W dniu 20 września 2022 r. uczniowie klas I-VIII wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. Poczuj chemię do fizyki przeprowadzoną przez grupę Zaelektryzowani z Lublina. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być ciekawa, widowiskowa, pasjonująca. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi, „przejażdżka” poduszkowcem. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. 

Wierzymy w to, że pokaz doświadczeń pozostawi nie tylko miłe wspomnienia, ale również zainspiruje naszych uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych

Opracowała 

Beata Figiela 

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
8
8
9
9

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna