Podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR 2017"

16 marca 2017 r. o godz. 9:00 odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" w dwóch kategoriach: MALUCH, BENIAMIN, dla szkół podstawowych. W obu tych konkursach wzięło udział również 8 uczniów naszej szkoły.

Z testem konkursowym w kategorii "Maluch" musiało się uporać w czasie 75 minut wzięło udział 4 uczniów. 24 zadania o różnym stopniu trudności, mając maksymalnie do zdobycia 120 punktów. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy IV Karolina Siuzdak (87.50 pkt).

Najlepszy wynik spośród 4 uczniów w kategorii „BENIAMIN” klas piątych i szóstych uzyskała Justyna Zagaja 71,50 pkt. z klasa V. Ona jak i pozostali uczestnicy kategorii "Beniamin" rozwiązywali 30 zadań w czasie 75 minut przy możliwością zdobycia maksymalnie 150 punktów.