Uczeń naszej szkoły Karol Siuzdak został laureatem konkursu plastycznego "Nie pal przy mnie proszę!" - w kategorii klas I-III, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Leżajsku. Głównym celem konkursu było zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach gdy dorośli palą przy nich tytoń. Natomiast Miłosz Szymański otrzymał wyróżnienie w konkursie "Czyste powietrze wokół nas" - dla 5,6-latków. SERDECZNE GRATULUJEMY

W naszej szkole został zorganizowany konkurs wiedzy o mleku pasteryzowanym. Celem konkursu było uświadomienie wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie dzieci i młodzieży.  Uczennica klasy V Justyna Zagaja została laureatką "Konkursu Wiedzy o mleku pasteryzowanym" w ramach programu "Doskonałe mleko w Szkole" i zajęła II miejsce otrzymała nagrodę pieniążną oraz nagrody rzeczowe.

Głównym organizatorem konkursu oraz uroczystości rozdania nagród była firma FHU ŁUKNAT Mateusz Ziarko.

30 marca 2017r odbyła się lekcja muzyki z zespołem Yamaha odwiedzili nas przedstawiciele Szkoły Muzycznej Yamaha. Prowadzący spotkanie muzycy zaprezentowali instrumenty dęte blaszane. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty ale i posłuchać ich brzmienia.

Ostatnie w tym roku spotkanie ze Szkołą Muzyczną Yamaha miało miejsce 25 maja 207r.. Tym razem wraz z panem Pawłem Gałdysien przenieśliśmy się do teatru.

W piątek 28 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I – VI oraz oddziału przedszkolnego przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Nasi aktorzy przedstawili jak uchwalono Konstytucję 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Akademia miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu. Podczas uroczystości nawiązano znaczenia jakie w naszym życiu odgrywają symbole narodowe. Zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna.

W środę 26 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Hucisku wzięli udział w spotkaniu z Jaśkiem Melą w ramach trwającego Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. Spotkanie miało miejsce we Franciszkańskim Ośrodku Kultury. Jasiek Mela to postać niezwykła, pomimo swojej niepełnosprawności brał udział w zdobywaniu Biegunów, wyprawach na najwyższe szczyty gór. Obecnie działa w fundacji ,,Poza horyzonty”, która wspiera osoby niepełnosprawne. W czasie spotkania nasz bohater mówił o przezwyciężaniu własnych słabości, o Bogu obecnym w jego życiu. Warto mieć marzenia i spełniać je, to główny przekaz tego spotkania. Po spotkaniu młodzież miała możliwość zadawania pytań. Na koniec był czas na autografy i zdjęcia.

Dnia 24 kwietnia 2017r. Szkoła Podstawowa w Hucisku brała udział w Akcji „Sprzątamy naszą Gminę”. Do akcji przyłączyli się pracownicy Grupy ”Żywiec”, członkowie OSP w Hucisku oraz Radny wsi   Pan Wojciech Loryś, który ufundował słodki poczęstunek wszystkim dzieciom.

Dzien_dziecka-0...
Dzien_dziecka-01
Dzien_dziecka-0...
Dzien_dziecka-02
Dzien_dziecka-0...
Dzien_dziecka-03
Dzien_dziecka-0...
Dzien_dziecka-04
Dzien_dziecka-0...
Dzien_dziecka-05
Dzien_dziecka-0...
Dzien_dziecka-06
Dzien_dziecka-0...
Dzien_dziecka-07
Dzien_dziecka-0...
Dzien_dziecka-08
Dzien_dziecka-0...
Dzien_dziecka-09
Dzien_dziecka-1...
Dzien_dziecka-10
Dzien_dziecka-1...
Dzien_dziecka-11
Dzien_dziecka-1...
Dzien_dziecka-12
Dzien_dziecka-1...
Dzien_dziecka-13
Dzien_dziecka-1...
Dzien_dziecka-14
Dzien_dziecka-1...
Dzien_dziecka-15
Dzien_dziecka-1...
Dzien_dziecka-16
Dzien_dziecka-1...
Dzien_dziecka-17
Dzien_dziecka-1...
Dzien_dziecka-18

2 marca 2017r. w naszej szkole gościł ukraiński cyrk "Szok". Występy obejrzały dzieci przedszkolne, uczniowie Szkoły Podstawowej a także rodzice. Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów, nie wyłączając rodziców. Dzieci bawiły się świetnie, magiczne sztuczki ,popisy akrobatyczne na małym rowerku i z obręczami wprowadziły ich w  zachwyt. Publiczność wypróbowała swoich  sił w poszczególnych dyscyplinach, biorąc czynny udział w przedstawieniu. Zapierającą dech w piersiach chwilą była, gdy artysta pojawił się z wężem i wyszła do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć a na końcu pokazu zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To było  naprawdę "szokujące" przeżycie! Popisy cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, było dużo śmiechu i zabawy.{

W tym roku z okazji Świąt Wielkanocnych  uczniowie z klas IV – VI wzięli udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych ‘Easter Cards’.  Uczniowie wykonali piękne kartki z życzeniami w języku angielskim, które zostały wysłane do Szkoły Podstawowej nr 20 w Poznaniu. W odpowiedzi nasi uczniowie również otrzymali kartki z pięknymi życzeniami od dzieci z Wielkopolski.


Konk_historyczn...
Konk_historyczny1
Konk_historyczn...
Konk_historyczny2
Konk_historyczn...
Konk_historyczny3
Konk_historyczn...
Konk_historyczny4

21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony w 1999 r. dla podkreślenia jego bogactwa, różnorodności i piękna.

W naszej szkole nie zapomnieliśmy o tym dniu. Uczniowie na jedną godzinę lekcyjną przenieśli się do KRAINY JĘZYKA POLSKIEGO.

Dzień, który wzbudza ogromne emocje –  to  Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, 9 lutego 2017r.. odbyło się uroczyste spotkania na którym mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze i piosenki.

W ramach działań Wolontariatu podjęliśmy kolejną inicjatywę. Uczniowie naszej szkoły udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej. Wizyta ta była dla wszystkich uczestników ciekawym przeżyciem mogliśmy poznać całą placówkę, w tym m.in. pracownię plastyczną, stolarską, komputerową, kuchnię, jadalnię, siłownię oraz salę do relaksacji. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać niezwykłe rękodzieła robione przez podopiecznych ośrodka: przepiękne witraże, obrazy, figury aniołków, czy budowle w miniaturze wykonane z patyków i zapałek oraz wiele innych przepięknych prac. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wykonywanie papierowej wikliny. Warsztaty plastyczne przygotowane specjalnie dla uczniów naszej szkolnej miały na celu uwrażliwianie na problem dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz potrzebę ich akceptacji... Dużą radość sprawiło to, że wykonane prace uczniowie mogli zabrać na pamiątkę do domu. Kończąc pracowity pobyt w ŚDS   wszyscy częstowali się ciasteczkami dzieląc się zdobytym doświadczeniem.

Na łamach naszej strony dziękujemy bardzo pani kierownik SDŚ za życzliwe przyjęcie naszej grupy, oraz terapeutką za przeprowadzenie ciekawych warsztatów a naszym wolontariuszkom życzymy radości z pomocy potrzebującym.

 

Czas Bożego Narodzenia, to niezwykły czas w roku. Jesteśmy wobec siebie bardziej życzliwi niż kiedykolwiek, a słowa miłość i szacunek jakby nabierają swej mocy. Składamy sobie życzenia, bezinteresownie obdarowujemy prezentami.

W wigilię Trzech Króli uczniowie naszej szkoły odwiedzili  z kolędą uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy w Sarzynie oraz Jelnej. W repertuarze młodych kolędników znalazły się zarówno znane wszystkim kolędy, takie jak „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem” ale także radosne pastorałki „Nie miały aniołki”, „Jest taki dzień”. Koncert dostarczył wielu wzruszeń, ale także radości i poczucia, że nawet w najcięższych chwilach jest ktoś, kto o nas myśli.

DSC_0390
DSC_0390
DSC_0393
DSC_0393
DSC_0395
DSC_0395
DSC_0396
DSC_0396
DSC_0399
DSC_0399

W dniu 11.01.2017 r. Fundacja Wychowanie i Profilaktyka im. Jana Pawła II z Buska-Zdroju przeprowadziła realizację programu profilaktycznego Debata skierowanego do uczniów klas V i VI. Udział w Debacie wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucisku i Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Biedaczowie.  Program profilaktyczny Debata to program z zakresu profilaktyki alkoholowej adresowany głównie do młodzieży, u której nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa. Program ma charakter uprzedzający a jego celem jest promowanie postawy trzeźwości. Uczniowie współrealizowali program i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie zgłaszali się do zadań, przede wszystkim do scenek. Rozmawiali o swoich odczuciach związanych z konkretnym tematem, mieli ciekawe pomysły, z wielkim zaangażowaniem wypełniali ankiety. Czas upłynął w miłej i przyjacielskiej atmosferze, a przerwy na zbieraniu sił do następnego etapu pracy i zabawy. Debata obaliła mity i podsunęła drogę właściwego postępowania. Młodzież uświadomiła sobie wartość życia w trzeźwości i podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Nauka poprzez zabawę i rozmowę była niezwykłym pomysłem, a przeprowadzenie Debaty ciekawym rozwiązaniem.

1 grudnia 1835 roku duński pisarz Hans Christian Andersen opublikował swój pierwszy zbiór baśni, chcąc upamiętnić tę datę w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję czytelniczą pod tytułem „Spotkanie z Andersenem”. Była to wspaniała okazja, aby pokazać najmłodszym uczniom, czym jest magia ukryta na stronicach książek. Akcja ta miał również pomóc uczniom 
w  zainteresowaniu się twórczością Hansa Christiana Andersena. „Spotkanie 
z Andersenem” poprzedziło klasowe czytanie wybranych baśni a podczas wykonywania różnych zadań uczniowie  mieli okazję wykazać się znajomością treści poznanych baśni. Naszą akcję czytelniczą wspierały panie z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pani Janina Świerczewska – starszy wizytator oraz Pani Lucyna Małek Adamiak – wizytator.

piknik0101
piknik0101
piknik0102
piknik0102
piknik0103
piknik0103
piknik0104
piknik0104
piknik0105
piknik0105
piknik0106
piknik0106
piknik0107
piknik0107
piknik0108
piknik0108
piknik0109
piknik0109
piknik0110
piknik0110
piknik0111
piknik0111
piknik0112
piknik0112
piknik0113
piknik0113

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.

Z tej okazji  10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Hucisku uczniowie przygotowali akademię upamiętniającą 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie przedstawili program poetycko-muzyczny, ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji, to patriotyzm.