Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony w 1999 r. dla podkreślenia jego bogactwa, różnorodności i piękna.
W naszej szkole nie zapomnieliśmy o tym dniu. Uczniowie na jedną godzinę lekcyjną przenieśli się do KRAINY JĘZYKA POLSKIEGO.
Święto Babci i Dziadka.
Dzień, który wzbudza ogromne emocje – to Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, 9 lutego 2017r.. odbyło się uroczyste spotkania na którym mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze i piosenki.
Garść pomysłów z ŚDS-u!
W ramach działań Wolontariatu podjęliśmy kolejną inicjatywę. Uczniowie naszej szkoły udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej. Wizyta ta była dla wszystkich uczestników ciekawym przeżyciem mogliśmy poznać całą placówkę, w tym m.in. pracownię plastyczną, stolarską, komputerową, kuchnię, jadalnię, siłownię oraz salę do relaksacji. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać niezwykłe rękodzieła robione przez podopiecznych ośrodka: przepiękne witraże, obrazy, figury aniołków, czy budowle w miniaturze wykonane z patyków i zapałek oraz wiele innych przepięknych prac. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wykonywanie papierowej wikliny. Warsztaty plastyczne przygotowane specjalnie dla uczniów naszej szkolnej miały na celu uwrażliwianie na problem dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz potrzebę ich akceptacji... Dużą radość sprawiło to, że wykonane prace uczniowie mogli zabrać na pamiątkę do domu. Kończąc pracowity pobyt w ŚDS wszyscy częstowali się ciasteczkami dzieląc się zdobytym doświadczeniem.
Na łamach naszej strony dziękujemy bardzo pani kierownik SDŚ za życzliwe przyjęcie naszej grupy, oraz terapeutką za przeprowadzenie ciekawych warsztatów a naszym wolontariuszkom życzymy radości z pomocy potrzebującym.
Kolęda
Czas Bożego Narodzenia, to niezwykły czas w roku. Jesteśmy wobec siebie bardziej życzliwi niż kiedykolwiek, a słowa miłość i szacunek jakby nabierają swej mocy. Składamy sobie życzenia, bezinteresownie obdarowujemy prezentami.
W wigilię Trzech Króli uczniowie naszej szkoły odwiedzili z kolędą uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy w Sarzynie oraz Jelnej. W repertuarze młodych kolędników znalazły się zarówno znane wszystkim kolędy, takie jak „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem” ale także radosne pastorałki „Nie miały aniołki”, „Jest taki dzień”. Koncert dostarczył wielu wzruszeń, ale także radości i poczucia, że nawet w najcięższych chwilach jest ktoś, kto o nas myśli.
"Debata profilaktyczna” w ramach projektu realizowanego przez Gminę Leżajsk ze środków pozyskanych z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec
W dniu 11.01.2017 r. Fundacja Wychowanie i Profilaktyka im. Jana Pawła II z Buska-Zdroju przeprowadziła realizację programu profilaktycznego Debata skierowanego do uczniów klas V i VI. Udział w Debacie wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hucisku i Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Biedaczowie. Program profilaktyczny Debata to program z zakresu profilaktyki alkoholowej adresowany głównie do młodzieży, u której nie nastąpiła jeszcze inicjacja alkoholowa. Program ma charakter uprzedzający a jego celem jest promowanie postawy trzeźwości. Uczniowie współrealizowali program i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Chętnie zgłaszali się do zadań, przede wszystkim do scenek. Rozmawiali o swoich odczuciach związanych z konkretnym tematem, mieli ciekawe pomysły, z wielkim zaangażowaniem wypełniali ankiety. Czas upłynął w miłej i przyjacielskiej atmosferze, a przerwy na zbieraniu sił do następnego etapu pracy i zabawy. Debata obaliła mity i podsunęła drogę właściwego postępowania. Młodzież uświadomiła sobie wartość życia w trzeźwości i podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Nauka poprzez zabawę i rozmowę była niezwykłym pomysłem, a przeprowadzenie Debaty ciekawym rozwiązaniem.
Hans Christian Andersen – król bajek
1 grudnia 1835 roku duński pisarz Hans Christian Andersen opublikował swój pierwszy zbiór baśni, chcąc upamiętnić tę datę w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję czytelniczą pod tytułem „Spotkanie z Andersenem”. Była to wspaniała okazja, aby pokazać najmłodszym uczniom, czym jest magia ukryta na stronicach książek. Akcja ta miał również pomóc uczniom
w zainteresowaniu się twórczością Hansa Christiana Andersena. „Spotkanie
z Andersenem” poprzedziło klasowe czytanie wybranych baśni a podczas wykonywania różnych zadań uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością treści poznanych baśni. Naszą akcję czytelniczą wspierały panie z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Pani Janina Świerczewska – starszy wizytator oraz Pani Lucyna Małek Adamiak – wizytator.