Szkoła Podstawowa w Hucisku w ramach współpracy ze SPECJALISTYCZNYM OŚRODKIEM WSPARCIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE przyłączyła się do kampanii „NADUŻYWANIE URZĄDZEŃ EKRANOWYCH”. Obecnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi kampanię „Zadbaj o dziecięcy mózg”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów. Fundacja proponuje rodzicom wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych. Platformę kampanii  stanowi strona https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl na której rodzice znajdą szczegóły na temat zasad korzystania z ekranów w rodzinie, a także materiały wideo oraz artykuły dotyczące m.in.: wpływu nadużywania ekranów na rozwój mózgu dziecka, sposobów zapobiegania uzależnieniu od ekranów czy sposobów budowania relacji z dzieckiem. 

SZKOLNY KONKURS

„Aktywnie spędzam czas z rodziną- bez ekranów”

W ramach kampanii ogłaszamy Szkolny Konkurs dla uczniów klas1-3. Warunkiem udziału w konkursie jest spełnienie 4 podpunktów wymienionych poniżej. Chętni uczniowie oraz rodzice zobowiązują się:

  • Zapoznać się (rodzice) z materiałami edukacyjnymi znajdującymi się na stronie fdds.pl
  • Przez TYDZIEŃ przestrzegać Domowych Zasad Ekranowych
  • Posiłki bez ekranu
  • Sypialnia bez ekranów
  • Przed snem bez ekranów
  • Nie więcej niż 2 godziny dziennie przed ekranami(telefony, komputery, tablety, telewizor)
  • Przez TYDZIEŃ minimum 1 godzina dziennie ruchu: rower, spacer, rolki, ćwiczenia, gra w pikę itp.
  • Zrobić pracę plastyczną pt. „Aktywnie spędzam czas z rodziną”,

 format A3, praca powinna być wykonana wspólnie z rodziną (np. z mamą, siostrą, tatą czy bratem)

Konkurs trwa od 5-12 listopada. Zdjęcie prac plastycznych wysyłamy na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16 listopada.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna