W dniu 20 września 2022 r. uczniowie klas I-VIII wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. Poczuj chemię do fizyki przeprowadzoną przez grupę Zaelektryzowani z Lublina. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być ciekawa, widowiskowa, pasjonująca. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi, „przejażdżka” poduszkowcem. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. 

Wierzymy w to, że pokaz doświadczeń pozostawi nie tylko miłe wspomnienia, ale również zainspiruje naszych uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych

Opracowała 

Beata Figiela 

W dniu 10 czerwca 2022 r. uczniowie klas I – III mieli możliwość obejrzenia baśni ,,Królowa Śniegu” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl wystawiano na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Nowej Sarzynie. Baśń o Królowej Śniegu jest jednym z najpiękniejszych utworów. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, świadczyły o tym nastroje jakie towarzyszyły im podczas przedstawienia i po jego zakończeniu. Scenografia była piękna, a aktorzy wzorowo odegrali swoje role. Dużo frajdę sprawiło uczniom spotkanie z aktorką i możliwość zrobienia zdjęć. Dzieci i wychowawcy klas I-III serdecznie dziękują Pani Dorocie Banaś i Pani Justynie Turczyn za pomoc w organizacji wyjazdu.


Renata Juśko, Justyna Kiełbowicz

    Kultywowanie naszej tradycji i historii jest bardzo ważne nie tylko dla ludzi starszych, ale szczególnie dla młodego pokolenia. W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia związane z przybliżeniem uczniom kultury grupy etnicznej ,,Lasowiaków”. Zamieszkiwali oni tereny południowo-wschodniej Polski, w widłach Wisły i Sanu. Prezentacje przygotowały i prowadziły Pani Marta i Justyna Zagaja, które należą do zespołu ludowego ,,Ziemia Leżajska” i ,,Wolany”. Dzieci miały niecodzienną okazję zapoznać się z gwarą, strojami i tańcami ludowymi. Zajęcia przybliżały również zwyczaje i obrzędy zamieszkującej te tereny ludności. Strój lasowiacki zaprezentował uczeń klasy VIII Szymon Hołota. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowiadania. Na koniec uczniowie odpowiadali na pytania, a nagrodą były cukierki.

                                                                                                            Renata Juśko

Dnia 13. 06. 2022 r. w Bibliotece  Publicznej w Leżajsku odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego  konkursu  plastyczno- technicznego na kukiełkę przedstawiającą wybraną bajkową postać  pt. „Mój bajkowy przyjaciel”.

Pięciu uczniów zostało nagrodzonych:

I miejsce- Paweł Kiełbowicz uczeń kl.VI

Nagroda Dyrektora MCK- Emilka Sulikowska uczennica kl. V

wyróżnienia: 

Oliwia Niemiec uczennica kl. V, 

Maksymilian Kiełbowicz uczeń kl. IV,

Magdalena Niemiec uczennica kl. V

   Maj i czerwiec to miesiące kiedy w szkołach organizowane są wycieczki do atrakcyjnych turystycznie miejsc. My też co roku wyruszamy w drogę. Rok temu były Góry Świętokrzyskie, przed pandemią Zakopane i Solina, teraz przyszedł czas na długo planowaną trzydniową wycieczkę do Warszawy.

W środę 8 czerwca zapakowaliśmy nasze bagaże i pod opieką pani Agnieszki Jamrogowicz i pana Grzegorza Wasiuty , w świetnych humorach rozpoczęliśmy podróż. Pierwszym przystankiem na naszej trasie były baseny tropikalne Suntago. Spędziliśmy tam cztery niezwykłe godziny. Były kąpiele w basenie ze sztuczną falą przypominającą morze, zjeżdżalnie, rzeka przygód, a kto był zmęczony mógł odpocząć na leżakach w cieniu palm, zjeść lody lub inne smakołyki. Po tak cudownie spędzonym czasie wyruszyliśmy dalej. Celem była Warszawa i Hostel Moon, gdzie mieliśmy zarezerwowane pokoje. Po przyjeździe na miejsce, zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na wieczorny spacer po Warszawie. W Galerii Złote Tarasy był czas na zakupy i lody. Wieczorem pomimo zmęczenia oglądaliśmy mecz reprezentacji Polski, myśląc o tym, co przyniesie nam kolejny dzień. Drugiego dnia po śniadaniu poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Oglądaliśmy niezwykłe eksperymenty, samochód przyszłości i próbowaliśmy swoich sił. Po południu, po obiedzie udaliśmy się na Stadion Narodowy. Z tarasu widokowego i trybun dla publiczności doskonale widzieliśmy tą ogromną budowlę. Wracając pomimo zmęczenia i bolących nóg wyjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Fantastyczna panorama Warszawy była dla nas najlepszą nagrodą za cierpliwość i wytrwałość. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hostelu, a rozmowom do późnej nocy nie było końca. Trzeciego dnia po samodzielnie zrobionym śniadaniu poszliśmy w stronę Zamku Królewskiego, podziwialiśmy po drodze Pałac Prezydencki i Kolumnę Zygmunta. Pod Zamkiem był czas na kupowanie pamiątek, lody i obowiązkowe zdjęcia. Potem pojechaliśmy do Łazienek Królewskich. Sprzyjała nam piękna pogoda, byliśmy pod wrażeniem niezwykłości Pałacu na Wodzie, spacerowaliśmy alejkami parku. Niestety nasz czas w Warszawie dobiegał końca. Zmęczeni, ale zadowoleni ze wspaniałych chwil przeżytych w tym mieście wyruszyliśmy w drogę powrotną, obiecując, że jeszcze kiedyś tam wrócimy. Do zobaczenia w czasie następnej wyprawy!!!

Stypendia Fundacji Świętego Mikołaja

Logowanie