W czwartek 10 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Młodzi aktorzy przybliżyli wszystkim uczestnikom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Pozostała w sercach Polaków, którzy za nią walczyli i umierali. W tym roku obchodzimy niezwykłą 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przebiegała w podniosłej atmosferze – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie.
Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #Szkoladohymnu . Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się na holu głównym, by wspólnie o godzinie 11.11 odśpiewać hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

  W dniu 07.11.2022 r. uczniowie klas: IV, V, VI oraz VII wzięli udział w wyjeździe do Leżajska. Celem było uczestnictwo w spektaklu teatralnym „Katarynka”, który powstał  na podstawie noweli Bolesława Prusa. ,,Katarynka" powstała w 1881 roku, ujawnia ogromną wrażliwość autora na krzywdę ludzką oraz zainteresowanie prostym, ubogim człowiekiem.
       Bohaterem jest Pan Tomasz — elegancki, zamożny stary kawaler, mecenas na emeryturze i znawca sztuki. Mężczyzna nienawidzi katarynek. Pewnego dnia do mieszkania  naprzeciwko, wprowadzają się dwie ubogie szwaczki z ośmioletnią dziewczynką. Dziecko jest smutne i blade. Cały dzień spędza przy oknie. Mecenas spostrzega, że ośmiolatka jest niewidoma, ponieważ patrzy prosto w słońce, a światło jej nie razi. Dziewczynka straciła wzrok, w wieku sześciu lat, na skutek gorączki. Pan Tomasz zastanawia się, jak jej pomóc.
         Po emocjach teatralnych uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

lancuch d628e

Stowarzyszenie Pro Salute zaprasza do udziału w V Edycji Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Łańcuch Dobra.

         Celem akcji jest edukacja społeczeństwa na temat dystrofii mięśniowej Duchenne’a (DMD), zwrócenie uwagi i uwrażliwienie społeczeństwa na to, że żyją wśród nas osoby z dystrofią mięśniową, wsparcie dzieci z DMD i pokazanie im, że nie są osamotnione w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc w walce z chorobą oraz ewentualne pozyskanie funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z DMD.

         Wyzwaniem, które przed nami stoi, jest wspólne stworzenie możliwie najdłuższego łańcucha choinkowego z papieru.

Zachęcamy wszystkie klasy i grupy przedszkolne do podjęcia tego wysiłku i zaangażowanie się w akcję na zajęciach przedszkolnych, godzinach wychowawczych i w czasie wolnym.

 

W dniu 3 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania.  Pani Dyrektor Elżbieta Żak poprzez dotknięcie, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne upominki ufundowane przez Dyrektora Szkoły, Wójta Gminy Leżajsk oraz rodziców. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy wielu sukcesów w trakcie nauki w murach naszej szkoły.

Justyna Kiełbowicz

W dniu 30.09.2022r. uczniowie klas: I, II, III, IV oraz VI wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Leżajska. Celem wyjazdu było Sanktuarium oo. Bernardynów oraz sztuka teatralna Teatru Maska pt.: O mniejszych Braciszkach Św. Franciszka wystawiona w Franciszkańskim Ośrodku Kultury. Spektakl przygotowany został z myślą o najmłodszych widzach. To urocza, bajkowa i pełna humoru opowieść, w której Święty Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem – wybrał się w wędrówkę po świecie.

Podczas swojej podróży przeżył mnóstwo niezwykłych przygód.
Po emocjach teatralnych uczestnicy wycieczki udali się na smaczną pizzę. Mimo  deszczowej pogody, wszystkim dopisywały humory, uczniowie do Huciska wrócili zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

REGULAMIN organizacji KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022-2023  /KURATORYJNE/

REGULAMIN

ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINUHARMONOGRAM KONKURSÓW

 

KONKURSY PLASTYCZNE

 

 

  • Prace należy składać do dnia 22 października 2022r. w sekretariacie lub przesłać na adres szkoły (liczy się data stempla pocztowego)
  • Ogłoszenie wyników konkursu 3 listopada 2022r. na stronie internetowej szkoły:
    www.niedzwiada.edu.pl
    .

 

 

  • konkurs jest jednoetapowy organizowany na poziomie wojewódzkim,
  • prace należy dostarczyć/przesłać w terminie do 14 listopada 2022 r.
  • wyłonienie zwycięzców i i ogłoszenie wyników etapu wojewódzkiego nastapi do 21 listopada 2022 r.

 

  • konkurs jest jednoetapowy organizowany na poziomie wojewódzkim,
  • czas trwania konkursu od 1 września do 14 listopada 2022 r.,
  • prace należy dostarczyć/przesłać w terminie do 14 listopada 2022 r.
  • wyłonienie zwycięzców i i ogłoszenie wyników etapu wojewódzkiego nastapi do 1 grudnia 2022 r.

Zajęcia GOK filia  w Hucisku

  • zajęcia wokalno-muzyczne- P. Katarzyna Buszta:
Wtorek -   Klasy 0 - I     godz. 14:00 - 15:00, 
Wtorek -   Klasy II - VIII    godz. 15:00 - 16:00,
 
  • zajęcia plastyczne -  P. Justyna Kiełbowicz: 
Środa - grupa młodsza 12:30-13:20,
Środa - grupa starsza 13:20-14:30.

W dniu 20 września 2022 r. uczniowie klas I-VIII wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. Poczuj chemię do fizyki przeprowadzoną przez grupę Zaelektryzowani z Lublina. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być ciekawa, widowiskowa, pasjonująca. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi, „przejażdżka” poduszkowcem. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. 

Wierzymy w to, że pokaz doświadczeń pozostawi nie tylko miłe wspomnienia, ale również zainspiruje naszych uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych

Opracowała 

Beata Figiela 

W dniu 10 czerwca 2022 r. uczniowie klas I – III mieli możliwość obejrzenia baśni ,,Królowa Śniegu” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl wystawiano na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Nowej Sarzynie. Baśń o Królowej Śniegu jest jednym z najpiękniejszych utworów. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, świadczyły o tym nastroje jakie towarzyszyły im podczas przedstawienia i po jego zakończeniu. Scenografia była piękna, a aktorzy wzorowo odegrali swoje role. Dużo frajdę sprawiło uczniom spotkanie z aktorką i możliwość zrobienia zdjęć. Dzieci i wychowawcy klas I-III serdecznie dziękują Pani Dorocie Banaś i Pani Justynie Turczyn za pomoc w organizacji wyjazdu.


Renata Juśko, Justyna Kiełbowicz

    Kultywowanie naszej tradycji i historii jest bardzo ważne nie tylko dla ludzi starszych, ale szczególnie dla młodego pokolenia. W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia związane z przybliżeniem uczniom kultury grupy etnicznej ,,Lasowiaków”. Zamieszkiwali oni tereny południowo-wschodniej Polski, w widłach Wisły i Sanu. Prezentacje przygotowały i prowadziły Pani Marta i Justyna Zagaja, które należą do zespołu ludowego ,,Ziemia Leżajska” i ,,Wolany”. Dzieci miały niecodzienną okazję zapoznać się z gwarą, strojami i tańcami ludowymi. Zajęcia przybliżały również zwyczaje i obrzędy zamieszkującej te tereny ludności. Strój lasowiacki zaprezentował uczeń klasy VIII Szymon Hołota. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowiadania. Na koniec uczniowie odpowiadali na pytania, a nagrodą były cukierki.

                                                                                                            Renata Juśko

Dnia 13. 06. 2022 r. w Bibliotece  Publicznej w Leżajsku odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego  konkursu  plastyczno- technicznego na kukiełkę przedstawiającą wybraną bajkową postać  pt. „Mój bajkowy przyjaciel”.

Pięciu uczniów zostało nagrodzonych:

I miejsce- Paweł Kiełbowicz uczeń kl.VI

Nagroda Dyrektora MCK- Emilka Sulikowska uczennica kl. V

wyróżnienia: 

Oliwia Niemiec uczennica kl. V, 

Maksymilian Kiełbowicz uczeń kl. IV,

Magdalena Niemiec uczennica kl. V

   Maj i czerwiec to miesiące kiedy w szkołach organizowane są wycieczki do atrakcyjnych turystycznie miejsc. My też co roku wyruszamy w drogę. Rok temu były Góry Świętokrzyskie, przed pandemią Zakopane i Solina, teraz przyszedł czas na długo planowaną trzydniową wycieczkę do Warszawy.

W środę 8 czerwca zapakowaliśmy nasze bagaże i pod opieką pani Agnieszki Jamrogowicz i pana Grzegorza Wasiuty , w świetnych humorach rozpoczęliśmy podróż. Pierwszym przystankiem na naszej trasie były baseny tropikalne Suntago. Spędziliśmy tam cztery niezwykłe godziny. Były kąpiele w basenie ze sztuczną falą przypominającą morze, zjeżdżalnie, rzeka przygód, a kto był zmęczony mógł odpocząć na leżakach w cieniu palm, zjeść lody lub inne smakołyki. Po tak cudownie spędzonym czasie wyruszyliśmy dalej. Celem była Warszawa i Hostel Moon, gdzie mieliśmy zarezerwowane pokoje. Po przyjeździe na miejsce, zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na wieczorny spacer po Warszawie. W Galerii Złote Tarasy był czas na zakupy i lody. Wieczorem pomimo zmęczenia oglądaliśmy mecz reprezentacji Polski, myśląc o tym, co przyniesie nam kolejny dzień. Drugiego dnia po śniadaniu poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Oglądaliśmy niezwykłe eksperymenty, samochód przyszłości i próbowaliśmy swoich sił. Po południu, po obiedzie udaliśmy się na Stadion Narodowy. Z tarasu widokowego i trybun dla publiczności doskonale widzieliśmy tą ogromną budowlę. Wracając pomimo zmęczenia i bolących nóg wyjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Fantastyczna panorama Warszawy była dla nas najlepszą nagrodą za cierpliwość i wytrwałość. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hostelu, a rozmowom do późnej nocy nie było końca. Trzeciego dnia po samodzielnie zrobionym śniadaniu poszliśmy w stronę Zamku Królewskiego, podziwialiśmy po drodze Pałac Prezydencki i Kolumnę Zygmunta. Pod Zamkiem był czas na kupowanie pamiątek, lody i obowiązkowe zdjęcia. Potem pojechaliśmy do Łazienek Królewskich. Sprzyjała nam piękna pogoda, byliśmy pod wrażeniem niezwykłości Pałacu na Wodzie, spacerowaliśmy alejkami parku. Niestety nasz czas w Warszawie dobiegał końca. Zmęczeni, ale zadowoleni ze wspaniałych chwil przeżytych w tym mieście wyruszyliśmy w drogę powrotną, obiecując, że jeszcze kiedyś tam wrócimy. Do zobaczenia w czasie następnej wyprawy!!!

Stypendia Fundacji Świętego Mikołaja

Logowanie