niektórzy  popisywali się swoimi umiejętnościami śpiewania-karaoke i tanecznymi. Był też czas na towarzyskie rozmowy podczas posiłku przygotowanego przez rodziców. Jak co roku zabawa była bardzo udana, wszyscy bawili się wyśmienicie.

24 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Hucisku odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na początku dyrektor szkoły pani Elżbieta Żak przywitała  wszystkich zebranych oraz złożyła serdeczne życzenia. Przedszkolaki oraz dzieci z najmłodszych klas  przygotowały   wspaniałe   występy   artystyczne   przepełnione  radością,  śpiewem  i tańcem. Recytacje wierszy były przerywane gromkimi brawami ze strony gości.  Wszyscy byli zadowoleni, nie zabrakło też łez wzruszeń. Babcie i dziadkowie otrzymali piękne prezenty: śliczne laurki, ręcznie ozdobione szkatułki ze słodyczami oraz kwiaty. Pani dyrektor wraz z nauczycielami zorganizowała ciepły poczęstunek dla zebranych gości. Następnie był czas na miłe rozmowy przy herbatce i pysznych ciastach. Spotkanie upłynęło w przyjaznej i serdecznej atmosferze.

22 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez „Centrum TZE”. Organizatorzy przedstawili i objaśnili działanie urządzeń, następnie uczniowie samodzielnie  przeprowadzali doświadczenia. Była dla nich  doskonała metoda poznania świata  i zjawisk z dziedziny fizyki.

Nauka przez zabawę jest najskuteczniejszą formą przyswajania wiedzy. Dzieci na zajęciach  świetnie się bawiły nie czując, że się uczą.

W dniu 20.12.2018 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do Muzeum Ziemi Leżajskiej na lekcję świąteczną pt. „Choinkowe ozdoby z piernika”.  Każde dziecko otrzymało własną porcję ciasta, którą samodzielnie rozwałkowało, następnie foremkami wycięło kształt piernika. Tak przygotowane ciastka trafiły do pieca. Po upieczeniu  i ostygnięciu pierników uczniowie ochoczo i z wielką radością dekorowali swoje cukiernicze arcydzieła. Po warsztatach wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni entuzjazmu.

7 grudnia 2018 r. do naszej szkoły przyjechał cyrk „Szok” . Uczniowie oraz rodzice obejrzeli ciekawy program artystyczny.  Wesoły klaun zabawiał wszystkich swoimi sztuczkami, żonglował, jeździł na rowerku, zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. Najbardziej uczniom podobało się odbijanie olbrzymiej piłki. Na scenie pojawiły się też Wielki Miś, Super Bohater,  klaun na szczudłach oraz zwierzęta: tresowane gołębie i duży wąż pyton. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo radości i miłych wrażeń.

        W dniu 5 grudnia uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w mikołajkowym wyjeździe do Rzeszowa. Naszym celem  był najpierw Fly Park, a następnie seans filmowy w kinie Helios. Zabawa w największym na Podkarpaciu parku trampolin była niesamowitym przeżyciem. Czas tam spędzony minął bardzo szybko na wspaniałej zabawie. Zmęczeni, ale szczęśliwi wyruszyliśmy dalej. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było kino Helios.

W środę 5 grudnia uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Hucisku, pod opieką wychowawców wybrali się do kina w Leżajsku, na projekcję filmu animowanego pt. „ Misja Yeti ”. Po zakończonym seansie wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień.

29 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa.  Od  godziny 15.30 – 17.30 bawili się uczniowie z klas najmłodszych: I – III.  Najpierw były wróżby, które wprowadziły dzieci w świat magiczny i pobudziły wyobraźnię.  Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Później dzieci bawiły się przy wesołej i skocznej muzyce. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.                                                                                                    

Natomiast od godz. 17.30 – 21.00 bawili się starsi uczniowie z klas IV – VIII. Mieli dyskotekę z najnowszymi przebojami muzycznymi oraz poczęstunek.

15 listopada 2018 roku  w Bibliotece  Publicznej w Leżajsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wyobraźni dzieci i młodzieży”. Konkurs został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Miłosz Szymański uczeń kl. II zdobył II miejsce, natomiast Maja Podobińska uczennica kl. I otrzymała wyróżnienie.

W piątek 9 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Młodzi aktorzy przybliżyli wszystkim uczestnikom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Pozostała w sercach Polaków, którzy za nią walczyli i umierali. W tym roku obchodzimy niezwykłą rocznicę 100 lat Niepodległej. Akademia przebiegała w podniosłej atmosferze – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie. Na uroczystość przybyli zaproszeni na wspólne świętowanie, mieszkańcy wsi Hucisko. Wykonawcy zostali nagrodzeni brawami na stojąco, a każdy z przybyłych myślami mógł się przenieść w tamten czas, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość. Wszyscy niezależnie od wieku odczuwali dumę z tego, że są Polakami i żyją w wolnym i niepodległym kraju.

W lipcu 2018r. Gmina  Leżajsk złożyła wniosek w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020  Działanie 3.1. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych III oś priorytetowa Cyfrowe kompetencje  społeczeństwa . Wniosek został  rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu pozyskano środki finansowe na szkolenia i zakup sprzętu komputerowego na kwotę 107 975,00 . W imieniu gminy jednostką odpowiedzianą za realizację projektu jest Centrum Edukacji Nauczycieli z siedzibą w Giedlarowej.  Jak wspomniano wyżej, głównym celem projektu jest podniesienie  kompetencji cyfrowych uczestników. Weźmie w nim udział 200 osób podzielonych na  20 grup. Każda z nich zostanie przeszkolona w ramach dwóch scenariuszy w wymiarze 12 godzin na każdy z nich : „Kultura w sieci”  i „Działam w mediach  społecznościowych” .  Szkolenia zostaną przeprowadzone w okresie od listopada 2018 r. do stycznia 2019 r. Każdy z uczestników szkolenia będzie miał możliwość zdobycia wiedzy przy wykorzystaniu sprzętu komputerowego zakupionego w ramach projektu.

Plakat

Harmonogram szkoleń

W dniu 22 października 2018 roku zorganizowany został Dzień Głośnego Czytania. W zajęciach uczestniczyli pani Dyrektor, uczniowie  klas I-III z wychowawcami  oraz rodzice i babcia jednego z uczniów. Dzieci i zaproszeni goście czytali cztery rozdziały książki o Słodziakach, rozwiązywali krzyżówki, rebusy, sudoku oraz grali w grę i  odpowiadali na pytania.

Zajęcia dostarczyły dzieciom radości, zmobilizowały dzieci do wspólnego i do głośnego codziennego czytania.