Z okazji tego święta 25 października w naszej szkole uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią origami, która jest sztuką japońską, której korzenie sięgają starożytnych Chin. Tworzenie z papieru stało się popularną rozrywką w I i II wieku n.e. w Chinach. Japońskie origami jest zabawą, która może być wykonywana przez osoby w każdym wieku. Ta prosta forma sztuki poprawia zdolności motoryczne, zwraca uwagę na szczegóły i rozwija pamięć. Oprócz estetycznych i praktycznych zastosowań. Sztuka origami ma również korzyści terapeutyczne i psychiczne. Koncentrowanie się na jednym przedmiocie pomaga ustabilizować umysł i zmniejszyć napięcie fizyczne. Japończycy uważają to zajęcie za formę medytacji, a wielu z nich praktykuje je nawet w celu poprawy zdrowia psychicznego. Uważa się również, że zwiększa ona koordynację ręka-oko, Poprawia zdolności motoryczne oraz pomaga się skupić i skoncentrować. Sztuka origami jest także doskonałym sposobem na poprawę pracy mózgu.
Dzięki takim uczniom jak, Szymon Podobiński, Ewelina Turczyn i Kinga Płachciak dzieci mogły wprawić się z technikę składania papieru, wykonując wielobarwne prace na korytarzu i grupie przedszkolnej. Zostały również zorganizowane konkursy, które cieszyły się dużą frekwencją. W pierwszym konkursie „Mistrz Origami” pierwsze miejsce zajęła Maja Podobińska. W drugim konkursie „Konstruktora Origami” pierwsze miejsce zajął Dawid Stalica.


Joanna Płachta, Beata Figiela

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna