Międzynarodowy Dzień Matematyki i Dzień Liczby π obchodzimy  co roku 14 marca. Ta data nie jest przypadkowa, ponieważ wartość tej stałej matematycznej wynosi 3,14.

W naszej szkole Dzień Matematyki zorganizowano 15 marca. Na korytarzu szkolnym przygotowano planszę do gry, na której znajdowały się różne zadania, zagadki, łamigłówki. Uczniowie klas 1-3 zostali podzieleni na 3 grupy (czerwona, żółta, pomarańczowa). Dzieci w ustalonej kolejności rzucały kostką, następnie poruszały się po planszy zgodnie z ilością wyrzuconych oczek i rozwiązywały zadania, które się tam znajdowały.

 Uczniowie poradzili sobie z zadaniami. Grupy zgodnie współpracowały i rywalizowały ze sobą. Po podliczeniu punktów okazało się, że każda grupa ma ich po tyle samo, czyli po 50.

Cieszymy się, że przygotowane gry i zabawy sprawiły Wam dużo radości. Gratulujemy wszystkim, życząc sukcesów matematycznych.

Justyna Kiełbowicz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna