Biegniemy … pędzimy… Jeszcze kilka dni temu nikt z nas nie pomyślał o tym, że może nas coś zatrzymać – w nieustannym pośpiechu, mijaniu się, gonitwie za nieznanym. Brak czasu był usprawiedliwieniem na wszystko A jednak świat się zatrzymał ! Koronawirus – wstrzymujemy oddech ze strachu o swoje zdrowie, życie i o swoich najbliższych. Chcemy żyć! Chcemy czuć się bezpiecznie! Ale w tym samym czasie pojawia się drugi zabójca, cichy i tak samo okrutny. To nienawiść! Dla niektórych chory już nie jest człowiekiem. Trzeba go „tylko” napiętnować , oskarżyć, podeptać !!! Doświadczyliśmy tego jako mieszkańcy powiatu leżajskiego. Może warto w tym trudnym dla wszystkich czasie odnaleźć człowieka w człowieku i wykrzesać w swoim sercu odrobinę ludzkiej solidarności. Warto !

Bo tylko „Moja i Twoja nadzieja Pozwoli uczynić dziś cuda…”

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Mieszkańcy Gminy Leżajsk Zostańcie w domu i weźcie udział w naszym konkursie „#NIEHEJTUJE #INSPIRUJE”. Konkurs jest jedną z form popularyzowania bezpiecznego zachowania w sieci. Jednym z jego celów jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w cyberprzestrzeni, wolne od hejtu i mowy nienawiści. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół z terenu gminy Leżajsk oraz ich rodziców. Ogólne zasady konkursu: Konkurs „#NIEHEJTUJE #INSPIRUJE” składa się z dwóch etapów. I etap odbywał się będzie na poziomie Szkół Podstawowych i obejmował będzie trzy kategorie – termin nadsyłania prac konkursowych do 6 kwietnia 2020 roku, na adres e-mail, wskazany przez szkoły.

-W I kategorii udział biorą uczniowie z klas I – III, a tematem pracy jest : „Stwórz bohatera, który pokona wirusa” – dowolna forma plastyczna

-W II kategorii udział biorą uczniowie z klas IV – VIII, a tematem pracy jest : „Pokaż innym jak zapobiegać hejtowi: napisz, narysuj, nagraj, zmajsterkuj….. „

-W III kategorii udział mogą wziąć całe rodziny, a tematem jest : „Nie hejtuję śpiewam, tańczę, recytuję” - napisz wiersz, opowiadanie, fraszkę, - zrób zdjęcie tego jak spędzasz ten wolny czas, - nagraj filmik jak zabijasz nudę, - napisz piosenkę i ją nagraj, - zmajsterkuj coś, a później prześlij nam filmik lub zdjęcie wraz z opisem tego co stworzyłeś i czemu to będzie służyć. Wszystkie prace wykonane w formie innej niż cyfrowe, należy sfotografować i przesłać na adres wskazany przez szkołę. Laureaci zobowiązani są do dostarczenia prac, w wersji oryginalnej, w terminie określonym przez organizatora.

 

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna