W piątek 9 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Młodzi aktorzy przybliżyli wszystkim uczestnikom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Pozostała w sercach Polaków, którzy za nią walczyli i umierali. W tym roku obchodzimy niezwykłą rocznicę 100 lat Niepodległej. Akademia przebiegała w podniosłej atmosferze – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie. Na uroczystość przybyli zaproszeni na wspólne świętowanie, mieszkańcy wsi Hucisko. Wykonawcy zostali nagrodzeni brawami na stojąco, a każdy z przybyłych myślami mógł się przenieść w tamten czas, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość. Wszyscy niezależnie od wieku odczuwali dumę z tego, że są Polakami i żyją w wolnym i niepodległym kraju.

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna