Justyna Zagaja uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Hucisku zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym A jak ciebie kto zapyta…- ludzie, miejsca, wydarzenia okresu walk o Niepodległą na Podkarpaciu w larach 1918-1922 (kategoria plastyczna- projekt znaczka pocztowego), pod honorowym patronatem Haliny Szydełko Posła na Sejm RP, Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego oraz Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce 26 maja 2018r. podczas konferencji Polska jest wolna to jest moja matka ta ziemia 1918-2018.
Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.
Justyna Kiełbowicz

Justyna Zagaja była finalistką Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii według św. Jana i Ewangelii według św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich "Duch Święty napełnia nas swoją mądrością i łaską" zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej. 

 Finał konkursu odbył się 15 maja 2018 r. w Przemyślu.

Organizatorzy: Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddziały w Przemyślu i w Krośnie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami powiatowego konkursu plastycznego pt. „Bohaterowie naszych lektur” organizowanego przez Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie filia w Leżajsku.

I miejsce zajęła Emilia Sulikowska – uczennica kl. I

II miejsce Oliwia Wiatr – uczennica kl. I

III miejsce Miłosz Szymański– uczeń kl. I

Zostały również przyznane dwa wyróżnienia dla Magdaleny Niemiec i Dawida Kani.

W kwietniu i maju uczniowie klasy IV, V, VI i VII uczestniczyli w warsztatach, na których posługiwali się różnymi mikroskopami. Podczas zajęć  uczestnicy  przypomnieli sobie budowę mikroskopu oraz poznali technikę posługiwania się kilkoma typami mikroskopów świetlnych.  Oglądali różne preparaty stałe, doskonaląc wykorzystanie różnego powiększenia oglądanych obiektów.

Najciekawszym etapem dla każdego uczestnika zajęć  było zapewne, wykonanie preparatu świeżego skórki cebuli  i oglądanie go na różnych mikroskopach, przy powiększeniu od 40 do 400 razy. Mamy nadzieję, że udział w warsztatach będzie inspiracją do pogłębiania wiedzy biologicznej i rozbudzi naukowe zainteresowania uczniów.  Zajęcia przeprowadził Ryszard Gondek.    

W czwartek 26 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I – VII oraz oddziału przedszkolnego przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Dnia 23 kwietnia 2018r. Szkoła Podstawowa w Hucisku brała udział w Akcji „Sprzątamy naszą Gminę”. Do akcji przyłączyli się członkowie OSP w Hucisku.

Paweł Kiełbowicz uczeń kl. II otrzymał wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Logopedycznym „Trzeszczące wierszyki”.  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ  w konkursie brało udział 361 uczniów.

Gratulujemy i życzymy Pawłowi dalszych sukcesów.

16 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawiciela KRUS i panów policjantów z przedszkolakami oraz uczniami klas I-IV. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że praca w  gospodarstwie rolnym odznacza się szczególnie licznymi zagrożeniami mogącymi prowadzić do wypadków. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, zadawali  mnóstwo pytań oraz oglądali film edukacyjny.

Nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w akcji "I ty pomoż Karolowi". Celem akcji jest zbieranie plastikowych nakrętek, dzięki którym będzie można zebrać fundusze na wózek inwalidzki i rehabilitację chorego chłopca. Dzięki zaangażowaniu uczniow i nauczycieli naszej szkoły udało się uzbierać 240 kg nakrętek. 14 marca 2018r. przekazano zebrane nakrętki rodzicom Karolka.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji!

  W ramach Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, który odbywał się w Franciszkańskim Ośrodku Kultury uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oglądać niesamowity pokaz akrobatyczny Delfiny i Bartka. Zainteresowanie tym występem było ogromne. Wszyscy chcieli podziwiać i zobaczyć na żywo zwycięzców popularnego programu ,,Mam talent”. Z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie pokazu, a w czasie jego trwania nie mogliśmy uwierzyć, jak można wykonywać tak skomplikowane figury akrobatyczne. Po pokazie był czas na rozmowę i zadawanie pytań. Na zakończenie robiliśmy zdjęcia z Delfiną i Bartkiem i czekaliśmy na autografy. Czas szybko minął i musieliśmy wracać…..

25 stycznia zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli zaproszeni goście- Babcie i Dziadkowie.

Dzieci przygotowały dla nich akademię, na której recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając występy swoich „skarbów”.  Na koniec uroczystości dzieci wręczyły prezenty. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień Babci i Dziadka to prawdziwie wielkie wydarzenie.

W piątek (tj. 26.01.2018 r.) odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku dla wszystkich klas. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci pozostające w domu przestrzegli o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych a także o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Wszystkim wychowankom życzymy wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii.

   Karnawał to czas  balów, zabaw i dyskotek. To czas radości, którą wyrażamy poprzez wesołą zabawę i niezwykłe chwile spędzane w gronie kolegów i koleżanek. W naszej szkole to właśnie 24 stycznia pozostanie w naszej pamięci na długo. W tym dniu odbyła się zabawa choinkowa, w której brali udział uczniowie klas IV – VII. Kilka godzin minęło bardzo szybko. Tańce, rozmowy i zabawy sprawiły, że mogliśmy wyrazić radość z tego, że jesteśmy razem i wspólnie się bawimy. Każda klasa przygotowała się bardzo starannie do tego dnia. Rodzice zadbali o poczęstunek, a my wszyscy o stworzenie właściwej atmosfery. Uczniowie próbowali swoich sił w śpiewaniu, było karaoke, zabawa z krzesełkami i wspólne tańczenie. Trudno było się rozstać. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do naszych domów. 

We wtorek  23 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyła się oczekiwana przez wszystkich uczniów zabawa choinkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz przedszkole. Na imprezie pojawili się zarówno elegancko ubrani uczniowie, jak i postacie znane z baśni bądź filmów tj.: Spidre-Man, Elsa, Ninja, Zorro, czarownice, policjanci, wróżki, księżniczki oraz strażacy. Zabawa taneczna była prowadzona  przez dwie, miłe panie ze „Stacji Zabaw”.  W przerwie uczniowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po kilku godzinach znakomitej zabawy choinkowej uczniowie opuszczali szkołę wybawieni, wytańczeni , pełni wrażeń i w świetnych humorach.

    Uczniowie klas I-III 17 i 18 stycznia 2018r. wzięli udział w zajęciach, na których zapoznali się z możliwościami niezwykłego urządzenia jakim jest mikroskop. Na początku dowiedzieli się jak jest zbudowany mikroskop, jaka jest zasada jego działania, obejrzeli również różne typy mikroskopów świetlnych. Poznali zasadę obliczania powiększenia oglądanego obiektu pod mikroskopem oraz to, jak wyglądają różne preparaty mikroskopowe.  Potem uczniowie mogli zobaczyć niezwykłe obrazy , na przykład powiększoną 100 razy nogę muchy czy powiększone 400 razy krwinki czerwone.