W tym roku uczniowie naszej szkoły w dniu 12 czerwca wyruszyli w drogę, na wycieczkę szkolną, tym razem na trzy dni do Krakowa. Pogoda w Hucisku była piękna, niestety po drodze zaczęło się chmurzyć i delikatnie kropić. Pierwszym przystankiem w Krakowie było zoo. Pogoda nas nie wystraszyła i mogliśmy podziwiać piękne zwierzęta, a jedno z nich paw ze swoim cudownie kolorowym ogonem przechadzał się dostojnie po chodniku między nami.  Po południu dotarliśmy do miejsca noclegowego. Po zakwaterowaniu i posiłku poszliśmy podziwiać Kraków. Najpierw naszym celem była Galeria Krakowska – jedni robili małe zakupy, inni jedli i odpoczywali. Kolejny punkt Stary Rynek, karmiliśmy gołębie, przeszliśmy Sukiennicami, podziwialiśmy piękno Kościoła Mariackiego. Zmęczeni wróciliśmy do hotelu, a rozmowom do późnych godzin nocnych nie było końca. Następnego dnia pomimo brzydkiej pogody po śniadaniu wyszliśmy, aby zwiedzać Zamek na Wawelu. Od czasu do czasu padało, ale bez przeszkód dotarliśmy na Wawelskie Wzgórze. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy siedzibę polskich królów, wystawę namiotów tureckich i ogrody. Potem korzystając z tego, że przestało padać, zeszliśmy podziwiać ziejącego ogniem wawelskiego smoka. Wieczorem jeszcze raz podziwialiśmy Stary Rynek, zrobiliśmy zdjęcie pod pomnikiem A. Mickiewicza i żegnaliśmy się z tym pięknym miejscem. Ostatniego dnia wycieczki  po śniadaniu i zapakowaniu naszych bagaży do busa, pojechaliśmy do Aquaparku. Dwie godziny świetnej zabawy szybko minęły. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do Bochni. Najpierw obiad, a później zwiedzanie kopalni soli. Z przewodnikiem przemierzaliśmy podziemne korytarze, dowiedzieliśmy się dużo o historii tego miejsca. Czas wolny jedni poświęcili na odpoczynek, inni grali w piłkę nożną i kosza na boisku. Czas szybko minął. Po wyjechaniu na powierzchnię, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale  pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do domu.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna