"Przeżyliśmy lata, przeżyliśmy wiosny,
Zostało serce co boli,
Przeżyliśmy chwile tragiczne, żałosne,
Bo naród był polski w niewoli.

Wróg gnębił, mordował, wydzierał nam ziemię,
U wroga litości nie wzbudzisz,
Bo zniszczyć chciał całkiem nasze polskie plemię,
Zawłaszczyć chciał ziemię i ludzi wygubić.

Lecz Polak był twardy, nadziei nie tracił
I budził się zdrowy w nim duch,
Więc poszedł do lasu i zwołał swych braci,
I złączył się z druhem druh."

Dnia 21 listopada z inicjatywy Pani Dyrektor Elżbiety Żak w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Hucisku, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Leżajsk, został zorganizowany koncert patriotyczny pt. "Tobie Polsko". Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej, wokaliści ze Studia Piosenki KAMERTON działającego przy Ośrodku Kultury w Hucisku. Gościnnie wystąpili soliści Teatru Muzycznego BROADWAY oraz zespół CANTILENAE z Dębna.
Dziękujemy publiczności za przybycie i świętowanie razem z nami jakże ważnego święta dla każdego Polaka - Święta Niepodległości.
Dziękujemy Pani Agnieszce Jamrogowicz oraz Pani Justynie Kiełbowicz za przygotowanie uczniów, scenografii oraz za współpracę podczas organizacji koncertu.