Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych. Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Uczestnicy konkursu mogą stosować najróżniejsze techniki przedstawiając własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in. edukacyjnej, kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej. Tematyka konkursu obejmuje udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa specjalistycznego, działaniach związanych np. z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz wszelkich innych wydarzeniach czy działaniach tj.: zawody strażackie, koncerty orkiestry, Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Pożarnicze, itp.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się przy współpracy z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych. Patronat honorowy nadwydarzeniem objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. W związku z powyższym prace z akcentem odnoszącym się do zagadnienia ochrony środowiska i klimatu będą mile widziane. Zachęcamy by uczestnicy w swoich pracach uwzględnili temat:
Strażacy chronią lasy – lasy chronią klimat!
Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. Prace oceniane będą w pięciu grupach wiekowych:

I grupa – przedszkola
II grupa – szkoły podstawowe klasy I-IV
III grupa – szkoły podstawowe klasy V-VIII

IV grupa – szkoły ponadpodstawowe
V grupa – osoby dorosłe

Prace oceniane są etapowo począwszy od eliminacji środowiskowych przez gminne, powiatowe, wojewódzkie, finał centralny.
eliminacje gminne, miejskie – zakończenie eliminacji do 31 grudnia;
eliminacje powiatowe – zakończenie eliminacji do 31 stycznia;
eliminacje wojewódzkie – zakończenie eliminacji do 28 lutego;
finał centralny i ogłoszenie wyników po 31 marca 2023 roku.

Ze względu na wieloetapowy charakter konkursu prosimy o kontakt z najbliższym terenowym oddziałem Związku OSP RP.
Informacje na temat eliminacji w biurach wojewódzkich.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP z danego województwa:
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i zapraszamy do udziału w konkursie.
Przypominamy, że każda praca powinna być drugostronnie opatrzona metryczką (kartą uczestnika).

Regulamin i karta zgłoszenia

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 23 listopada 2022 roku odbyła się Andrzejkowa zabawa.

Na uczniów czekała zabawa przy muzyce, tańce w pięknie sali gimnastycznej oraz wiele atrakcji. 

24 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa.  Najpierw były wróżby, które wprowadziły dzieci w świat magiczny i pobudziły wyobraźnię.  Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Później dzieci bawiły się przy wesołej i skocznej muzyce. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

W dniu 21 listopada 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród Powiatowego Konkursu Plastycznego oraz Fotograficznego pt. „Bezpieczne wakacje 2022”.  Jego celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

 Miłosz Szymański uczeń klasy VI –w konkursie  plastycznym

Maksymilian Kiełbowicz uczeń klasy V – w konkursie fotograficznym

Paweł Kiełbowicz uczeń klasy VII – w konkursie fotograficznym

Laureatom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

Justyna Kiełbowicz

W dniu 21 listopada  w Szkole Podstawowej w Hucisku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie dowiedzieli się jakie mają prawa, co to jest konwencja oraz czym zajmuje się organizacja UNICEF. By podkreślić uroczysty charakter obchodów dzieci, młodzież oraz nauczyciele ubrali się tego dnia na niebiesko.

 Konwencja o prawach dziecka została uchwalona 20.11.1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, jest to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Mówi o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka -podziekowanie

Dna 14 listopada 2022 roku uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej  w Hucisku rozpoczęli  pierwsze zajęcia z programu edukacyjnego „Planeta Energii”. Na pierwszej lekcji dzieci uczyły się o tym co to jest  bioróżnorodność oraz jaki wpływ ma na nią człowiek. Dowiedziały się również co to jest siedlisko oraz gatunki rodzime i obce.

Zajęcia zaczęły się od krótkiej pogadanki.  Następnie uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, które były przeplatane różnymi ćwiczeniami multimedialnymi. Później  odbyły się zabawy ruchowe oraz zabawa „ Jakim zwierzęciem jestem?” W dalszej kolejności dzieci wykonały maski ulubionych zwierząt oraz wspólną pracę plastyczną pt.  „Zwierzęta w lesie”.

 W czwartek 10 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Młodzi aktorzy przybliżyli wszystkim uczestnikom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Pozostała w sercach Polaków, którzy za nią walczyli i umierali. W tym roku obchodzimy niezwykłą 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przebiegała w podniosłej atmosferze – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie.
Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #Szkoladohymnu . Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się na holu głównym, by wspólnie o godzinie 11.11 odśpiewać hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

  W dniu 07.11.2022 r. uczniowie klas: IV, V, VI oraz VII wzięli udział w wyjeździe do Leżajska. Celem było uczestnictwo w spektaklu teatralnym „Katarynka”, który powstał  na podstawie noweli Bolesława Prusa. ,,Katarynka" powstała w 1881 roku, ujawnia ogromną wrażliwość autora na krzywdę ludzką oraz zainteresowanie prostym, ubogim człowiekiem.
       Bohaterem jest Pan Tomasz — elegancki, zamożny stary kawaler, mecenas na emeryturze i znawca sztuki. Mężczyzna nienawidzi katarynek. Pewnego dnia do mieszkania  naprzeciwko, wprowadzają się dwie ubogie szwaczki z ośmioletnią dziewczynką. Dziecko jest smutne i blade. Cały dzień spędza przy oknie. Mecenas spostrzega, że ośmiolatka jest niewidoma, ponieważ patrzy prosto w słońce, a światło jej nie razi. Dziewczynka straciła wzrok, w wieku sześciu lat, na skutek gorączki. Pan Tomasz zastanawia się, jak jej pomóc.
         Po emocjach teatralnych uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

lancuch d628e

Stowarzyszenie Pro Salute zaprasza do udziału w V Edycji Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Łańcuch Dobra.

         Celem akcji jest edukacja społeczeństwa na temat dystrofii mięśniowej Duchenne’a (DMD), zwrócenie uwagi i uwrażliwienie społeczeństwa na to, że żyją wśród nas osoby z dystrofią mięśniową, wsparcie dzieci z DMD i pokazanie im, że nie są osamotnione w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc w walce z chorobą oraz ewentualne pozyskanie funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z DMD.

         Wyzwaniem, które przed nami stoi, jest wspólne stworzenie możliwie najdłuższego łańcucha choinkowego z papieru.

Zachęcamy wszystkie klasy i grupy przedszkolne do podjęcia tego wysiłku i zaangażowanie się w akcję na zajęciach przedszkolnych, godzinach wychowawczych i w czasie wolnym.

 

W dniu 3 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania.  Pani Dyrektor Elżbieta Żak poprzez dotknięcie, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne upominki ufundowane przez Dyrektora Szkoły, Wójta Gminy Leżajsk oraz rodziców. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy wielu sukcesów w trakcie nauki w murach naszej szkoły.

Justyna Kiełbowicz

W dniu 30.09.2022r. uczniowie klas: I, II, III, IV oraz VI wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Leżajska. Celem wyjazdu było Sanktuarium oo. Bernardynów oraz sztuka teatralna Teatru Maska pt.: O mniejszych Braciszkach Św. Franciszka wystawiona w Franciszkańskim Ośrodku Kultury. Spektakl przygotowany został z myślą o najmłodszych widzach. To urocza, bajkowa i pełna humoru opowieść, w której Święty Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem – wybrał się w wędrówkę po świecie.

Podczas swojej podróży przeżył mnóstwo niezwykłych przygód.
Po emocjach teatralnych uczestnicy wycieczki udali się na smaczną pizzę. Mimo  deszczowej pogody, wszystkim dopisywały humory, uczniowie do Huciska wrócili zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

REGULAMIN organizacji KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022-2023  /KURATORYJNE/

REGULAMIN

ZAŁĄCZNIKI DO REGULAMINUHARMONOGRAM KONKURSÓW

 

KONKURSY PLASTYCZNE

 

 

  • Prace należy składać do dnia 22 października 2022r. w sekretariacie lub przesłać na adres szkoły (liczy się data stempla pocztowego)
  • Ogłoszenie wyników konkursu 3 listopada 2022r. na stronie internetowej szkoły:
    www.niedzwiada.edu.pl
    .

 

 

  • konkurs jest jednoetapowy organizowany na poziomie wojewódzkim,
  • prace należy dostarczyć/przesłać w terminie do 14 listopada 2022 r.
  • wyłonienie zwycięzców i i ogłoszenie wyników etapu wojewódzkiego nastapi do 21 listopada 2022 r.

 

  • konkurs jest jednoetapowy organizowany na poziomie wojewódzkim,
  • czas trwania konkursu od 1 września do 14 listopada 2022 r.,
  • prace należy dostarczyć/przesłać w terminie do 14 listopada 2022 r.
  • wyłonienie zwycięzców i i ogłoszenie wyników etapu wojewódzkiego nastapi do 1 grudnia 2022 r.

Zajęcia GOK filia  w Hucisku

  • zajęcia wokalno-muzyczne- P. Katarzyna Buszta:
Wtorek -   Klasy 0 - I     godz. 14:00 - 15:00, 
Wtorek -   Klasy II - VIII    godz. 15:00 - 16:00,
 
  • zajęcia plastyczne -  P. Justyna Kiełbowicz: 
Środa - grupa młodsza 12:30-13:20,
Środa - grupa starsza 13:20-14:30.

W dniu 20 września 2022 r. uczniowie klas I-VIII wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. Poczuj chemię do fizyki przeprowadzoną przez grupę Zaelektryzowani z Lublina. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być ciekawa, widowiskowa, pasjonująca. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi, „przejażdżka” poduszkowcem. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. 

Wierzymy w to, że pokaz doświadczeń pozostawi nie tylko miłe wspomnienia, ale również zainspiruje naszych uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych

Opracowała 

Beata Figiela 

W dniu 10 czerwca 2022 r. uczniowie klas I – III mieli możliwość obejrzenia baśni ,,Królowa Śniegu” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl wystawiano na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Nowej Sarzynie. Baśń o Królowej Śniegu jest jednym z najpiękniejszych utworów. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, świadczyły o tym nastroje jakie towarzyszyły im podczas przedstawienia i po jego zakończeniu. Scenografia była piękna, a aktorzy wzorowo odegrali swoje role. Dużo frajdę sprawiło uczniom spotkanie z aktorką i możliwość zrobienia zdjęć. Dzieci i wychowawcy klas I-III serdecznie dziękują Pani Dorocie Banaś i Pani Justynie Turczyn za pomoc w organizacji wyjazdu.


Renata Juśko, Justyna Kiełbowicz