Szkoła Podstawowa w Hucisku uczestniczy w programie edukacyjnym „Finansoaktywni. Misja: Podatki. To się opłaca. 

To program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna edycja skierowana jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, a jej misja brzmi: Podatki. To się opłaca. 

Uczniowie dowiedzą się między innymi, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiuodgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Poznają także rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się jakie mają one znaczeniedla budżetu państwa. Przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Minister Edukacji i Nauki. Na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych szkolny koordynator projektu przeprowadzi  lekcję dotyczącą zagadnień finansowych. Dla uczniów przewidziany jest również konkurs. 

Na 10 najlepszych zespołów czekają nagrody oraz udział w zdalnym finale, który poprowadzi ambasador Czarek Czaruje – znany YouTuber. Uwaga! Będzie się działo.

Koordynatorem projektu jest pan mgr Grzegorz Wasiuta.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna