Podsumowanie Akcji „Światełko Pamięci” dla Cmentarza Łyczakowskiego
Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas” składa serdeczne podziekowania dla wszystkich przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców a także pracowników naszej szkoły, którzy włączyli się do akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”.
Wspólnie zebraliśmy 87 białych i czerwonych zniczy, które zostały przekazane do TVP Rzeszów, skąd trafiły na polskie nekropolie we Lwowie i okolicznych miejscowościach i 1 listopada rozświetliły groby spoczywających tam naszych Rodaków. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a naszym młodym patriotom gratulujemy wspaniałej postawy.
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu „Caritas”
Olga Wołczko
Czytaj więcej: Podsumowanie Akcji „Światełko Pamięci” dla Cmentarza Łyczakowskiego
Dzień Poczty Polskiej
18 października jest Dniem Poczty Polskiej, często nazywany jest Dniem Listonosza. Wybór daty nie jest przypadkowy – 18 października 1558 r. król Zygmunt II August utworzył Pocztę Królewską.
Z tej okazji w każdej klasie zorganizowane zostały zajęcia, w czasie których uczniowie utrwalili pojęcia takie jak: poczta, adresat, nadawca, odbiorca, awizo, skrzynka pocztowa, znaczek i list polecony. Największą jednak frajdą było pisanie listów do kolegów i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej. Na koniec uczeń klasy VII Oskar Banaś wcielił się w rolę listonosza i wręczył uczniom napisane przez nich listy.
Mimo dominacji poczty elektronicznej, chcemy podtrzymywać i zaszczepiać wśród dzieci umiejętność tradycyjnego pisania listów i okolicznościowych kartek.
Joanna Płachta i Beata Figiela
250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej
Z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca to wydarzenie. Wzięli w niej udział nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz społeczność uczniowska. Młodzież wysłuchała historii powstania tego pierwszego w Polsce i zarazem w Europie ministerstwa oświaty, które stało się wzorem nowego modelu nauczania dla przyszłych pokoleń.
Występ zakończyły podziękowania skierowane do Pani Dyrektor, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie oraz życzenia wytrwałości w wykonywaniu tak pięknej i odpowiedzialnej misji.
Oprawę plastyczną występu przygotowała Pani Justyna Kiełbowicz, a merytoryczną opieką objęła uczniów Pani Aleksandra Łyko.
Czytaj więcej: 250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej
Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego
Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas” zaprasza wszystkich przedszkolaków i uczniów wraz z rodzicami oraz pracowników naszej szkoły do udziału w akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Akcja polega na zbiórce biało–czerwonych zniczy, które w dniu Wszystkich Świętych zapłoną na grobach wybitnych Polaków, uczestników walk narodowo – wyzwoleńczych, powstań i zrywów wolnościowych i ma na celu godne upamiętnienie naszych Rodaków spoczywających na polskich nekropoliach Kresów Południowo – Wschodnich, a szczególnie tych we Lwowie: na Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Orląt Lwowskich, oraz innych Miejscach Pamięci Narodowej. Koordynatorem tego projektu jest Rzeszowski oddział Telewizji Polskiej.
Prosimy o przynoszenie zniczy do szkoły
w dniach 17 do 23 października 2023r.
Spotkanie z iluzjonistą
5 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w ciekawym programie przygotowanym przez iluzjonistę. Pan Przemysław Wilk zaprezentował wiele sztuczek – z kartami, piłeczkami, naczyniami z wodą, jajkiem, sznureczkami, papierem i książką. Dzieci ze zdumieniem patrzyły na unoszący się stolik. Iluzjonista zapraszał do udziału w zabawie. Pozwolił na wzięcie do rąk rekwizytów a nawet można było spróbować swych sił w niektórych sztuczkach. Na koniec przedstawienia prowadzący poczęstował wszystkich cukierkami. Pokaz bardzo podobał się dzieciom i został nagrodzony brawami.
Wychowawcy klas I-VIII
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. -Przemysław Wilk