Kowal jest jednym z najstarszych zawodów. Dawniej kowale byli w każdej wsi i miasteczku a ich ciężka praca była bardzo potrzebna mieszkańcom. Produkowali lemiesze , siekiery, łańcuchy, gwoździe i inne narzędzia i przedmioty z żelaza. Najbardziej znani byli z wyrobu podków i podkuwania koni. Dziś zawód ten jest już rzadko spotykany.

18 .05.2022 r. uczniowie kl.I-III  z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym pokazie wiedzy i umiejętności kowalskich Pana Tadeusza Wojdyła mieszkańca Huciska. To co może zrobić z kawałka rozgrzanego metalu , dźwięk młota i żar z paleniska robi wrażenie. To był pokaz prawdziwego rzemiosła. Po zakończerniu zajęć w kuźni, zostaliśmy poczęstowani przez Gospodarzy słodyczami.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Państwu Wojdyła za serdeczne przyjęcie naszej szkolnej grupy- Dziękujemy. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć.

1 9
1 9
2 7
2 7
3 6
3 6
4 5
4 5
5 5
5 5