Nasza szkoła jako jedna z pierwszych, dokonała rejestracji i zaangażowała się w „Szkołę Pełna Talentów”. Dzięki temu otrzymaliśmy piękną nagrodę o wartości ponad 300zł. Nasza pracownia chemiczna została doposażona między innymi w 2 palniki spirytusowe, cylinder miarowy, opornik oraz przewody pomiarowe. Natomiast młodsi uczniowie będą mogli zagrać w nową edukacyjną grę.

 
Justynao Kiełbowicz

W dniu 28 października 2024 roku na Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród Powiatowego Konkursu Plastycznego oraz fotograficznego „Bezpieczne wakacje 2024”. Celem konkursów było edukowanie i uwrażliwianie dzieci i młodzież na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań w codziennych sytuacjach życiowych.
 
W konkursie plastycznygm:
 
· Mariia Myronenko uczennica klasy VIII otrzymała nagrodę Komendanta,
 
· Miłosz Szymański uczeń klasy VIII otrzymał I miejsce,
 
· Maksymilian Kiełbowicz uczeń klasy VII otrzymał III miejsce.
 
Natomiast w konkursie fotograficznym wyróżnienia otrzymali: Maksymilian Kiełbowicz uczeń klasy VII oraz Wojciech Banaś uczeń klasy V.
 
Justyna Kiełbowicz

W dniu 16 października wolontariusze naszej szkoły we współpracy z  Samorządem Szkolnym z okazji  Dnia Edukacji Narodowej pod opieką nauczycieli modlili się i zapalili znicze na grobach pracowników szkoły.W następnym roku uczniowie planują  dotrzeć także na inne cmentarze w okolicach, na których pochowani zostali nauczyciele i pracownicy szkoły.

W dniu 23 października 2024r. w Rzeszowie w Restauracji „Sabatini” odbyła się uroczysta Gala Dni Rzemiosła poświęcona problematyce dualnego kształcenia zawodowego w rzemiośle, istotnej roli organizacji rzemiosła oraz branżowych szkół rzemieślniczych w tym procesie. Podczas uroczystości zostały również rozdane nagrody konkursu plastycznego pt. „Zawody rzemieślnicze w moim środowisku”. Rozalia Treastka uczennica klasy 6 naszej szkoły została laureatką tego konkursu. Gratulujemy Rozalce i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Elżbieta Żak, Justyna Kiełbowicz

Uczniowie klasy II przygotowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy >"Na straganie".  Na przedstawienie, którego celem było wdrożenie do  jedzenia warzyw i owoców i promowanie zdrowego trybu życia przybyli  uczniowie klasy V i dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami.  Zachęcano również aby w chłodne dni zjeść gorący posiłek. Nie ma  lepszego sposobu na rozgrzanie w jesienny czy zimowy dzień jak talerz  gorącej zupy. Każda z zup dostarcza odmiennych składników odżywczych,  a urozmaicenie to podstawa. Jedząc zupy jednocześnie otrzymujemy  dodatkową porcję wody, której zwykle pijemy zbyt mało, dostarczamy  energii do nauki i zajęć sportowych. Zupa, to dobry sposób na jedzenie  warzyw. Jarzynowa była ulubioną zupą króla Władysława Jagiełły, który  cenił ją za lekkość i zdrowotne właściwości. 

Renata Juśko

W czwartek 17 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej, jak również Dzień Listonosza. Z tej okazji korytarz szkolny zamienił się w Urząd Pocztowy, gdzie uczniowie zapoznali się z obowiązkami i atrybutami pracy listonosza. Dowiedzieli się również, jakie usługi świadczy Poczta Polska, czym zajmuje się listonosz, dlaczego na liście musi być znaczek pocztowy. Najwięcej radości wzbudziło wśród dzieci tworzenie kartki pocztowej, zaadresowanie jej oraz naklejanie znaczków w odpowiednim miejscu. Kolejnym etapem zabawy edukacyjnej było wcielenie się uczniów w rolę pracowników poczty polegającej na przyjmowaniu listów, przybijaniu pieczątek oraz wrzucaniu kartek do skrzynki pocztowej. Na koniec dnia uczeń klasy VI Filip Loryś wystąpił w roli listonosza i wręczył uczniom napisane przez nich listy.

To był ciekawy dzień! Mamy nadzieję że w przyszłości dzieci chętnie będą korespondować między sobą w ten oto sposób.

Joanna Płachta, Beata Figiela

W dniu 9 października 2024 r. uczniowie z klasy I-VI pod opieką wychowawców wzięli udział w wycieczce autokarowej do kompleksu pałacowo – ogrodowego w Łańcucie. 
 
Zamek słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otoczony jest starym, malowniczym parkiem w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony oraz zabudowania gospodarcze. Wystrój wnętrz urzekał przepięknymi podłogami, kryształowymi lustrami, żyrandolami i innymi zabytkowymi przedmiotami, przestronnością i bogactwem zdobień. Uczniowie obejrzeli dzieła sztuki oraz portrety dawnych mieszkańców, czyli członków rodu Lubomirskich i Potockich. Później udali się do Powozowni oraz Stajni. Następnie uczniowie podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w lekcjach muzealnych pt.: „Suche ogrody” oraz „Wynalazki”.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.  
Justyna Kiełbowicz

W dniu 04 października nasi uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Leżajska na Festiwal Techniki. Po raz jedenasty Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku zorganizował imprezę dla uczniów szkół podstawowych z Leżajska i okolic. Zostały przygotowane specjalne stanowiska na tę okazję przez uczniów i nauczycieli, były pomyślane zgodnie z zasadą - uczyć przez zabawę. Uczniowie chętnie zdobywali nową wiedzę dzięki obserwacjom wystaw, pokazów i prezentacji w hali sportowej. Uczestniczyli także w organizowanych rozgrywkach i zabawach zdobywając liczne nagrody. 

Joanna Płachta, Beata Figiela

Dnia 27 września 2024r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów kl. I.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie w części atystycznej prowadzonej przez starszych kolegów pierwszoklasiści recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki opowiadając jak czują się w swojej klasie i szkole, co trzeba robić, aby być wzorowym uczniem, jak bezpiecznie prześć przez jezdnię oraz jak dbać o przyrodę. Wykazali się również wiedzą o symbolach narodowych.
W kolejnej części uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym Pani Dyrektor Elżbieta Żak dokonała Aktu Pasowania, kładąc ołówek na ramieniu każdego  dziecka. Pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne upominki ufundowane przez Dyrektora Szkoły, Wójta Gminy Leżajsk oraz rodziców.
Po części artystycznej dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo zostanie w ich pamięci.

Małgorzata Zagaja

 

W tym roku 1 października  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Jest to akcja o zasięgu ogólnopolskim, która ma na celu promowanie czytelnictwa. W zajęciach uczestniczyli uczniowie  klas I-III z wychowawcami oraz wolontariusze naszej szkoły. Starsi uczniowie czytali znane wiersze polskich poetów tj. „Skarżypyta”, „Spóźniony słowik”, „Zosia Samosia”, „Przyjaciele”, „Paweł i Gaweł”, „Obiecanki-cacanki”, „Hipopotam” itp. Po każdym przeczytanym wierszu wolontariusze zadawali dzieciom pytania związane z treścią wiersza. Nasi uczniowie znali odpowiedzi na wszystkie nawet te trudne pytania, z chęcią zgłaszali się do odpowiedzi. To były bardzo interesujące zajęcia. Wolontariuszom serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich do czytelnictwa.

Justyna Kiełbowicz

                  Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Leżajsk rok szkolny 2024/2025

             25 września 2024r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Leżajsk. Wyborem uczniów przedstawicielami do MRG  zostały : Emilia Sulikowska i Oliwia Wiatr.

Opiekunem MRG w SP Hucisku  jest Pani Dorota Siuzdak.

16 września po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. W tym dniu nasi uczniowie wraz z nauczycielami byli ubrani w kropki, przez co w szkole od razu zrobiło się kolorowo. Dzięki zabawom i ciekawym ćwiczeniom uczniowie mieli możliwość odkrywać talenty, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Dzień ten stał się okazją do porozmawiania z dziećmi o tym, że każdy z nas, niczym bajkowa Vashti – bohaterka opowieści Petera H. Reynolds,a “Kropka”, ma swój ukryty talent.

 

Cieszymy się, że dzieci tak entuzjastycznie podeszły do kreatywnych zabaw.

Beata Figiela, Joanna Płachta

   W tym roku uczniowie naszej szkoły w dniu 12 czerwca wyruszyli w drogę, na wycieczkę szkolną, tym razem na trzy dni do Krakowa. Pogoda w Hucisku była piękna, niestety po drodze zaczęło się chmurzyć i delikatnie kropić. Pierwszym przystankiem w Krakowie było zoo. Pogoda nas nie wystraszyła i mogliśmy podziwiać piękne zwierzęta, a jedno z nich paw ze swoim cudownie kolorowym ogonem przechadzał się dostojnie po chodniku między nami.  Po południu dotarliśmy do miejsca noclegowego. Po zakwaterowaniu i posiłku poszliśmy podziwiać Kraków. Najpierw naszym celem była Galeria Krakowska – jedni robili małe zakupy, inni jedli i odpoczywali. Kolejny punkt Stary Rynek, karmiliśmy gołębie, przeszliśmy Sukiennicami, podziwialiśmy piękno Kościoła Mariackiego. Zmęczeni wróciliśmy do hotelu, a rozmowom do późnych godzin nocnych nie było końca. Następnego dnia pomimo brzydkiej pogody po śniadaniu wyszliśmy, aby zwiedzać Zamek na Wawelu. Od czasu do czasu padało, ale bez przeszkód dotarliśmy na Wawelskie Wzgórze. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy siedzibę polskich królów, wystawę namiotów tureckich i ogrody. Potem korzystając z tego, że przestało padać, zeszliśmy podziwiać ziejącego ogniem wawelskiego smoka. Wieczorem jeszcze raz podziwialiśmy Stary Rynek, zrobiliśmy zdjęcie pod pomnikiem A. Mickiewicza i żegnaliśmy się z tym pięknym miejscem. Ostatniego dnia wycieczki  po śniadaniu i zapakowaniu naszych bagaży do busa, pojechaliśmy do Aquaparku. Dwie godziny świetnej zabawy szybko minęły. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do Bochni. Najpierw obiad, a później zwiedzanie kopalni soli. Z przewodnikiem przemierzaliśmy podziemne korytarze, dowiedzieliśmy się dużo o historii tego miejsca. Czas wolny jedni poświęcili na odpoczynek, inni grali w piłkę nożną i kosza na boisku. Czas szybko minął. Po wyjechaniu na powierzchnię, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale  pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do domu.

Nasza szkoła wzięła udział w Konkursie Ekologicznym dla szkół z Gminy Leżajsk „Szkoła przyjazna dla środowiska” IV edycja 2023-2024. Organizatorem konkursu jest Stare Miasto-Park. Głównym celem konkursu jest przekonanie dzieci i młodzieży do realizacji w praktyce życia codziennego zasad ochrony środowiska. Konkurs składał się z 3 zadań. Pierwsze zadanie „Segreguj –to naturalne!”, polegało na wspólnej zbiórce odpadów: makulatury i zużytych baterii, przez uczniów naszej szkoły.
Nasi podopieczni wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji, za co dziękujemy.
Drugim zadaniem było opracowanie „Eko-ulotki” czyli ulotki, która wykorzystana będzie przez organizatora do promocji spółki w dziedzinie działań ekologicznych i ekologicznego stylu życia. Uczniowie klas II – V chętnie stworzyli ulotki, z wszystkich prac wybraliśmy 5, które przesłane zostały na konkurs. Trzecim zadaniem było stworzenie „Eko-artykułu”, tematem artykułu było wykorzystanie zasady 5R w szkole i w domu. Chętni uczniowie wykonali inspirujące referaty, które również wzięły udział w konkursie. Za włożoną pracę, pomysłowość i oryginalność dziękujemy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Joanna Płachta

IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0000
IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0001
IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0002
IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0006
IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0007
IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0010
IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0011
IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0012
IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0013
IMG-20240527-WA...
IMG-20240527-WA0014

W dniu 15 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Głównej Policji przy ul. Orkana 14 w Warszawie odbyła się gala finałowa wręczenia nagród laureatom konkursu plastyczno-filmowego dla dzieci i młodzieży pn. „Śnieżny Dekalog”. Uczeń naszej szkoły Miłosz Szymański otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną. Konkurs, został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Do Komendy Głównej Policji wpłynęło 825 prac plastycznych oraz 46 spotów filmowych. Jury składające się z przedstawicieli Organizatora oraz Partnerów konkursu wyłoniło spośród przysłanych prac: 2. laureatów prac plastycznych, oraz 5. laureatów spotów filmowych, ponadto przyznało 6 wyróżnień w obydwu kategoriach oraz 4 wyróżnienia dodatkowe. Łącznie w konkursie wyróżniono 17 osób.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne życzy Miłoszowi dalszych sukcesów i składa serdeczne GRATULACJE!!!

Justyna Kiełbowicz