Uczniowie z naszej Szkoły biorą udział w projekcie Ochotniczej Straży Pożarnej "Utworzenie młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Hucisku w ramach projektu "NAWIGATOR II-program rozwoju ekonomii społecznej"

Kolejny sukces naszego ucznia. Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV Miłosz Szymański otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zawsze razem” organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
miosz dyp
miosz dyp
miosz nagr
miosz nagr

Dnia 4 listopada uczniowie klasy II i III dzielili się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania z młodszymi rówieśnikami i przedszkolakami. Kilka dni wcześniej przygotowali kolorowe ulotki dla swoich młodszych kolegów i koleżanek oraz wykonali piękną gazetkę tematyczną. Na korytarzu szkolnym odbyła się pogadanka o owocach i warzywach oraz o konsekwencjach nadużywania słodyczy.

Dzieci klas starszych namawiały przedszkolaków do zamiany słodyczy na owoce. Na końcu spotkania uczniowie przekazali przedszkolakom własnoręcznie wykonane ulotki zachęcające do zdrowego trybu życia.

Szkoła Podstawowa w Hucisku w ramach współpracy ze SPECJALISTYCZNYM OŚRODKIEM WSPARCIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE przyłączyła się do kampanii „NADUŻYWANIE URZĄDZEŃ EKRANOWYCH”. Obecnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi kampanię „Zadbaj o dziecięcy mózg”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów. Fundacja proponuje rodzicom wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych. Platformę kampanii  stanowi strona https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl na której rodzice znajdą szczegóły na temat zasad korzystania z ekranów w rodzinie, a także materiały wideo oraz artykuły dotyczące m.in.: wpływu nadużywania ekranów na rozwój mózgu dziecka, sposobów zapobiegania uzależnieniu od ekranów czy sposobów budowania relacji z dzieckiem. 

SZKOLNY KONKURS

„Aktywnie spędzam czas z rodziną- bez ekranów”

W ramach kampanii ogłaszamy Szkolny Konkurs dla uczniów klas1-3. Warunkiem udziału w konkursie jest spełnienie 4 podpunktów wymienionych poniżej. Chętni uczniowie oraz rodzice zobowiązują się:

 • Zapoznać się (rodzice) z materiałami edukacyjnymi znajdującymi się na stronie fdds.pl
 • Przez TYDZIEŃ przestrzegać Domowych Zasad Ekranowych
 • Posiłki bez ekranu
 • Sypialnia bez ekranów
 • Przed snem bez ekranów
 • Nie więcej niż 2 godziny dziennie przed ekranami(telefony, komputery, tablety, telewizor)
 • Przez TYDZIEŃ minimum 1 godzina dziennie ruchu: rower, spacer, rolki, ćwiczenia, gra w pikę itp.
 • Zrobić pracę plastyczną pt. „Aktywnie spędzam czas z rodziną”,

 format A3, praca powinna być wykonana wspólnie z rodziną (np. z mamą, siostrą, tatą czy bratem)

Konkurs trwa od 5-12 listopada. Zdjęcie prac plastycznych wysyłamy na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16 listopada.

Dna 12 października w Szkole Podstawowej w Hucisku uczniowie klasy II i III brali udział w pierwszej lekcji z cyklu „Zdrowo jem , więcej wiem”.
Zajęcia zostały prowadzone zgodnie z scenariuszem przygotowanym przez organizatorów: BOŚ Fundacja pod honorowym patronatem Pierwszej Damy
Agaty Kornhauser-Duda.

W dniu 8  października klasa pierwsza w Szkole Podstawowej w Hucisku złożyła ślubowanie pierwszoklasisty. Pani Dyrektor Elżbieta Żak pasowała dzieci na uczniów szkoły.
Na pamiątkę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uroczystość odbyła się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej w Hucisku biorą udział w konkursie  i programie edukacyjnym „Szkolne przygody gangu fajniaków” organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Ten program  ma na celu propagowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci od najmłodszych lat. Organizatorzy przygotowali ciekawe scenariusze. Lekcje zostały podzielone na cztery filary tematyczne odpowiadające żywiołom natury: woda, powietrze, ziemia i ogień.

Dnia 20 października w klasie II i III przeprowadzono pierwsze zajęcia pt. ” Moje miejsce na ziemi OSZCZĘDZAJ KROPELKĘ eksperymenty z wodą”. Po zajęciach odbył się konkurs „Inspiracje żywiołem woda”.

Dnia 22 października w klasie II i III przeprowadzono drugie zajęcia pt. „Moje miejsce na ziemi Ekozakątek eksperymenty z powietrzem”. Po zajęciach odbył się konkurs „Inspiracje żywiołem powietrze”.

13 października w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski „Polscy
poeci dzieciom” zorganizowany dla klas I-III. Uczniowie recytowali wiersze
swoich ulubionych autorów. Niektóre dzieci przygotowały rekwizyty,
najciekawszymi były kukiełki dwóch Michałów. Zadanie komisji było bardzo
trudne, ponieważ uczniowie wykazali się dużym talentem.
Komisja w składzie: Pani Dyrektor Elżbieta Żak, Justyna Kiełbowicz, Renata
Juśko postanowiła przyznać następujące nagrody:
I miejsce – Wojtek Banaś uczeń kl. 1
II miejsce – Maksymilian Kiełbowicz uczeń kl. 3
III miejsce – Ida Wawrzak uczennica kl. 1
Wyróżnienie: Maja Podobińska, Kornelia Cisło

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

       Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Świętego Jana Pawła II. Dokładnie 18 maja obchodziliśmy 100 rocznicę Jego urodzin. Ojciec Święty  był dla ludzi wielkim wzorem osobowym i autorytetem. Nazywany Papieżem Bożego Miłosierdzia, Papieżem Pokoju i Pojednania, Papieżem Rodziny. Był przyjacielem dzieci i młodzieży. Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Ojca Świętego biorąc udział w XIX Powiatowym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II pod hasłem „Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie”. Wykazali się dużą wiedzą o życiu, pontyfikacie, nauczaniu i działalności Papieża Polaka. Zostali docenieni przez jury i otrzymali następujące miejsca:

 • Karolinka Siuzdak uczennica klasy VII zajęła I miejsce w kategorii list,
 • Ewelina Niemiec zajęła II miejsce w kategorii album,
 • Pięcioro uczniów otrzymało wyróżnienia: Justyna Zagaja, Dominika Piersiak, Magdalena Niemiec, Paweł Kiełbowicz oraz Karolina Pietruszka.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

  Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

dlagalez

baranek

Grona pedagogicznego,
Pracowników obsługi
oraz Uczniów i Rodziców  

  życzy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucisku 

 

„Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. „ (Mk 9, 41)
Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy studni w Sudanie. Akcja ma na celu pomóc ludności tego kraju, która na co dzień boryka się z problemem braku wody zdatnej do picia. Woda w Sudanie to cenny dar, dzięki któremu mieszkańcy mogą ugasić pragnienie oraz uprawiać ziemię.
Udało nam się zgromadzić ok. 500 kg makulatury. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę lub w inny sposób pomagali w akcji.

Dnia 5 marca 2020 roku odbyło się ognisko dla uczniów zorganizowane przez myśliwego Pana Mieczysława Zygmunta- mieszkańca Huciska, w podziękowaniu za zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych. Wielką atrakcją dla dzieci był przejazd do lasu traktorem z przyczepą, która służy do wożenia myśliwych podczas polowań.  Na miejscu paliło się już ognisko. W pobliskiej altanie uwagę dzieci przykuły różnego rodzaju trofea w postaci skór zwierząt, poroży jak również wypchanych zwierząt i ptaków.  Podczas tego interesującego spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca myśliwych oraz zjedli pyszne kiełbaski. Był też czas na gry i zabawy. Pogoda była piękna. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w zorganizowaniu tego spotkania i ogniska a szczególnie dziękujemy myśliwemu panu Mieczysławowi Zygmunt i jego rodzinie, panu myśliwemu Ryszardowi Markockiemu z Koła Łowieckiego"Polana" oraz panu Franciszkowi Barańskiemu.

 

We środę 19 lutego 2020r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez wszystkich uczniów zabawa karnawałowa. Uczniowie klas I-III bawili się  w pięknych  kolorowych strojach. Dzieci w swoich klasach wykonały piękne karnawałowe maski.  Później w sali gimnastycznej odbyły się tańce, konkursy     i liczne zabawy. W przerwie na uczniów czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po kilku godzinach znakomitej zabawy  uczniowie opuszczali szkołę  wytańczeni, pełni wrażeń i w świetnych humorach.

9 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Hucisku odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Dzieci klas I-III przygotowały piękny program artystyczny. Były tańce, wierszyki i piosenki. Specjalną niespodzianką dla zaproszonych gości było przedstawienie teatralne pt. „Zamieszanie w krainie bajek” w wykonaniu uczniów klasy II i V. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając występy swoich „skarbów”. Babcie i dziadkowie otrzymali od wnuków piękne koszyczki ręcznie malowane z kwiatuszkiem oraz laurki. Pani dyrektor zorganizowała ciepły poczęstunek dla zebranych gości. Następnie był czas na miłe rozmowy przy herbatce i pysznych ciastach. Spotkanie upłynęło w przyjaznej i serdecznej atmosferze.