14 marca obchodzimy Święto Liczby Pi, a jednocześnie Międzynarodowy Dzień Matematyki. W tym dniu odbywają się różne konkursy i imprezy matematyczne.

 W naszej szkole również zaakcentowaliśmy to święto. Pani Justyna Kiełbowicz przygotowała dla dzieci klas 1-3 konkurs matematyczny. Uczniowie zostali podzieleni na 6 grup. Każda grupa dostała inny zestaw pytań. Za poprawne rozwiązanie zadania uczniowie otrzymywali puzzle. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań oraz ułożeniu wszystkich puzzli. Grupy zgodnie współpracowały i rywalizowały ze sobą. Było dużo emocji, niektóre pytania były trudne. Bardzo też zaangażowani byli uczniowie z kl. V, którzy byli odpowiedzialni za wydawanie puzzli uczestnikom. Wygrała „Grupa Żółta”, która wykonała zadania najszybciej. Byli to uczniowie kl. I: Oliwier, Mateusz, Ola i Filip.

Cieszę się, że przygotowane gry i zabawy sprawiły dzieciom dużo radości. Gratuluję wszystkim i życzę dalszych sukcesów matematycznych.

Justyna Kiełbowicz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna