6 listopada nasza szkoła obchodziła jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bohaterowie różnych bajek pojawili się w naszej szkole już od samego rana – spotkać je można było na zajęciach lekcyjnych, korytarzach, w bibliotece oraz świetlicy. Wśród nich można było podziwiać Smoka Wawelskiego, Szewczyka Dratewkę, Kopciuszka, Czarownice, Spidermany i innych. Wszyscy uczniowie wzięli również udział we wspólnym czytaniu. Pani Agnieszka Jamrogowicz zaprezentowała bajkę pod tytułem: ,,Kucyk Kartofel’’ autorstwa ErikaMeyer-Glitza. Następnego dnia przykładem naszej polonistki uczennica klasy VI Ewelina Piersiak udała się do przedszkola, aby przeczytać bajkę najmłodszym dzieciom. Wszystkie dzieci zarówno przedszkolaki, jaki i Ci starsi słuchały z dużym zaciekawieniem. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.

Beata Figiela, Joanna Płachta

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna