Wtorek 19 grudnia był bardzo pracowity dla przedszkolaków, tego dnia bowiem dzieci 5 i 6 letnie piekły pierniczki w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Z ogromnym zapałem i zaangażowaniem dzieci zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem tej pracy były pełne blaszki pierniczków. Jednak najwięcej radości sprawiło dekorowanie pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a wspaniały aromat wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

    W dniu 14 grudnia odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Grupa Rekonstrukto przygotowała dla uczniów specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność narodu polskiego. W 2018 roku mija setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. ,,Ku niepodległej” to główne motto tego programu.

W dniu 15 grudnia uczniowie klas I-III naszej szkoły wybrali się na  lekcję muzealną pt. „Ubieramy choinkę- moja własna ozdoba świąteczna” do Muzeum Ziemi Leżajskiej. W trakcie zajęć uczniowie poznali dawne zwyczaje i obrzędy świąteczne. Każde dziecko wykonało własnoręcznie ozdobę świąteczną – piękną bomkę, stanowiącą niezwykłą pamiątkę z wizyty z muzeum.

 Uczniowie naszej szkoły w dniu 7 grudnia uczestniczyli w wyjeździe do Rzeszowa, do kina Helios. Mogliśmy obejrzeć najnowszy film twórców ,,Gdzie jest Dory?” i ,,W głowie się nie mieści” pod tytułem ,,Coco”. Film zawierał te wszystkie elementy, których oczekiwaliśmy jako widzowie: wielkie marzenia, rodzinna tajemnica i mnóstwo ciepłego humoru. Głównym bohaterem był mały Miguel, którego fascynowała gra na gitarze. Niestety jego planów nie pochwalała rodzina.

Każde dziecko czeka na śnieg a więc kiedy tylko spadł ku radości wszystkich dzieci rozpoczęliśmy przedszkolny sezon zimowy. Świetną zabawą była bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, malowanie śniegu czy robienie śniegowych aniołków. Zimowe wyjście z przedszkola jest wspaniałą  rozrywką. Dzieci odpowiednio ubrane doskonale bawiły się na boisku szkolnym.

Pojawienie się Świętego Mikołaj jest chyba najbardziej wyczekiwanym momentem w ciągu całego roku – i to nie tylko przez najmłodszych. W dniu 6 grudnia ten Święty odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i przynosi im cały worek radości. Przedszkolaki na Mikołaja czekały w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Spotkaniu z Mikołajem towarzyszyły gry, zabawy, tańce prowadzone przez pomocników Świętego Mikołaja, a nawet występy iluzjonisty.  Kolejną niespodzianką dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas młodszych (kl. I, II) było MIKOŁAJOWE CZYTANIE. Dokładnie 6 grudnia pomocnice Świętego Mikołaja czytały bajki, prowadziły gry i zabawy plastyczne. Teraz znów cały rok czekamy na przyjście tego świętego i znów cały rok musimy być grzeczni......

Wojciech Loryś -radny wsi Hucisko oraz Szkoła Podstawowa w Hucisku ogłasza

SZKOLNY KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabianie choinki. Poprzez ten konkurs chcemy, aby zwyczaj wykonywania szopek był nadal żywy w kolejnych pokoleniach.

 

 

Prace należy składać do 18.12.2017r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

 

REGULAMIN KONKURSU

NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

pobierz  doc

Codzienne głośne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą jego wychowania na człowieka myślącego, posiadającego wiedzę, otwartego  na kontakty . Dzieci poznają bogactwo języka literackiego , mają bogaty słownik, potrafią się wypowiadać. W miesiącach październiku i listopadzie w ramach akcji MOJA BAJKA DZIŚ KRÓLUJE każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swoją ulubioną bajkę, która czytana była wszystkim dzieciom. Akcja była połączona z popularyzacją ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest zachęcenie do częstego czytania książek.

W dniu 27 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały przedszkolną salę. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, niebieskie, różowe... A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, poznały historię święta, bawiły się przy „misiowych” piosenkach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia innym dzieciom.

W dniu 20 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka
w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r.
Konwencja o Prawach Dziecka jest szczególnie ważna dla najmłodszych członków społeczności. Dzisiaj prawa dzieci nie budzą wątpliwości, nie mniej jednak warto, aby świadomość o ich istnieniu stale wzrastała tak u dzieci, jak i dorosłych. 
W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach, których głównym celem  było uświadomienie młodszym,

a przypomnienie starszym uczniom, jakie są ich podstawowe prawa. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, którzy w ciekawy sposób przedstawili uczniom  ich prawa oraz zapoznali z instytucjami do których mogą zwrócić się o pomoc.

Dnia 10.11.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Młodzi aktorzy przybliżyli zgromadzonym na apelu uczniom historię naszego kraju-czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Przypomnieli koleżankom i kolegom, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek, skłaniając do zastanowienia się nad następującymi pytaniami: czy rozumiemy swoje obowiązki względem ojczyzny? Czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego? Czy zachowujemy polskie tradycje narodowe? Akademia przebiegła w niezwykłej atmosferze – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie. Każdy z przybyłych na uroczystość myślami mógł się przenieść w tamten czas, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość.

Karolinka Siuzdak uczennica kl. V tegoroczną stypendystką Fundacji Świętego Mikołaja. Wysoka średnia, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym oraz zaangażowanie społeczne naszej uczennicy zaowocowało przyznaniem stypendium naukowego w wysokości 1500 zł. Karolinko gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, do kogo ma się zwrócić o pomoc. W ramach projektu grantowego „Duże możliwości w małej miejscowości poprawa bezpieczeństwa” uczniowie wzięli udział w wycieczce na Komendę Policji oraz do Straży Pożarnej. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków i policjantów.

Już samo wejście na główny plac PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji… 

Uczeń naszej szkoły w Hucisku Miłosz Szymański został laureatem powiatowego konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2017” organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku.

Dnia 16 października klasa siódma miała przyjemność wzięcia udziału w zajęciach dotyczych bezpieczeństwa i praktycznej umiejętności  wzywania i udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się dużo o pracy strażaka, obejrzeli wóz strażacki. Zajęcia organizowane przez PSP w Łańcucie odbyły się w ramach programu realizowanego przez tamtejszą straż pożarną oraz programu profilaktyczno- wychowawczego realizowanego w naszej szkole. 

 Zajęcia bardzo się nam podobały i wiele nas nauczyły.

Strażakom bardzo dziękujemy i życzymy bezpiecznej pracy!