ANDRZEJKI

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji.

W czwartek 28 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Celem tych zajęć  było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów  związanych z andrzejkami, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie.

Dzieci mogły dowiedzieć się między innymi kim będą jak dorosną, jaka czeka je przygoda w nadchodzącym miesiącu. 

Renata Zdeb- Waliłko