W dniu 20 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest on obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka
w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r.
Konwencja o Prawach Dziecka jest szczególnie ważna dla najmłodszych członków społeczności. Dzisiaj prawa dzieci nie budzą wątpliwości, nie mniej jednak warto, aby świadomość o ich istnieniu stale wzrastała tak u dzieci, jak i dorosłych. 
W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach, których głównym celem  było uświadomienie młodszym,

a przypomnienie starszym uczniom, jakie są ich podstawowe prawa. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, którzy w ciekawy sposób przedstawili uczniom  ich prawa oraz zapoznali z instytucjami do których mogą zwrócić się o pomoc.

Dnia 10.11.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Młodzi aktorzy przybliżyli zgromadzonym na apelu uczniom historię naszego kraju-czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Przypomnieli koleżankom i kolegom, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek, skłaniając do zastanowienia się nad następującymi pytaniami: czy rozumiemy swoje obowiązki względem ojczyzny? Czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego? Czy zachowujemy polskie tradycje narodowe? Akademia przebiegła w niezwykłej atmosferze – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie. Każdy z przybyłych na uroczystość myślami mógł się przenieść w tamten czas, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość.

Karolinka Siuzdak uczennica kl. V tegoroczną stypendystką Fundacji Świętego Mikołaja. Wysoka średnia, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym oraz zaangażowanie społeczne naszej uczennicy zaowocowało przyznaniem stypendium naukowego w wysokości 1500 zł. Karolinko gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, do kogo ma się zwrócić o pomoc. W ramach projektu grantowego „Duże możliwości w małej miejscowości poprawa bezpieczeństwa” uczniowie wzięli udział w wycieczce na Komendę Policji oraz do Straży Pożarnej. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków i policjantów.

Już samo wejście na główny plac PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji… 

Uczeń naszej szkoły w Hucisku Miłosz Szymański został laureatem powiatowego konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2017” organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Leżajsku.

Dnia 16 października klasa siódma miała przyjemność wzięcia udziału w zajęciach dotyczych bezpieczeństwa i praktycznej umiejętności  wzywania i udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się dużo o pracy strażaka, obejrzeli wóz strażacki. Zajęcia organizowane przez PSP w Łańcucie odbyły się w ramach programu realizowanego przez tamtejszą straż pożarną oraz programu profilaktyczno- wychowawczego realizowanego w naszej szkole. 

 Zajęcia bardzo się nam podobały i wiele nas nauczyły.

Strażakom bardzo dziękujemy i życzymy bezpiecznej pracy!

"Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki''  

W dniu 3 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Hucisku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

    Dnia 6 pażdziernika 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku odbył się Festiwal Techniki, w którym uczniowie naszej szkoły brali udział. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje przedstawiające świat nauki i techniki w nowej, ciekawszej odsłonie.Młodzież miała okazję do uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania: czym zajmuje się energetyka odnawialna, jak działa silnik samochodowy i kasa fiskalna, na czym polega praca grafika komputerowego, do czego służy program Photoshop i tablet graficzny, jak działa drukarka 3D.

Dnia 18 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym Festiwalu Nauki w Jasionce. Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także zainteresowanie uczniów kierunkami technicznymi.

Pod takim tytułem realizowany jest projekt Grupy Żywiec w Szkole Podstawowej w Hucisku. Współczesny świat stwarza w coraz szerszym zakresie zagrożenia życia ludzkiego, a najbardziej zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci. Wciąż wzrasta liczba wypadków drogowych, w których poszkodowanymi są dzieci. Projekt „Duże możliwości w małej miejscowości poprawy bezpieczeństwa” zawiera wiele treści z zakresu szeroko rozumianego pojęcia „bezpieczeństwo’’. Celem głównym projektu jest promowanie bezpieczeństwa poprzez innowacyjne zajęcia edukacyjne dotyczące ochrony życia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz podniesienie umiejętności z zakresu radzenia sobie w sytuacjach stresowych wynikających z uczestniczenia lub bycia świadkiem wypadku. W ramach projektu odnowiono ogrodzenie terenu szkoły od strony drogi powiatowej, odnowiono zniszczony parkiet w jednej z sal lekcyjnych, zakupiono wykładzinę do oddziału przedszkolnego W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów w trakcie przerw zostały oklejone schody wewnątrz budynku szkoły naklejkami edukacyjnymi.  Uczniów czeka jeszcze wycieczka do Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Pożarnej w Leżajsku. Zorganizowany również zostanie cykl spotkań w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

  UROCZYSTE  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 4 września 2017 roku o godz. 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Jana z Dukli.

Ważne!!! Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Podręczniki dla klas I - VII- zamawia szkoła!!!

   Religia- wykaz podręczników- zakupują rodzice!!!

Klasa I - "Jesteśmy rodziną Pana Jezusa"- red. ks. Piotr Goliszek

Klasa II+ -"Kochamy Pana Jezusa" - red. ks. Piotr Goliszek

Klasa III - "Przyjmujemy Pana Jezusa"- red. ks. Piotr Goliszek

Klasa IV - "Jestem chrześcijaninem"- red. ks. Waldemar Janiga

Klasa V - "Wierzę w Boga"- red. ks. Waldemar Janiga

 Klasa VI -"Wierzę w Kościół”- - red. ks. Waldemar Janiga

 

Klasa VII - "Spotykam Twoje Słowo" - red. ks. Paweł Mąkosa (podręcznik z I klasy gimnazjum)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku na terenie Stadionu Sportowego Sokół Hucisko odbył się Piknik Rodzinny a upłynął  nam pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch - nie palę, nie piję, a zdrowo żyje”. .W tym roku piknik został zrealizowany w ramach programu  z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym współfinansowanego ze środków GMINY LEŻAJSK, a organizatorami byli OSP Hucisko i Szkoła Podstawowa w Hucisku.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Rzeszowie - Filia w Leżajsku odbyło się 7 czerwca 2017 r. uroczyste rozdanie nagród w III Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Bohaterowie naszych lektur". Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ napłynęło ponad 300 prac. Nagrodzone prace były bardzo pomysłowe i wykonane różnymi technikami. Podzielono je na II kategorie wiekowe - klasy I - III i klasy IV - VI. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia. W kategorii kl. I - III wyróżniona została praca Pawła Kiełbowicza z klasy I, a w kategorii IV - VI praca Eweliny Niemiec - uczennicy klasy IV. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

Uczniowie klas IV – VI w dniach 31.05. – 01.06.2017 r. wzięli udział w wycieczce nad Jezioro Solińskie. Zapakowaliśmy do bagaży dobry humor i wyruszyliśmy. Pierwszym przystankiem był Sanok i zwiedzanie skansenu. Dowiedzieliśmy się dużo o zabudowie i ludziach żyjących prawie dwa wieki temu. Szczególną atrakcją było miasteczko galicyjskie – apteka, poczta, fryzjer, kowal. Mogliśmy zobaczyć również cerkiew.

Uczeń naszej szkoły Karol Siuzdak został laureatem konkursu plastycznego "Nie pal przy mnie proszę!" - w kategorii klas I-III, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Leżajsku. Głównym celem konkursu było zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach gdy dorośli palą przy nich tytoń. Natomiast Miłosz Szymański otrzymał wyróżnienie w konkursie "Czyste powietrze wokół nas" - dla 5,6-latków. SERDECZNE GRATULUJEMY