25 stycznia zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli zaproszeni goście- Babcie i Dziadkowie.

Dzieci przygotowały dla nich akademię, na której recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając występy swoich „skarbów”.  Na koniec uroczystości dzieci wręczyły prezenty. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień Babci i Dziadka to prawdziwie wielkie wydarzenie.

W piątek (tj. 26.01.2018 r.) odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku dla wszystkich klas. Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci pozostające w domu przestrzegli o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych a także o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Wszystkim wychowankom życzymy wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii.

   Karnawał to czas  balów, zabaw i dyskotek. To czas radości, którą wyrażamy poprzez wesołą zabawę i niezwykłe chwile spędzane w gronie kolegów i koleżanek. W naszej szkole to właśnie 24 stycznia pozostanie w naszej pamięci na długo. W tym dniu odbyła się zabawa choinkowa, w której brali udział uczniowie klas IV – VII. Kilka godzin minęło bardzo szybko. Tańce, rozmowy i zabawy sprawiły, że mogliśmy wyrazić radość z tego, że jesteśmy razem i wspólnie się bawimy. Każda klasa przygotowała się bardzo starannie do tego dnia. Rodzice zadbali o poczęstunek, a my wszyscy o stworzenie właściwej atmosfery. Uczniowie próbowali swoich sił w śpiewaniu, było karaoke, zabawa z krzesełkami i wspólne tańczenie. Trudno było się rozstać. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do naszych domów. 

We wtorek  23 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyła się oczekiwana przez wszystkich uczniów zabawa choinkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz przedszkole. Na imprezie pojawili się zarówno elegancko ubrani uczniowie, jak i postacie znane z baśni bądź filmów tj.: Spidre-Man, Elsa, Ninja, Zorro, czarownice, policjanci, wróżki, księżniczki oraz strażacy. Zabawa taneczna była prowadzona  przez dwie, miłe panie ze „Stacji Zabaw”.  W przerwie uczniowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po kilku godzinach znakomitej zabawy choinkowej uczniowie opuszczali szkołę wybawieni, wytańczeni , pełni wrażeń i w świetnych humorach.

    Uczniowie klas I-III 17 i 18 stycznia 2018r. wzięli udział w zajęciach, na których zapoznali się z możliwościami niezwykłego urządzenia jakim jest mikroskop. Na początku dowiedzieli się jak jest zbudowany mikroskop, jaka jest zasada jego działania, obejrzeli również różne typy mikroskopów świetlnych. Poznali zasadę obliczania powiększenia oglądanego obiektu pod mikroskopem oraz to, jak wyglądają różne preparaty mikroskopowe.  Potem uczniowie mogli zobaczyć niezwykłe obrazy , na przykład powiększoną 100 razy nogę muchy czy powiększone 400 razy krwinki czerwone.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Konkursie!!! Wszystkim, uczniom niebywale zdolnym Autorom tych pięknych, niepowtarzalnych i wzbudzających zachwyt Szopek oraz kartek. Było nam bardzo trudno wybrać najpiękniejsze prace, bo każda z nich jest wyjątkowa i zachwycająca. Widzimy, jak wiele pracy zostało włożone w ich powstanie. Po burzliwych obradach, zdecydowaliśmy nagrodzić wszystkie prace konkursowe.

Dziękujemy naszym sponsorom: LOKALNEJ GRUPIE DZIAŁANIA STOWARZYSZENIE „REGION SANU I TRZEBOŚNICY”, panu Jurkowi Paulowi posłowi na sejm RP, Gminie Leżajsk, Spółce Stare Miasto- Park, panu Wojciechowi Lorysiowi- radnemu wsi Hucisko.

Wtorek 19 grudnia był bardzo pracowity dla przedszkolaków, tego dnia bowiem dzieci 5 i 6 letnie piekły pierniczki w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Z ogromnym zapałem i zaangażowaniem dzieci zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem tej pracy były pełne blaszki pierniczków. Jednak najwięcej radości sprawiło dekorowanie pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a wspaniały aromat wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

    W dniu 14 grudnia odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Grupa Rekonstrukto przygotowała dla uczniów specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność narodu polskiego. W 2018 roku mija setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. ,,Ku niepodległej” to główne motto tego programu.

W dniu 15 grudnia uczniowie klas I-III naszej szkoły wybrali się na  lekcję muzealną pt. „Ubieramy choinkę- moja własna ozdoba świąteczna” do Muzeum Ziemi Leżajskiej. W trakcie zajęć uczniowie poznali dawne zwyczaje i obrzędy świąteczne. Każde dziecko wykonało własnoręcznie ozdobę świąteczną – piękną bomkę, stanowiącą niezwykłą pamiątkę z wizyty z muzeum.

 Uczniowie naszej szkoły w dniu 7 grudnia uczestniczyli w wyjeździe do Rzeszowa, do kina Helios. Mogliśmy obejrzeć najnowszy film twórców ,,Gdzie jest Dory?” i ,,W głowie się nie mieści” pod tytułem ,,Coco”. Film zawierał te wszystkie elementy, których oczekiwaliśmy jako widzowie: wielkie marzenia, rodzinna tajemnica i mnóstwo ciepłego humoru. Głównym bohaterem był mały Miguel, którego fascynowała gra na gitarze. Niestety jego planów nie pochwalała rodzina.

Każde dziecko czeka na śnieg a więc kiedy tylko spadł ku radości wszystkich dzieci rozpoczęliśmy przedszkolny sezon zimowy. Świetną zabawą była bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, malowanie śniegu czy robienie śniegowych aniołków. Zimowe wyjście z przedszkola jest wspaniałą  rozrywką. Dzieci odpowiednio ubrane doskonale bawiły się na boisku szkolnym.

Pojawienie się Świętego Mikołaj jest chyba najbardziej wyczekiwanym momentem w ciągu całego roku – i to nie tylko przez najmłodszych. W dniu 6 grudnia ten Święty odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i przynosi im cały worek radości. Przedszkolaki na Mikołaja czekały w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Spotkaniu z Mikołajem towarzyszyły gry, zabawy, tańce prowadzone przez pomocników Świętego Mikołaja, a nawet występy iluzjonisty.  Kolejną niespodzianką dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas młodszych (kl. I, II) było MIKOŁAJOWE CZYTANIE. Dokładnie 6 grudnia pomocnice Świętego Mikołaja czytały bajki, prowadziły gry i zabawy plastyczne. Teraz znów cały rok czekamy na przyjście tego świętego i znów cały rok musimy być grzeczni......

Wojciech Loryś -radny wsi Hucisko oraz Szkoła Podstawowa w Hucisku ogłasza

SZKOLNY KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabianie choinki. Poprzez ten konkurs chcemy, aby zwyczaj wykonywania szopek był nadal żywy w kolejnych pokoleniach.

 

 

Prace należy składać do 18.12.2017r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

 

REGULAMIN KONKURSU

NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

pobierz  doc

Codzienne głośne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą jego wychowania na człowieka myślącego, posiadającego wiedzę, otwartego  na kontakty . Dzieci poznają bogactwo języka literackiego , mają bogaty słownik, potrafią się wypowiadać. W miesiącach październiku i listopadzie w ramach akcji MOJA BAJKA DZIŚ KRÓLUJE każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swoją ulubioną bajkę, która czytana była wszystkim dzieciom. Akcja była połączona z popularyzacją ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest zachęcenie do częstego czytania książek.

W dniu 27 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały przedszkolną salę. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, niebieskie, różowe... A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, poznały historię święta, bawiły się przy „misiowych” piosenkach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia innym dzieciom.