Fundacja EFC wraz z Fundacją Rodziny Staraków otwiera nabór do kolejnej edycji programu stypendialnego Horyzonty.

Konrad Rajchel jest absolwentem Horyzontów i zeszłorocznym maturzystą  I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Konrad ma obecnie 19 lat i studiuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pochodzi z małej miejscowości Czaszyn w Bieszczadach.

 - O stypendium dowiedziałem się otrzymując list od Fundacji w gimnazjum. Z lekkim przymrużeniem oka przeczytałem ulotkę, na której wypisane były wszystkie superlatywy stypendium. Myślałem sobie: „na pewno gdzieś w tym wszystkim musi być jakiś haczyk. Przecież nie otrzymałbym tak wielu rzeczy bez prawie żadnych zobowiązań, poza utrzymywaniem dobrej średniej ocen.”Jednak okazało się inaczej, a decyzja o zaaplikowaniu była jedną z najlepszych w moim życiu! Stypendium umożliwiło mi rozwinąć skrzydła. Nauka w topowym liceum pozwoliła mi świetnie zdać maturę i wybierać wśród uczelni. Wysoki poziom w liceum jak i mieszkanie z dala od domu sprawiły, że nie odczułem tzw. przeskoku między liceum a studiami.


Stypendyści Horyzontów trafiają w środowisko osób chcących się rozwijać, poznawać ludzi i świat. Obok kwestii finansowych uznają to za największy plus programu. - Program pozwolił mi nawiązać znajomości wśród krośnieńskich stypendystów, które mimo zakończenia nauki w liceum trwają nadal. Rozbudziłem swoją pasję do podróży, zwiedziłem sporo krajów Europy, brałem udział w wymianie uczniowskiej czy programie Erasmus+. Obecnie jestem współorganizatorem Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego działając w Studenckim Kole Naukowym Spraw Zagranicznych. Działam też charytatywnie, prowadząc zajęcia w ramach programu Projektor. W przyszłości w planach mam karierę finansisty lub ekonomisty, czas pokaże. Planuję też semestr zagranicą w ramach programu Erasmus oraz być może studia magisterskie na zagranicznej uczelni. Do spełniania swoim marzeń jest prosta droga! Drogi ósmoklasisto, już dziś aplikuj o stypendium Horyzonty!


Fundacja EFC i Fundacja Rodziny Staraków finansują przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie i wyżywienie w Krośnie. Stypendium pokrywa koszt wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej. Dla stypendystów organizowane i finansowane są wyjazdy na wakacje i ferie, jak również nauka języków obcych i egzaminy na certyfikaty językowe. Fundatorzy zapewniają opiekę wykwalifikowanych koordynatorów oraz indywidualne wsparcie w rozwoju zainteresowań. W czasie pandemii stypendyści otrzymywali wsparcie sprzętowe i dofinansowanie internetu.

O stypendium w programie Horyzonty mogą się starać uczniowie klas 8, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 1200 złotych netto na osobę (nie wliczamy 500+).

Od 15 lutego rozpoczęła się 11 rekrutacja do Programu Horyzonty. Aplikować należy za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2021 roku.

Więcej informacji udziela koordynatorka na Podkarpaciu, Maria Starzewska, tel. 881 775 252, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Fundacja EFC od 11 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

Fundacja Rodziny Staraków zainaugurowała swoją działalność w 2008 roku, jej fundatorem jest Jerzy Starak. Misją Fundacji jest wspieranie i promowanie młodych, zdolnych ludzi, tworzenie dla nich optymalnych warunków rozwoju oraz pomoc w realizacji ich pasji i pomysłów na życie.

Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko 800 uczniów. Obecnie 200 stypendystów uczy się w 19 szkołach średnich w całej Polsce.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

„Aktywnie spędzam czas z rodziną- bez ekranów”

W ramach kampanii ogłaszamy Szkolny Konkurs dla uczniów klas1-3. Warunkiem udziału w konkursie jest spełnienie 4 podpunktów wymienionych poniżej. Chętni uczniowie oraz rodzice zobowiązują się:

  1. Zapoznać się (rodzice) z materiałami edukacyjnymi znajdującymi się na stronie fdds.pl
  2. Przez TYDZIEŃ przestrzegać Domowych Zasad Ekranowych:

-Posiłki bez ekranu

-Sypialnia bez ekranów

-Przed snem bez ekranów

-Nie więcej niż 2 godziny dziennie przed ekranami(telefony, komputery, tablety, telewizor)

  1. Przez TYDZIEŃ minimum 1 godzina dziennie ruchu: rower, spacer, rolki, ćwiczenia, gra w pikę itp.
  2. Zrobić pracę plastyczną pt. „Aktywnie spędzam czas z rodziną”,

 Format pracy plastycznej A3, technika dowolna, praca powinna być wykonana wspólnie z rodziną (np. z mamą, siostrą, tatą czy bratem)

Konkurs trwa od 5-12 listopada. Zdjęcie prac plastycznych wysyłamy na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 listopada.

Konkurs był organizowany dla uczniów  klas I-III. Wpłynęło 20 prac. Głównym celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci zasad bezpiecznej pomocy, rodzicom przy pracach w gospodarstwie rolnym. Jury w składzie: Rafał Krakowski, Krzysztof Tokarz oraz Justyna Kiełbowicz postanowiło przyznać

  •  7 nagród głównych dla: Adriana Siuzdak, Eweliny Turczyn, Idy Wawrzak, Rozalii Trestka, Maksymiliana Kiełbowicz, Ali Lech oraz Mikołaja Deca
  •  4 Wyróżnienia dla: Kingi Płachciak, Rafała Trestki, Mai Podobińskiej oraz Weroniki Krawiec.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia

Fundatorem nagród jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Rzeszowie.

 

Wszystkim Zwycięzcom GRATULUJEMY

Justyna Kiełbowicz

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” organizowanego przez firmę Maspex. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz  Kuratoriów Oświaty w Polsce. Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz wspieranie ich wszechstronnego rozwoju. Obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

W dniach 11-12 lutego 2021 roku zostały przeprowadzone zajęcia z dziećmi klas młodszych. Uczniowie podczas zajęć przypominali sobie zasady ruchu drogowego, uczyli się jak informować odpowiednie służby używając numerów alarmowych. Poznali również bezpieczne zachowania w szkole, domu i Internecie.

 Po przeprowadzeniu zajęć dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą zdobytą podczas  zajęć rozwiązując na stronie program Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Justyna Kiełbowicz

Zdrowych spokojnych i ciepłych

Świąt Bożego Narodzenia

uczniom i rodzicom

od Dyrekcji  i Nauczycieli

Szkoły Podstawowej   w Hucisku

 Witamy!

Informujemy o wirtualnym kiermaszu książek przygotowanym przez Księgarnię Tuliszków.

Zapraszamy wszystkich – nauczycieli, rodziców i uczniów – do składania zamówień w sklepie internetowym

https://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/


w uwagach do zamówienia, podając kod placówki:

P.LEŻ.HUCIS.S

Co zyskujemy? 15% kwoty z każdego zamówienia odkłada się do specjalnej skarbonki. Środki te możemy przeznaczyć np. na gratisowe książki do naszej biblioteki.

Dodatkowo, dla każdej osoby, która zamówi książki za min. 50 zł – notes gratis (do wyczerpania zapasów)

Kontakt z Księgarnią:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 63 240 77 34

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przechodzą na naukę zdalną, w naszej szkole poprzez platformę Webex.com. wg obowiązującego planu lekcji - obecność na lekcjach obowiązkowa.
Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.

Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

<a href=

I n f o r m a c j a

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.


8:30 - Spotkanie rodziców ( na parkingu szkolnym

           w razie deszczu spotkanie na hali sportowej)

           dzieci oddziałów przedszkolnych.

           Rodzice przychodzą bez dzieci.

10:00 – spotkanie uczniów klas I-VIII z wychowawcami  

              w salach lekcyjnych.

              Rodzice nie wchodzą do budynku szkoły.

              Prosimy nie zapomnieć o maseczkach.

       Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucisku informuje, że odbiór świadectw  odbędzie się w piątek 26.06.2020r. wg. podanego harmonogramu:

8:10     - klasa I

8:25    - klasa II

8:40    - klasa III

8:55    - klasa IV

9:15    - klasa V

9:30    - klasa VI

10:00  - klasa VII

10:30  - klasa VIII

 

Proszę o zachowanie wszelkich środków ostrożności.

Informuję również, że świadectwa można odebrać we wrześniu (z wyjątkiem klasy VIII).

         Życzę miłego wypoczynku  - Dyrektor Szkoły

                                                             mgr Elżbieta Żak

 

 

Dzień 12 czerwca 2020 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych zgodnie z rozporządzeniem MEN.

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2019/2020 (w tych dniach nie ma zajęć dydaktycznych zgodnie z rozporządzeniem MEN).

  • język polski -   16 czerwca 2020r (wtorek) - godz. 9:00
  • matematyka -   17 czerwca 2020r (środa) - godz. 9:00
  • język obcy nowożytny - 18 czerwca 2020r (czwartek) - godz. 9:00
  • Informator EO
  • INFORMACJA DLA UCZNIA
  • http://www.spchotomow.edu.pl/wp-content/uploads/2020/06/1-3.jpg

 

Leżajsk 16.03.2020 r.

 

 

Ogłoszenie

Wójta Gminy Leżajsk

 

W związku z zagrożeniem wynikającym z epidemii koronawirusa przypominamy o przestrzeganiu następujących zasad

  1. Przestrzegaj podstawowych zasad higieny
  2. Jeżeli nie musisz nie wychodź z domu
  3. Zrób zakupy na 2 – 3 dni
  4. Po zrobieniu zakupów nie zatrzymuj się pod sklepem, aby nie robić zbędnych zgromadzeń
  5. Przypominamy że szkolne boiska i place zabaw są zamknięte do odwołania. Dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do egzekwowania tego zakazu.
  6. Osoby powracające z zagranicy podlegają obowiązkowej kwarantannie zgodnie z deklaracją wypełnioną na granicy.
  7. W Urzędzie Gminy Leżajsk uruchomiona została całodobowa infolinia dla osób pozostających w kwarantannie tel. +48 729 882 997
  8. Przed wizytą w Urzędzie Gminy - zadzwoń 17 2406200
  9. Przypominamy o możliwości zapisania się do gminnego systemu powiadamiania przez który na bieżąco przekazujemy informacje dla mieszkańców. Jak zapisać się do sytemu piszemy na stronie Urzędu: gminalezajsk.pl

                                                                                   Krzysztof Sobejko

                                                                                  Wójt Gminy Leżajsk

KOMUNIKAT

W związku ze szczególną sytuacją kryzysową odwołuję się  zajęcia w Szkole Podstawowej w Hucisku od dnia jutrzejszego tj. 12.03.2020r. (czwartek) na czas do odwołania.

 

Szkoła jest zamknięta. 

Uczniowie pozostają w domu i nie przemieszczają się!

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna 

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu.

SPEŁNIŁY SIĘ NASZE MARZENIA ...

Dnia 14 lutego 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej w Hucisku.  To dla  wszystkich był dzień niezwykły. Marzeniem była  piękna hala sportowa, w której uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i osiągać pierwsze w swoim życiu sukcesy sportowe. Wśród zaproszonych gości był Minister Pan Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka, Pan Krzysztof Sobejko Wójt Gminy Leżajsk i wiele zaproszonych osób, które swoją obecnością uświetniły to ważne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Panią Elżbietę Żak Dyrektora Szkoły Podstawowej w Hucisku. Pani Dyrektor podkreśliła, że hala sportowa powstała dzięki ogromnym staraniom władz gminy i podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jej budowy. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko, który stwierdził, że obiekt ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla społeczności szkolnej, ale również dla środowiska lokalnego.