W dniu 3 grudnia uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w mikołajkowym wyjeździe do Rzeszowa. Naszym celem był seans filmowy w kinie Helios. Oglądaliśmy film ,,Wilk, Lew i ja”. Bohaterką była Alma, która postanowiła wrócić do krainy swojego dzieciństwa - otoczony pięknym lasem stary dom, położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. To początek największej przygody ich życia! Opowieść mówiła o tym, że warto podążać za marzeniami i nigdy nie należy się poddawać. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły akcję filmu, był czas na zastanowienie się nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Po projekcji filmu udaliśmy się do McDonalds’a i tam każdy mógł zamówić to co najbardziej lubi. I tak po porcji cudownych przeżyć wróciliśmy do naszych codziennych spraw.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna