25 października naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani” z Lublina. Przedstawili nam niecodzienną lekcję pt. „Fizyka wszędzie styka”. Podczas pokazu w ciekawy, widowiskowy a zarazem zabawny sposób zaprezentowano różnorodne eksperymenty z dziedziny fizyki, chemii i przyrody. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa i na czym polega: wodorowa bomba, latający balon na ciepłe powietrze, wytwarzanie wodoru, zaobserwować powstawanie chmury w szklanym słoju, tworzenie mgły, sprawdzić właściwości helu przy użyciu balonika oraz wykonać „kolorowy test”. Różne rekwizyty i substancje sprawiły ,że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Lekcja zrobiła na uczniach ogromne wrażenie dzięki możliwości aktywnego uczestniczenia w prezentowanych eksperymentach. Uczestnicy pokazu zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa (przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń), więc nie próbujcie tego robić sami bez pozwolenia nauczycieli i rodziców!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna