Kultywowanie naszej tradycji i historii jest bardzo ważne nie tylko dla ludzi starszych, ale szczególnie dla młodego pokolenia. W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia związane z przybliżeniem uczniom kultury grupy etnicznej ,,Lasowiaków”. Zamieszkiwali oni tereny południowo-wschodniej Polski, w widłach Wisły i Sanu. Prezentacje przygotowały i prowadziły Pani Marta i Justyna Zagaja, które należą do zespołu ludowego ,,Ziemia Leżajska” i ,,Wolany”. Dzieci miały niecodzienną okazję zapoznać się z gwarą, strojami i tańcami ludowymi. Zajęcia przybliżały również zwyczaje i obrzędy zamieszkującej te tereny ludności. Strój lasowiacki zaprezentował uczeń klasy VIII Szymon Hołota. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowiadania. Na koniec uczniowie odpowiadali na pytania, a nagrodą były cukierki.

                                                                                                            Renata Juśko

lasowiacy_1
lasowiacy_1
lasowiacy_2
lasowiacy_2
lasowiacy_3
lasowiacy_3
lasowiacy_4
lasowiacy_4
lasowiacy_5
lasowiacy_5
lasowiacy_6
lasowiacy_6

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna