Międzynarodowy Dzień Matematyki i Dzień Liczby π obchodzimy  co roku 14 marca. Ta data nie jest przypadkowa, ponieważ wartość tej stałej matematycznej wynosi 3,14.

W naszej szkole Dzień Matematyki zorganizowano 15 marca. Na korytarzu szkolnym przygotowano planszę do gry, na której znajdowały się różne zadania, zagadki, łamigłówki. Uczniowie klas 1-3 zostali podzieleni na 3 grupy (czerwona, żółta, pomarańczowa). Dzieci w ustalonej kolejności rzucały kostką, następnie poruszały się po planszy zgodnie z ilością wyrzuconych oczek i rozwiązywały zadania, które się tam znajdowały.

 Uczniowie poradzili sobie z zadaniami. Grupy zgodnie współpracowały i rywalizowały ze sobą. Po podliczeniu punktów okazało się, że każda grupa ma ich po tyle samo, czyli po 50.

Cieszymy się, że przygotowane gry i zabawy sprawiły Wam dużo radości. Gratulujemy wszystkim, życząc sukcesów matematycznych.

Justyna Kiełbowicz

Ogłoszenie

 

Grupa nieformalna działająca przy Domu Dziennego Pobytu Senior +
w Przychojcu zaprasza osoby zainteresowane pracą w zespole terapeutycznym do zaangażowania się w realizację innowacji społecznej pn. Artystyczna grupa wsparcia teatru szkolnego . 

Działania planowane w ramach innowacji będą polegały na:

 1. Opracowanie scenariusza lektur szkolnych
 2. Warsztaty terapeutyczne nad sztukami
 3. Przygotowanie scenografii
 4. Organizacja prób
 5. Premiera spektaklu
 6. Przedstawienie sztuki w szkole podstawowej

 

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o zgłaszanie się w Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Przychojcu.

  Konkurs został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „NADUŻYWANIE URZĄDZEŃ EKRANOWYCH”. Polegał na ograniczaniu czasu spędzonego przed ekranami oraz zachęcał do aktywnego spędzania czasu z rodziną. Przez tydzień dzieci przestrzegały zasad ekranowych, oraz poświęcały godzinę dziennie na sport. Podsumowaniem konkursu było zrobienie pracy plastycznej. Jury w składzie: pani Dyrektor Elżbieta Żak oraz Pani Justyna Kiełbowicz postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom nagrody.

Jako szkoła jesteśmy dumni, ponieważ prawie 50% dzieci podjęło wezwanie i wzięło udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Justyna Kiełbowicz

konkurs 1 06337

Zorganizowany konkurs „ Christmas Card” skierowany był do uczniów
klas IV- VIII.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki świątecznej z życzeniami
w języku angielskim.
Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, skorzystały
z różnorodnych technik i materiałów.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych:

Miejsce I: Miłosz Szymański kl. IV

Miejsce II: Emilia Sulikowska kl. IV

Miejsce III: Ewelina Niemiec kl.VIII
Magdalena Niemiec kl. IV

Wyróżnienia: Kinga Mędrek kl. IV
Rafał Siuzdak kl. VII
Wiktoria Chowaniec kl. VIII

 

Wszystkim dziękujemy za udział, chęci i pomysłowość.

Życzymy zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Merry Christmas and a Happy New Year!!!

              
                           

Dnia 16.12.2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym Chocim. Potęga husarii to projekt edukacyjny, który realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Uczniowie zostali wprowadzeni poprzez zajęcia z animatorami do gry planszowe  upamiętniającej 400 rocznicę wiktorii Chocimskiej.

Uczniowie z naszej Szkoły biorą udział w projekcie Ochotniczej Straży Pożarnej "Utworzenie młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Hucisku w ramach projektu "NAWIGATOR II-program rozwoju ekonomii społecznej"

Kolejny sukces naszego ucznia. Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV Miłosz Szymański otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zawsze razem” organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
miosz dyp
miosz dyp
miosz nagr
miosz nagr

Dnia 4 listopada uczniowie klasy II i III dzielili się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania z młodszymi rówieśnikami i przedszkolakami. Kilka dni wcześniej przygotowali kolorowe ulotki dla swoich młodszych kolegów i koleżanek oraz wykonali piękną gazetkę tematyczną. Na korytarzu szkolnym odbyła się pogadanka o owocach i warzywach oraz o konsekwencjach nadużywania słodyczy.

Dzieci klas starszych namawiały przedszkolaków do zamiany słodyczy na owoce. Na końcu spotkania uczniowie przekazali przedszkolakom własnoręcznie wykonane ulotki zachęcające do zdrowego trybu życia.

Szkoła Podstawowa w Hucisku w ramach współpracy ze SPECJALISTYCZNYM OŚRODKIEM WSPARCIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE przyłączyła się do kampanii „NADUŻYWANIE URZĄDZEŃ EKRANOWYCH”. Obecnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi kampanię „Zadbaj o dziecięcy mózg”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów. Fundacja proponuje rodzicom wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych. Platformę kampanii  stanowi strona https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl na której rodzice znajdą szczegóły na temat zasad korzystania z ekranów w rodzinie, a także materiały wideo oraz artykuły dotyczące m.in.: wpływu nadużywania ekranów na rozwój mózgu dziecka, sposobów zapobiegania uzależnieniu od ekranów czy sposobów budowania relacji z dzieckiem. 

SZKOLNY KONKURS

„Aktywnie spędzam czas z rodziną- bez ekranów”

W ramach kampanii ogłaszamy Szkolny Konkurs dla uczniów klas1-3. Warunkiem udziału w konkursie jest spełnienie 4 podpunktów wymienionych poniżej. Chętni uczniowie oraz rodzice zobowiązują się:

 • Zapoznać się (rodzice) z materiałami edukacyjnymi znajdującymi się na stronie fdds.pl
 • Przez TYDZIEŃ przestrzegać Domowych Zasad Ekranowych
 • Posiłki bez ekranu
 • Sypialnia bez ekranów
 • Przed snem bez ekranów
 • Nie więcej niż 2 godziny dziennie przed ekranami(telefony, komputery, tablety, telewizor)
 • Przez TYDZIEŃ minimum 1 godzina dziennie ruchu: rower, spacer, rolki, ćwiczenia, gra w pikę itp.
 • Zrobić pracę plastyczną pt. „Aktywnie spędzam czas z rodziną”,

 format A3, praca powinna być wykonana wspólnie z rodziną (np. z mamą, siostrą, tatą czy bratem)

Konkurs trwa od 5-12 listopada. Zdjęcie prac plastycznych wysyłamy na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16 listopada.

Dna 12 października w Szkole Podstawowej w Hucisku uczniowie klasy II i III brali udział w pierwszej lekcji z cyklu „Zdrowo jem , więcej wiem”.
Zajęcia zostały prowadzone zgodnie z scenariuszem przygotowanym przez organizatorów: BOŚ Fundacja pod honorowym patronatem Pierwszej Damy
Agaty Kornhauser-Duda.

W dniu 8  października klasa pierwsza w Szkole Podstawowej w Hucisku złożyła ślubowanie pierwszoklasisty. Pani Dyrektor Elżbieta Żak pasowała dzieci na uczniów szkoły.
Na pamiątkę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uroczystość odbyła się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej w Hucisku biorą udział w konkursie  i programie edukacyjnym „Szkolne przygody gangu fajniaków” organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Ten program  ma na celu propagowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci od najmłodszych lat. Organizatorzy przygotowali ciekawe scenariusze. Lekcje zostały podzielone na cztery filary tematyczne odpowiadające żywiołom natury: woda, powietrze, ziemia i ogień.

Dnia 20 października w klasie II i III przeprowadzono pierwsze zajęcia pt. ” Moje miejsce na ziemi OSZCZĘDZAJ KROPELKĘ eksperymenty z wodą”. Po zajęciach odbył się konkurs „Inspiracje żywiołem woda”.

Dnia 22 października w klasie II i III przeprowadzono drugie zajęcia pt. „Moje miejsce na ziemi Ekozakątek eksperymenty z powietrzem”. Po zajęciach odbył się konkurs „Inspiracje żywiołem powietrze”.

13 października w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski „Polscy
poeci dzieciom” zorganizowany dla klas I-III. Uczniowie recytowali wiersze
swoich ulubionych autorów. Niektóre dzieci przygotowały rekwizyty,
najciekawszymi były kukiełki dwóch Michałów. Zadanie komisji było bardzo
trudne, ponieważ uczniowie wykazali się dużym talentem.
Komisja w składzie: Pani Dyrektor Elżbieta Żak, Justyna Kiełbowicz, Renata
Juśko postanowiła przyznać następujące nagrody:
I miejsce – Wojtek Banaś uczeń kl. 1
II miejsce – Maksymilian Kiełbowicz uczeń kl. 3
III miejsce – Ida Wawrzak uczennica kl. 1
Wyróżnienie: Maja Podobińska, Kornelia Cisło

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

       Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Świętego Jana Pawła II. Dokładnie 18 maja obchodziliśmy 100 rocznicę Jego urodzin. Ojciec Święty  był dla ludzi wielkim wzorem osobowym i autorytetem. Nazywany Papieżem Bożego Miłosierdzia, Papieżem Pokoju i Pojednania, Papieżem Rodziny. Był przyjacielem dzieci i młodzieży. Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Ojca Świętego biorąc udział w XIX Powiatowym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II pod hasłem „Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie”. Wykazali się dużą wiedzą o życiu, pontyfikacie, nauczaniu i działalności Papieża Polaka. Zostali docenieni przez jury i otrzymali następujące miejsca:

 • Karolinka Siuzdak uczennica klasy VII zajęła I miejsce w kategorii list,
 • Ewelina Niemiec zajęła II miejsce w kategorii album,
 • Pięcioro uczniów otrzymało wyróżnienia: Justyna Zagaja, Dominika Piersiak, Magdalena Niemiec, Paweł Kiełbowicz oraz Karolina Pietruszka.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

  Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

dlagalez

baranek

Grona pedagogicznego,
Pracowników obsługi
oraz Uczniów i Rodziców  

  życzy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucisku