Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda  Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić uwagę społeczeństwa na pilną potrzebę ochrony planety. Dzięki zaangażowaniu milionów osób z całego świata, Dzień Ziemi stał się globalnym wydarzeniem. Obchodzimy go 22 kwietnia jako wyraz troski o naszą planetę i jej przyszłość, szczególnie w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska i promocji zrównoważonego rozwoju.

W ramach akcji „Wiosenne Sprzątanie Gminy Leżajsk”. nasza szkoła wzięła udział w zbiórce i segregacji śmieci. Uczniowie w piątek 19 kwietnia w godzinach porannych wyruszyli ze szkoły w poszukiwaniu odpadów. Z wielkim zaangażowaniem i radością uczniowie wysprzątali okolice naszej miejscowości, zdobywając przy tym doświadczenie i wiedzę w dbaniu o środowisko i w segregowaniu odpadów.

Dla urozmaicenia zadań razem z dziećmi stworzyliśmy wspólny plakat dotyczący tego święta.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne