2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej o spektrum autyzmu. A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym
rozumieniem relacji społecznych. Na znak solidarności z osobami z autyzmem nasza szkoła również włączyła się w obchody tego szczególnego dnia. Z tej okazji, przygotowana została wystawa z najważniejszymi informacjami na temat, czym jest autyzm, trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Zorganizowane zostały zajęcia w klasach I-IV, pogadanki, wspólne tworzenie niebieskich motyli, ćwiczenia, dzięki którym uczniowie mogli doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem. W tym dniu została przygotowana sala wyciszeń, w której uczniowie mogli odprężyć się i zrelaksować. Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem. 

Joanna Płachta, Beata Figiela

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna