W ramach działań Wolontariatu podjęliśmy kolejną inicjatywę. Uczniowie naszej szkoły udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej. Wizyta ta była dla wszystkich uczestników ciekawym przeżyciem mogliśmy poznać całą placówkę, w tym m.in. pracownię plastyczną, stolarską, komputerową, kuchnię, jadalnię, siłownię oraz salę do relaksacji. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać niezwykłe rękodzieła robione przez podopiecznych ośrodka: przepiękne witraże, obrazy, figury aniołków, czy budowle w miniaturze wykonane z patyków i zapałek oraz wiele innych przepięknych prac. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wykonywanie papierowej wikliny. Warsztaty plastyczne przygotowane specjalnie dla uczniów naszej szkolnej miały na celu uwrażliwianie na problem dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz potrzebę ich akceptacji... Dużą radość sprawiło to, że wykonane prace uczniowie mogli zabrać na pamiątkę do domu. Kończąc pracowity pobyt w ŚDS   wszyscy częstowali się ciasteczkami dzieląc się zdobytym doświadczeniem.

Na łamach naszej strony dziękujemy bardzo pani kierownik SDŚ za życzliwe przyjęcie naszej grupy, oraz terapeutką za przeprowadzenie ciekawych warsztatów a naszym wolontariuszkom życzymy radości z pomocy potrzebującym.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna