Dnia 10.11.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Młodzi aktorzy przybliżyli zgromadzonym na apelu uczniom historię naszego kraju-czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Przypomnieli koleżankom i kolegom, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek, skłaniając do zastanowienia się nad następującymi pytaniami: czy rozumiemy swoje obowiązki względem ojczyzny? Czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego? Czy zachowujemy polskie tradycje narodowe? Akademia przebiegła w niezwykłej atmosferze – uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni żołnierskie. Każdy z przybyłych na uroczystość myślami mógł się przenieść w tamten czas, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna