Dnia 6 pażdziernika 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku odbył się Festiwal Techniki, w którym uczniowie naszej szkoły brali udział. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje przedstawiające świat nauki i techniki w nowej, ciekawszej odsłonie.Młodzież miała okazję do uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania: czym zajmuje się energetyka odnawialna, jak działa silnik samochodowy i kasa fiskalna, na czym polega praca grafika komputerowego, do czego służy program Photoshop i tablet graficzny, jak działa drukarka 3D.

Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły jazdy samochodami nauki jazdy, gdzie mogli usiąść za kierownicą i przez chwilę poczuli się jak prawdziwi kierowcy. Interesujące były też pokazy robotów, gokardów czy stoiska z grami, matematycznymi łamigłówkami, doświadczeniami z fizyki czy chemii. W szkolnych pracowniach zobaczyliśmy jak wygląda praca kucharza i jak ze zwykłych produktów przygotować zdrowe i smaczne potrawy. Mieliśmy również możliwość skosztowania tych potraw. Uczennice naszej szkoły chętnie skorzystały z możliwości uczesania się.Czas szybko minął, ale na pewno za rok spotkamy się znowu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna