Wyprawa w góry
W tym roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę w Pieniny. Wyjechaliśmy we wtorek 12 czerwca, bardzo wcześnie rano, pomimo tego wszyscy byliśmy w doskonałych humorach. Czekała na nas przygoda. Pierwszy przystanek Białka Tatrzańska i Termy Bania. Już nie mogliśmy się doczekać. Lato kojarzy się ze słońcem i kąpielami, a tego w basenach mieliśmy pod dostatkiem. Ciepła woda sprzyjała kąpielom, a i słońce o nas nie zapomniało.
Wyróżnienia w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”
Dawid Kania oraz Miłosz Szymański otrzymali wyróżnienia w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”
11 czerwca 2018 r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się Powiatowe podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”. Konkurs, który miał na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na wsi cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wpłynęło 2038 prac. Pani Joanna Sawicka- Dyrektor oddziału KRUS w Rzeszowie oraz pan Marek Śliż- Starosta Leżajski wręczyli piękne nagrody wszystkim laureatom.
Gratulujemy wyróżnionym
Dzień Dziecka na sportowo
Dzień Dziecka to czas wyczekiwany szczególnie przez dzieci. W naszej szkole ten właśnie dzień miał sportowy charakter. Na początku uczennice przedstawiały układy taneczne do znanym wszystkim melodii. Następnie były rozgrywki w piłkę nożną. W czasie gry panowała atmosfera radości, a wszyscy starali się jak najlepiej dopingować zawodników. Pogoda nam dopisała i bawiliśmy się świetnie. Nagrodą w rozgrywkach były medale dla uczestników i nagrody dla wszystkich. W przerwach dzieci mogły zjeść kiełbaskę z grilla. Był czas na zabawę rozmowy i wspólne spędzanie czasu. Później miały miejsce pokazy z biologii i chemii, które szczególnie zainteresowały, uczniów. Najmłodsi biegali za ogromnymi bańkami i przy tym bawili się cudownie. Na zakończenie były lody i w fantastycznych nastrojach rozstaliśmy się.
I miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym Justyny
Justyna Zagaja uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Hucisku zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym A jak ciebie kto zapyta…- ludzie, miejsca, wydarzenia okresu walk o Niepodległą na Podkarpaciu w larach 1918-1922 (kategoria plastyczna- projekt znaczka pocztowego), pod honorowym patronatem Haliny Szydełko Posła na Sejm RP, Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego oraz Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce 26 maja 2018r. podczas konferencji Polska jest wolna to jest moja matka ta ziemia 1918-2018.
Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów.
Justyna Kiełbowicz
Czytaj więcej: I miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym Justyny
Justyna finalistką Konkursu Biblijnego
Justyna Zagaja była finalistką Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii według św. Jana i Ewangelii według św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich "Duch Święty napełnia nas swoją mądrością i łaską" zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej.
Finał konkursu odbył się 15 maja 2018 r. w Przemyślu.
Organizatorzy: Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddziały w Przemyślu i w Krośnie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.
Sukcesy uczniów w powiatowym konkursie "Bohaterowie naszych lektur"
Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami powiatowego konkursu plastycznego pt. „Bohaterowie naszych lektur” organizowanego przez Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie filia w Leżajsku.
I miejsce zajęła Emilia Sulikowska – uczennica kl. I
II miejsce Oliwia Wiatr – uczennica kl. I
III miejsce Miłosz Szymański– uczeń kl. I
Zostały również przyznane dwa wyróżnienia dla Magdaleny Niemiec i Dawida Kani.
Czytaj więcej: Sukcesy uczniów w powiatowym konkursie "Bohaterowie naszych lektur"
Warsztaty z mikroskopem
W kwietniu i maju uczniowie klasy IV, V, VI i VII uczestniczyli w warsztatach, na których posługiwali się różnymi mikroskopami. Podczas zajęć uczestnicy przypomnieli sobie budowę mikroskopu oraz poznali technikę posługiwania się kilkoma typami mikroskopów świetlnych. Oglądali różne preparaty stałe, doskonaląc wykorzystanie różnego powiększenia oglądanych obiektów.
Najciekawszym etapem dla każdego uczestnika zajęć było zapewne, wykonanie preparatu świeżego skórki cebuli i oglądanie go na różnych mikroskopach, przy powiększeniu od 40 do 400 razy. Mamy nadzieję, że udział w warsztatach będzie inspiracją do pogłębiania wiedzy biologicznej i rozbudzi naukowe zainteresowania uczniów. Zajęcia przeprowadził Ryszard Gondek.