W dniu 2 marca 2023 r. został przeprowadzony w naszej szkole projekt edukacyjno-pomocowy „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”. Celem projektu było rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarnej i sytuacji mieszkańców krajów należących do Rogu Afryki. W dniach od 2 do 6 marca prowadzona była zbiórka pieniędzy na ten cel. Zebraliśmy 630 zł.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom. (Potwierdzenie wpłaty  do wglądu w sekretariacie szkoły.)

Koordynator Akcji- Justyna Kiełbowicz

Zespół “OWOCAKI z HUCISKA ” został laureatem etapu jesienno-zimowego 13 edycji ogólnopolskiego projektu “Zdrowo jem, więcej wiem” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.
Podczas realizacji projektu uczniowie dokładnie poznali piramidę zdrowego odżywiania oraz wartości odżywcze owoców i warzyw . Wykonały plakaty i historyjki w formie komiksu pokazujące przewagę owoców i warzyw nad słodyczami oraz wykonały gry planszowe o piramidzie zdrowia. Ostatnim zadaniem była promocja zdrowia, podczas której uczniowie dzielili się swoją wiedza z innymi. Udział w tym programie to nie tylko wspaniała zabawa dla dzieci ale przede wszystkim edukacja i skłanianie do zmiany stylu życia.
Dzięki pracy koordynatora Pani Justyny Kiełbowicz oraz pracy całego zespołu klasy I, wsparciu Dyrektora Szkoły Pani Elżbiety Żak osiągnęliśmy taki sukces.

Dnia 27 lutego w auli Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się drugi etap XXIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. W tym roku olimpiada była poświęcona postaci Ignacego Łukasiewicza.
Naszą szkołę reprezentowali Marcin Woźniak i Kacper Lech z klasy VIII oraz Paweł Kiełbowicz z klasy VII.

Małgorzata Zagaja

Nasza szkoła bierze udział w organizowanej przez UNICEF akcji „Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”.
W dniach 2-6 marca 2023 r. prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci głodujących w Afryce.
Zachęcamy do udziału i pomocy, każda złotówka jest ważna.

Przez cały niemal rok szkolny 2022/2023 uczniowie pod opieką  Pana Grzegorza Wasiuty podejmowali działania popularyzujące wiedzę dotyczącą korzyści płynących z odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym naciskiem na fotowoltaikę. Uczniowie w składzie: Karol Siuzdak, Bartosz Loryś, Michał Feret, Marcin Woźniak, Paweł Story oraz Paweł Kiełbowicz utworzyli drużynę Electricians of the future. Wszystkie zadania zostały przesłane do organizatora projektu Fundacji BOŚ. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniku, które mają zostać ogłoszone w czerwcu. Był to nasz pierwszy udział w projekcie i zapewne nie ostatni.

Grzegorz Wasiuta

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Konkurs jest organizowany w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem działania skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Konkurs przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Agro Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Patronat medialny nad konkursem sprawują: TVP INFO, platforma informacyjna AgroNews.com.pl, Gospodarz.pl – Twój Portal Rolniczy, Tygodnik Poradnik Rolniczy, Rolniczy Przegląd Techniczny, portal wiescirolnicze.pl oraz magazyn rolniczy Agro Profil.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

Sposób zgłaszania prac do konkursu oraz warunki uczestnictwa określa regulamin. Więcej informacji na temat organizacji działania można uzyskać we właściwej dla miejsca zamieszkania jednostce terenowej KRUS – dane kontaktowe znajdują się pod linkiem www.krus.gov.pl/niezbednik/mapa-krus/

Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy. 

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Plakat konkursowy tutaj.

Nabór wniosków – edycja 2023

Już pierwszego marca o godzinie 13,45 ruszy kolejna edycja Rządowego Programu KLUB. Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z Regulaminem i Zasadami uczestnictwa co ułatwi złożenie wniosku po uruchomieniu systemu.

 

https://rzadowyprogramklub.pl/nabor-wnioskow-edycja-2023/

https://samorzad.pap.pl/kategoria/edukacja/nabor-wnioskow-do-tegorocznej-edycji-programu-klub-ruszy-1-marca-regulamin

  Walentynki to szczególny dzień dla wielu zakochanych, ale też tych, którzy szukają miłości. Bardzo wiele osób przeżywa ten dzień emocjonalnie. Jedni nie potrafią mówić o swoich uczuciach, inni wręcz przeciwnie. Dla tych pierwszych poczta walentynkowa to doskonała okazja na przelanie uczuć na kartkę i przekazanie jej drugiej osobie. W naszej szkole  w dniu 14 lutego ruszyła poczta walentykowa. Już parę dni wcześniej uczniowie zaczęli przygotowywać walentynki. W ten niezwykły dzień - Dzień Zakochanych - przyniesione kartki zostały rozdane tym, do których były adresowane. Było wiele radości, zaskoczenia i uśmiechów. Tak świętowaliśmy dzień, bardzo ważny dla każdego z nas!!!

 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9

 

         16 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa w klasach młodszych.

Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce .Można było podziwiać ich piękne i pomysłowe stroje. Każde chętne dziecko mogło zamówić piosenkę do słuchania i tańczenia. Nie zabrakło również innych zabaw np. "Wędrujący kapelusz", "Pokaz mody", "Wyżej ,niżej, najniżej", "Gorące kółka" czy popularna i znana "Chusteczka". Tego dnia przypadał "Tłusty czwartek" więc rodzice przygotowali  soczki i pyszne pączki. Uśmiechnięte buzie świadczyły o tym, że zabawa udała się

6
6
7
7
8
8
9
9
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5

 

Plan karnawałowy  w naszej szkole:

W naszej szkole postanowiliśmy w tym roku spędzić wesoło nie jeden dzień ale cały tydzień karnawału. Tydzień od 13 do 17 lutego, w którym każdy dzień nosi inną nazwę co za tym idzie inne stroje.  I tak poniedziałek będzie dniem roztargnienia czego przejawem będą ubrania założone na lewą stronę. Wtorek święto zakochanych wskazaniem niech będzie kolor czerwony, różowy bądź akcenty czerwone. Środa za duże ciuchy, garderoba mamy, taty ewentualnie starszego rodzeństwa. Czwartek styl dowolny niech poniesie nas wodza fantazji. Na koniec najbardziej wyczekiwany dzień… pidżama, szlafrok, kapcie.

Poniedziałek: ubranie na lewą stronę

Wtorek: jeden kolor (czerwony)

Środa: za duże ciuchy

Czwartek: styl dowolny

Piątek: pidżama, szlafrok, kapcie

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Hucisku otrzymali dyplom oraz piękne opaski odblaskowe za udział w konkursie plastycznym „Kierunek Bezpieczeństwo” organizowanym w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC II

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Hucisku otrzymali wyróżnienie w XI edycji programu edukacyjnego Planeta Energii. Program ten był realizowany w naszej szkole w listopadzie. Brali w nim udział uczniowie klasy I pod kierunkiem pani Justyny Kiełbowicz.

Otrzymaliśmy specjalny  Pakiet Bioróżnorodności (budki lęgowe dla ptaków, nietoperzy oraz owadów) do stworzenia w sąsiedztwie naszej szkoły strefy, w której przyroda będzie się mogła rozwijać, a dzieci będą mogły to z ciekawością obserwować. Niedługo zostaną one rozmieszczone wokół terenu naszej szkoły.podziękowanie1 904ed

 

W dniach 06 – 16 grudnia w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla potrzebujących rodzin. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tegorocznej akcji. Zebraliśmy 47,1 kg żywności i słodyczy. 
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w akcji i okazane serce. 

Święta Bożego Narodzenia to  najpiękniejsze i wyjątkowe Święta .Nie mogą się obyć bez wspólnego kolędowania, łamania opłatkiem i serdecznych życzeń.  21 grudnia w naszej szkole odbywały się Wigilie klasowe. Tego dnia panowała niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. 

  Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z polskich tradycji świątecznych . Uczniowie klas młodszych postanowiły "chodzić po kolędzie". Ida i Wojtek grali na instrumentach, a inni pięknie śpiewali. Dzieci dziękowały za przyjęcie, składając wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe . Małych kolędników nagradzano brawami i częstowano słodkościami. Na koniec zabrzmiało "Wśród nocnej ciszy... w   wykonaniu wszystkich uczniów naszej szkoły