W tym roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę w Pieniny. Wyjechaliśmy we wtorek 12 czerwca, bardzo wcześnie rano, pomimo tego wszyscy byliśmy w doskonałych humorach. Czekała na nas przygoda. Pierwszy przystanek Białka Tatrzańska i Termy Bania. Już nie mogliśmy się doczekać. Lato kojarzy się ze słońcem i kąpielami, a tego w basenach mieliśmy pod dostatkiem. Ciepła woda sprzyjała kąpielom, a i słońce o nas nie zapomniało.

Ponad 4 godziny minęły bardzo szybko i ruszyliśmy dalej. Następny przystanek Niedzica – podziwialiśmy zamek i zaporę, chętni mieli czas na lody i spacer. Trochę zmęczeni, ale i zadowoleni kontynuowaliśmy naszą wyprawę. Późnym popołudniem dotarliśmy do Jaworek. To tu mieścił się pensjonat, gdzie zjedliśmy kolację i nocowaliśmy. Ale jeszcze przed zakończeniem dnia, czekał nas spacer do Rezerwatu Biała Woda. Otaczająca przyroda zachwyciła nas i nikt nie myślał o zmęczeniu i bolących nogach. Drugiego dnia wstaliśmy wcześnie rano i po pysznym śniadaniu ruszyliśmy na szlak. Wąwóz Homole to miejsce niezwykłe, wręcz magiczne. Płynący strumyk, śpiewające ptaki i piękna pogoda sprawiły, że nawet trudne przejścia nie były przeszkodą w dotarciu do celu. Nagrodą był fantastyczny widok z miejsca widokowego. Udało nam się dojrzeć szczyt Trzy Korony, pomimo nie najlepszej widoczności. Zmęczeni, ale napełnieni nowa energią pojechaliśmy do Szczawnicy. Najpierw pijalnia wód, potem obiad, lody, kupowanie pamiątek i droga powrotna. Nikt nie narzekał na zmęczenie, a humory ciągle nam dopisywały. Droga minęła szybko i dotarliśmy do domu. Zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń i wspomnień związanych z miejscami, które odwiedziliśmy czekamy na następną wyprawę. Do zobaczenia na szlaku……...