W dniu 11 września nasze przedszkolaki wzięły po raz pierwszy udział w „Narodowym czytaniu”. Jest to coroczna ogólnopolska akcja społeczna organizowana pod honorowym patronatem Prezydenta RP, która zachęca do wspólnego czytania wybranej lektury z dzieł literatury polskiej. Tegoroczną lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Dzieci z uwagą i wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu powieści,który został specjalnie zaadaptowany do możliwości percepcyjnych najmłodszych. Następnie dzieci uczestniczyły w krótkim quizie dotyczącym wysłuchanego utworu oraz w zabawie ruchowej z ćwiczeniami artykulacyjnymi.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Żak za obecność i przeczytanie fragmentu powieści, cieszymy się, że wspólnie możemy promować czytelnictwo i ukazywać piękno polskiej literatury.

Olga Wołczko, Renata Zdeb- Waliłko