Pan Paweł jest aktorem i przywiózł do nas różne lalki. Jako pierwszą mogliśmy zobaczyć pacynkę mimiczną, czyli lalkę poruszaną za pomocą ręki. Jej duża głowa jest doskonale widoczna dla każdego, a miny pojawiające się na jej twarzy są rozpoznawane nawet z najdalszego zakątka sali. Kolejnymi poznanymi lalkami były kukiełki.  Te „lalki na patyku” są o wiele mniejsze, za to pokazują całą postać. Jak przekonali się nasi uczniowie, wcale nie łatwo jest grać kukiełkami, czasami nawet chodzenie czy kłanianie się może być trudne. Ostatnią poznaną lalką była poruszana za pomocą sznurków marionetka, która wielkością przypominała naszych najmłodszych uczniów – była tylko troszkę od nich mniejsza.

Na koniec audycji uczniowie przypomnieli sobie jakie osoby potrzebne są w teatrze, określili ich role oraz sami mogli odegrać małą scenkę. Można by zdziwić się i zastanawiać jaki związek z muzyką ma teatr. Jednak po ostatniej audycji każdy uczeń umie rozwiać podobne wątpliwości. Niektórzy mogli doświadczyć, jak muzyka pomaga nawet w prostym przedstawieniu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna