W piątek 28 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I – VI oraz oddziału przedszkolnego przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim, muzycznym oraz aktorskim.

Nasi aktorzy przedstawili jak uchwalono Konstytucję 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Akademia miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu. Podczas uroczystości nawiązano znaczenia jakie w naszym życiu odgrywają symbole narodowe. Zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna