25 października 2018 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród Powiatowego Konkursu „Bezpieczne wakacje 2018”. Jego celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Trzech uczniów naszej szkoły otrzymało dyplomy i piękne nagrody:

  • Oliwia Wiatr uczennica klasy II zajęła 3 miejsce w konkursie plastycznym
  • Miłosz Szymański uczeń klasy II otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym
  • Maksymilian Kiełbowicz uczeń klasy I został wyróżniony konkursie fotograficznym

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 3 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Hucisku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia szkoły podstawowej.

W trakcie uroczystości uczniowie klasy I  przedstawili program artystyczny, podczas którego ze wzruszeniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występie pierwszoklasiści ślubowali, że będą dumnie wypełniać rolę ucznia i dawać dobry przykład innym.

Pani dyrektor w obecności rodziców  uroczyście pasowała uczniów i przyjęła ich do społeczności Szkoły Podstawowej w Hucisku. Wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

16 października 2018 roku uczniowie z kółka teatralnego, klas I-III oraz przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. W tym roku  akcja została połączona z konkursem dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest inspirowanie dzieci do codziennego czytania. Dzieci z klasy trzeciej oraz piątej wcieliły się w role bohaterów książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.  Pięknie czytały z podziałem na role trzy rozdziały: „Jeż Jeżyk”, „Sowa Zosia” oraz „Bóbr Borys”. Czytanie poszczególnych rozdziałów przeplatane było pytaniami dotyczącymi tekstu. Uczestnicy akcji dobrze się bawili, na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowankę ze Słodziakami.

Dawid Kania oraz  Miłosz Szymański otrzymali wyróżnienia w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”

 11 czerwca 2018 r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się Powiatowe podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”. Konkurs, który miał na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na wsi cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wpłynęło 2038 prac. Pani Joanna Sawicka- Dyrektor oddziału KRUS w Rzeszowie oraz pan Marek Śliż- Starosta Leżajski wręczyli piękne nagrody wszystkim laureatom.

Gratulujemy wyróżnionym

Dzień Dziecka to czas wyczekiwany szczególnie przez dzieci. W naszej szkole ten właśnie dzień miał sportowy charakter. Na początku uczennice przedstawiały układy taneczne do znanym wszystkim melodii. Następnie były rozgrywki w piłkę nożną. W czasie gry panowała atmosfera radości, a wszyscy starali się jak najlepiej dopingować zawodników. Pogoda nam dopisała i bawiliśmy się świetnie. Nagrodą w rozgrywkach były medale dla uczestników i nagrody dla wszystkich. W przerwach dzieci mogły zjeść kiełbaskę z grilla. Był czas na zabawę rozmowy i wspólne spędzanie czasu. Później miały miejsce pokazy z biologii i chemii, które szczególnie zainteresowały, uczniów. Najmłodsi biegali za ogromnymi bańkami i przy tym bawili się cudownie. Na zakończenie były lody i w fantastycznych nastrojach rozstaliśmy się.

Justyna Zagaja uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Hucisku zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym A jak ciebie kto zapyta…- ludzie, miejsca, wydarzenia okresu walk o Niepodległą na Podkarpaciu w larach 1918-1922 (kategoria plastyczna- projekt znaczka pocztowego), pod honorowym patronatem Haliny Szydełko Posła na Sejm RP, Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego oraz Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce 26 maja 2018r. podczas konferencji Polska jest wolna to jest moja matka ta ziemia 1918-2018.
Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.
Justyna Kiełbowicz

Justyna Zagaja była finalistką Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii według św. Jana i Ewangelii według św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich "Duch Święty napełnia nas swoją mądrością i łaską" zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej. 

 Finał konkursu odbył się 15 maja 2018 r. w Przemyślu.

Organizatorzy: Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddziały w Przemyślu i w Krośnie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami powiatowego konkursu plastycznego pt. „Bohaterowie naszych lektur” organizowanego przez Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie filia w Leżajsku.

I miejsce zajęła Emilia Sulikowska – uczennica kl. I

II miejsce Oliwia Wiatr – uczennica kl. I

III miejsce Miłosz Szymański– uczeń kl. I

Zostały również przyznane dwa wyróżnienia dla Magdaleny Niemiec i Dawida Kani.

W kwietniu i maju uczniowie klasy IV, V, VI i VII uczestniczyli w warsztatach, na których posługiwali się różnymi mikroskopami. Podczas zajęć  uczestnicy  przypomnieli sobie budowę mikroskopu oraz poznali technikę posługiwania się kilkoma typami mikroskopów świetlnych.  Oglądali różne preparaty stałe, doskonaląc wykorzystanie różnego powiększenia oglądanych obiektów.

Najciekawszym etapem dla każdego uczestnika zajęć  było zapewne, wykonanie preparatu świeżego skórki cebuli  i oglądanie go na różnych mikroskopach, przy powiększeniu od 40 do 400 razy. Mamy nadzieję, że udział w warsztatach będzie inspiracją do pogłębiania wiedzy biologicznej i rozbudzi naukowe zainteresowania uczniów.  Zajęcia przeprowadził Ryszard Gondek.    

W czwartek 26 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I – VII oraz oddziału przedszkolnego przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Dnia 23 kwietnia 2018r. Szkoła Podstawowa w Hucisku brała udział w Akcji „Sprzątamy naszą Gminę”. Do akcji przyłączyli się członkowie OSP w Hucisku.

Paweł Kiełbowicz uczeń kl. II otrzymał wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Logopedycznym „Trzeszczące wierszyki”.  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ  w konkursie brało udział 361 uczniów.

Gratulujemy i życzymy Pawłowi dalszych sukcesów.

16 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawiciela KRUS i panów policjantów z przedszkolakami oraz uczniami klas I-IV. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że praca w  gospodarstwie rolnym odznacza się szczególnie licznymi zagrożeniami mogącymi prowadzić do wypadków. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, zadawali  mnóstwo pytań oraz oglądali film edukacyjny.

Nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w akcji "I ty pomoż Karolowi". Celem akcji jest zbieranie plastikowych nakrętek, dzięki którym będzie można zebrać fundusze na wózek inwalidzki i rehabilitację chorego chłopca. Dzięki zaangażowaniu uczniow i nauczycieli naszej szkoły udało się uzbierać 240 kg nakrętek. 14 marca 2018r. przekazano zebrane nakrętki rodzicom Karolka.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji!

  W ramach Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, który odbywał się w Franciszkańskim Ośrodku Kultury uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oglądać niesamowity pokaz akrobatyczny Delfiny i Bartka. Zainteresowanie tym występem było ogromne. Wszyscy chcieli podziwiać i zobaczyć na żywo zwycięzców popularnego programu ,,Mam talent”. Z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie pokazu, a w czasie jego trwania nie mogliśmy uwierzyć, jak można wykonywać tak skomplikowane figury akrobatyczne. Po pokazie był czas na rozmowę i zadawanie pytań. Na zakończenie robiliśmy zdjęcia z Delfiną i Bartkiem i czekaliśmy na autografy. Czas szybko minął i musieliśmy wracać…..