1. Konkurs organizowany w ramach Orszaku św. Mikołaja. Jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

2. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest: „Święty Mikołaj w oczach dzieci”.

3. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage). Do konkursu dopuszcza się wyłącznie formy plastyczne płaskie i trwałe. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol.

4. Prace nie mogą być grupowe.

5. Jeden autor może przedstawić tylko jedną pracę.

6. Przed rozpoczęciem konkursu zaleca się, w ramach lekcji w szkole lub katechezy, przeprowadzenie zajęć na temat życiorysu Św. Mikołaja biskupa Myry.

7. Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu, to jest z przedstawianiem sylwetki oraz działalności Św. Mikołaja.

8. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, niepublikowanymi wcześniej oraz nie przedstawionymi na innych konkursach.

9. Proponowany format prac dla uczestników: A4 dla klas 1-3 oraz A3 dla klas 4-8.

10. Proponowaną formą przygotowania prac konkursowych jest wykonanie ich w ramach zajęć szkolnych, pod opieką nauczyciela. Prace powinny być samodzielnie wykonane.

Następnie pracę należy sfotografować. Uczestnictwo dziecka w konkursie zgłasza rodzic (opiekun prawny) wraz z nauczycielem pod opieką którego praca została wykonana.

11. Zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę należy nadesłać w terminie do 15 listopada 2021 r. wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej http://orszak.parafiamikolaj.pl.

12. W elektronicznym formularzu zgłoszeniowym rodzic (opiekun prawny) powinien również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka (poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola przy oświadczeniu o przetwarzaniu danych osobowych).

13. Organizator zastrzega sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych.

14. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania.

15. Jury oceniające prace zostanie powołane przez organizatorów konkursu.

16. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody. Nagrody rozdane zostaną w dwóch kategoriach wiekowych. W każdej kategorii I nagroda wynosi 2500 PLN, II Nagroda – 1000 PLN, III Nagroda – 500 PLN. Łączna pula nagród to 8000 PLN. 17. Organizator do dnia 26 listopada 2021 r. zaprosi telefonicznie lub mailowo laureatów konkursu na koncert, połączony z galą finałową konkursu, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przy Placu Teatralnym 1, który odbędą się w dniu 4 grudnia 2021 r. o godz. 18.00. Podczas gali ogłoszone zostaną wyniki konkursu.

REGULAMIN KONKURSU http://konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl/wp-content/uploads/2021/09/Konkurs-plastyczny-2021-regulamin.pdf

ze strony http://konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl/#o

 link do wysyłania prac - http://konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl/grupa-wiekowa-i-viii/

W razie pytań prosimy o kontakt z panią Justyną Kiełbowicz.

 

      Zorganizowanie wieczoru filmowego to fantastyczny sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu z kolegami i koleżankami. W naszej szkole w piątek 8 października w wieczorze filmowym wzięli udział uczniowie w dwóch grupach. Przygotowano repertuar odpowiedni do danej kategorii wiekowej. W klasach młodszych wszyscy z zapartym tchem śledzili przygody Mowgliego - chłopca wychowanego w dżungli. Natomiast starsza grupa oglądała film ,,Harry Potter i Zakon Feniksa”, który również bardzo się podobał. Zadbano o prawdziwy komfort oglądania – rozłożono materace i odpowiednio przygotowano sale. W przerwie uczniowie częstowali się zamówioną wcześniej pizzą i napojami. Pod koniec znalazł się jeszcze czas na karaoke znanych piosenek. Czas szybko upłynął w miłej atmosferze. Pewnie jeszcze nie raz w ten właśnie sposób spędzimy wspólnie wieczór.

Agnieszka Jamrogowicz

   W środę 29 września odbyło się w naszej szkole IX  Dyktando Niepodległościowe pod hasłem ,,Po polsku o historii”. Uczniowie pisali tekst dyktanda w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. W dyktandzie brało udział 15 uczestników. Zmagania ortograficzne nie były łatwe, ale była to też okazja do przybliżenia postaci i wydarzeń z historii Polski oraz piękna języka ojczystego. Jest to też aktywna forma obchodzenia Święta Niepodległości. Uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania !

Agnieszka Jamrogowicz

W tym roku 1 października  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Jest to akcja o zasięgu ogólnopolskim, która ma na celu promowanie czytelnictwa. Po krótkim wprowadzeniu i piosence, która rozpoczyna znaną bajkę o przygodach Koziołka Matołka zaczęliśmy głośne czytanie utworu. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały utworu pt. „120 przygód Koziołka Matołka”. Niektórzy uczniowie znali ten utwór, inni słyszeli go po raz pierwszy.  Po wysłuchaniu utworu uczniowie rozwiązywali krzyżówkę i rebusy, tematycznie powiązane z treścią utworu. Najwięcej radości sprawiła nauka piosenki „Książki, kto książki czyta ten jest jak sowa”. Na zakończenie dzieci wykonały rysunki, w których pokazały kolejne przygody naszego bohatera- Koziołka Matołka. W swoich pracach dzieci wykazały się dużą wyobraźnią. To był bardzo owocny i udany dzień. Zachęcamy uczniów do codziennego czytania.

Justyna Kiełbowicz

10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15

W piątek, 1 października 2021 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców.
Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. 
Pani Dyrektor Elżbieta Żak poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia.  Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne upominki ufundowane przez Wójta Gminy Leżajsk, rodziców dyrekcję i wychowawcę klasy I.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy wielu sukcesów w trakcie nauki w murach naszej szkoły.

Justyna Kiełbowicz

 

1_3
1_3
2_2
2_2
3_1
3_1

Maksymilian Kiełbowicz uczeń klasy III zajął 3 miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Zdrowo oddychamy- dymu unikamy” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Leżajsku. Dwie uczennice otrzymały nagrody za udział.

Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

Co trzeba zrobić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

Nagrody

W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:

 • Zielona kompania (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
 • Ekologiczny zakątek (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
 • Zgodni z naturą (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

W kategorii - szkoła podstawowa i parafie będą przyznane następujące nagrody:

 • Świadomi obywatele (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
 • Proekologiczna drużyna (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
 • Pielęgnujący ekosystem (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.

Liczba zgłoszeń

Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

Termin

Na prace czekamy do 21 maja. Zwycięzców ogłosimy 26 maja.

Forma zgłoszeń

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz i prawidłowo go wypełnić. Następnie prześlij go razem z pracą i zgodami rodziców dzieci/dziecka na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji na stronie: https://maludas.pl/konkurs

Pracę należy przesłać w formacie .jpg lub .png w wysokiej rozdzielczości, co umożliwi zamieszczenie jej w galerii sklepu Maludas.

Dla wszystkich uczestników konkursu oferujemy również specjalny kupon rabatowy do sklepu Maludas na stronie https://terdeals.com/pl/sklep/534/maludas.

 W dniach 27-29 kwietnia 2021 r. w naszej szkole odbył się kolejny już Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty „Omnibus”. Uczniowie kl. III sprawdzali swoje umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz z przyrody. Do sprawdzianu podeszli bardzo poważnie, w ciszy i skupieniu rozwiązywali poszczególne zadania. W testach uczestniczyła cała klasa trzecia. 

Życzymy naszym wychowankom jak najlepszych wyników!

Justyna Kiełbowicz

Szkoła Podstawowa w Hucisku uczestniczy w programie edukacyjnym „Finansoaktywni. Misja: Podatki. To się opłaca. 

To program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna edycja skierowana jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, a jej misja brzmi: Podatki. To się opłaca. 

Uczniowie dowiedzą się między innymi, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiuodgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Poznają także rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się jakie mają one znaczeniedla budżetu państwa. Przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki. Na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych szkolny koordynator projektu przeprowadzi  lekcję dotyczącą zagadnień finansowych. Dla uczniów przewidziany jest również konkurs. 

Na 10 najlepszych zespołów czekają nagrody oraz udział w zdalnym finale, który poprowadzi ambasador Czarek Czaruje – znany YouTuber. Uwaga! Będzie się działo.

Koordynatorem projektu jest pan mgr Grzegorz Wasiuta.

Międzynarodowy Dzień Matematyki i Dzień Liczby π obchodzimy  co roku 14 marca. Ta data nie jest przypadkowa, ponieważ wartość tej stałej matematycznej wynosi 3,14.

W naszej szkole Dzień Matematyki zorganizowano 15 marca. Na korytarzu szkolnym przygotowano planszę do gry, na której znajdowały się różne zadania, zagadki, łamigłówki. Uczniowie klas 1-3 zostali podzieleni na 3 grupy (czerwona, żółta, pomarańczowa). Dzieci w ustalonej kolejności rzucały kostką, następnie poruszały się po planszy zgodnie z ilością wyrzuconych oczek i rozwiązywały zadania, które się tam znajdowały.

 Uczniowie poradzili sobie z zadaniami. Grupy zgodnie współpracowały i rywalizowały ze sobą. Po podliczeniu punktów okazało się, że każda grupa ma ich po tyle samo, czyli po 50.

Cieszymy się, że przygotowane gry i zabawy sprawiły Wam dużo radości. Gratulujemy wszystkim, życząc sukcesów matematycznych.

Justyna Kiełbowicz

Ogłoszenie

 

Grupa nieformalna działająca przy Domu Dziennego Pobytu Senior +
w Przychojcu zaprasza osoby zainteresowane pracą w zespole terapeutycznym do zaangażowania się w realizację innowacji społecznej pn. Artystyczna grupa wsparcia teatru szkolnego . 

Działania planowane w ramach innowacji będą polegały na:

 1. Opracowanie scenariusza lektur szkolnych
 2. Warsztaty terapeutyczne nad sztukami
 3. Przygotowanie scenografii
 4. Organizacja prób
 5. Premiera spektaklu
 6. Przedstawienie sztuki w szkole podstawowej

 

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o zgłaszanie się w Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Przychojcu.

  Konkurs został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „NADUŻYWANIE URZĄDZEŃ EKRANOWYCH”. Polegał na ograniczaniu czasu spędzonego przed ekranami oraz zachęcał do aktywnego spędzania czasu z rodziną. Przez tydzień dzieci przestrzegały zasad ekranowych, oraz poświęcały godzinę dziennie na sport. Podsumowaniem konkursu było zrobienie pracy plastycznej. Jury w składzie: pani Dyrektor Elżbieta Żak oraz Pani Justyna Kiełbowicz postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom nagrody.

Jako szkoła jesteśmy dumni, ponieważ prawie 50% dzieci podjęło wezwanie i wzięło udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Justyna Kiełbowicz

konkurs 1 06337

Zorganizowany konkurs „ Christmas Card” skierowany był do uczniów
klas IV- VIII.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki świątecznej z życzeniami
w języku angielskim.
Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, skorzystały
z różnorodnych technik i materiałów.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych:

Miejsce I: Miłosz Szymański kl. IV

Miejsce II: Emilia Sulikowska kl. IV

Miejsce III: Ewelina Niemiec kl.VIII
Magdalena Niemiec kl. IV

Wyróżnienia: Kinga Mędrek kl. IV
Rafał Siuzdak kl. VII
Wiktoria Chowaniec kl. VIII

 

Wszystkim dziękujemy za udział, chęci i pomysłowość.

Życzymy zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Merry Christmas and a Happy New Year!!!

              
                           

Dnia 16.12.2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym Chocim. Potęga husarii to projekt edukacyjny, który realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Uczniowie zostali wprowadzeni poprzez zajęcia z animatorami do gry planszowe  upamiętniającej 400 rocznicę wiktorii Chocimskiej.