18 października jest Dniem Poczty Polskiej, często nazywany jest Dniem Listonosza. Wybór daty nie jest przypadkowy – 18 października 1558 r. król Zygmunt II August utworzył Pocztę Królewską.

Z tej okazji w każdej klasie zorganizowane zostały  zajęcia, w czasie których uczniowie utrwalili pojęcia takie jak: poczta, adresat, nadawca, odbiorca, awizo, skrzynka pocztowa, znaczek i list polecony. Największą jednak frajdą było pisanie listów do kolegów i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej. Na koniec uczeń klasy VII Oskar Banaś wcielił się w rolę listonosza i wręczył uczniom napisane przez nich listy. 

 Mimo dominacji poczty elektronicznej, chcemy podtrzymywać i zaszczepiać wśród dzieci umiejętność tradycyjnego pisania listów i okolicznościowych kartek.

Joanna Płachta i Beata Figiela

IMG_2642
IMG_2642
IMG_2645
IMG_2645
IMG_2647
IMG_2647

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna