W tym roku 1 października  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Jest to akcja o zasięgu ogólnopolskim, która ma na celu promowanie czytelnictwa. Po krótkim wprowadzeniu i piosence, która rozpoczyna znaną bajkę o przygodach Koziołka Matołka zaczęliśmy głośne czytanie utworu. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały utworu pt. „120 przygód Koziołka Matołka”. Niektórzy uczniowie znali ten utwór, inni słyszeli go po raz pierwszy.  Po wysłuchaniu utworu uczniowie rozwiązywali krzyżówkę i rebusy, tematycznie powiązane z treścią utworu. Najwięcej radości sprawiła nauka piosenki „Książki, kto książki czyta ten jest jak sowa”. Na zakończenie dzieci wykonały rysunki, w których pokazały kolejne przygody naszego bohatera- Koziołka Matołka. W swoich pracach dzieci wykazały się dużą wyobraźnią. To był bardzo owocny i udany dzień. Zachęcamy uczniów do codziennego czytania.

Justyna Kiełbowicz

10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna