W dniu 07.11.2022 r. uczniowie klas: IV, V, VI oraz VII wzięli udział w wyjeździe do Leżajska. Celem było uczestnictwo w spektaklu teatralnym „Katarynka”, który powstał  na podstawie noweli Bolesława Prusa. ,,Katarynka" powstała w 1881 roku, ujawnia ogromną wrażliwość autora na krzywdę ludzką oraz zainteresowanie prostym, ubogim człowiekiem.
       Bohaterem jest Pan Tomasz — elegancki, zamożny stary kawaler, mecenas na emeryturze i znawca sztuki. Mężczyzna nienawidzi katarynek. Pewnego dnia do mieszkania  naprzeciwko, wprowadzają się dwie ubogie szwaczki z ośmioletnią dziewczynką. Dziecko jest smutne i blade. Cały dzień spędza przy oknie. Mecenas spostrzega, że ośmiolatka jest niewidoma, ponieważ patrzy prosto w słońce, a światło jej nie razi. Dziewczynka straciła wzrok, w wieku sześciu lat, na skutek gorączki. Pan Tomasz zastanawia się, jak jej pomóc.
         Po emocjach teatralnych uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły zadowoleni i pełni nowych wrażeń.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna