Ogłoszenie na pozyskanie osób zainteresowanych pracą w zespole terapeutycznym
Ogłoszenie
Grupa nieformalna działająca przy Domu Dziennego Pobytu Senior +
w Przychojcu zaprasza osoby zainteresowane pracą w zespole terapeutycznym do zaangażowania się w realizację innowacji społecznej pn. Artystyczna grupa wsparcia teatru szkolnego .
Działania planowane w ramach innowacji będą polegały na:
- Opracowanie scenariusza lektur szkolnych
- Warsztaty terapeutyczne nad sztukami
- Przygotowanie scenografii
- Organizacja prób
- Premiera spektaklu
- Przedstawienie sztuki w szkole podstawowej
Osoby zainteresowane współpracą proszone są o zgłaszanie się w Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Przychojcu.
Ósmoklasisto, czy wiesz, że możesz się zgłosić po stypendium na cały okres nauki w liceum?
Fundacja EFC wraz z Fundacją Rodziny Staraków otwiera nabór do kolejnej edycji programu stypendialnego Horyzonty.
Konrad Rajchel jest absolwentem Horyzontów i zeszłorocznym maturzystą I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Konrad ma obecnie 19 lat i studiuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pochodzi z małej miejscowości Czaszyn w Bieszczadach.
- O stypendium dowiedziałem się otrzymując list od Fundacji w gimnazjum. Z lekkim przymrużeniem oka przeczytałem ulotkę, na której wypisane były wszystkie superlatywy stypendium. Myślałem sobie: „na pewno gdzieś w tym wszystkim musi być jakiś haczyk. Przecież nie otrzymałbym tak wielu rzeczy bez prawie żadnych zobowiązań, poza utrzymywaniem dobrej średniej ocen.”Jednak okazało się inaczej, a decyzja o zaaplikowaniu była jedną z najlepszych w moim życiu! Stypendium umożliwiło mi rozwinąć skrzydła. Nauka w topowym liceum pozwoliła mi świetnie zdać maturę i wybierać wśród uczelni. Wysoki poziom w liceum jak i mieszkanie z dala od domu sprawiły, że nie odczułem tzw. przeskoku między liceum a studiami.
Stypendyści Horyzontów trafiają w środowisko osób chcących się rozwijać, poznawać ludzi i świat. Obok kwestii finansowych uznają to za największy plus programu. - Program pozwolił mi nawiązać znajomości wśród krośnieńskich stypendystów, które mimo zakończenia nauki w liceum trwają nadal. Rozbudziłem swoją pasję do podróży, zwiedziłem sporo krajów Europy, brałem udział w wymianie uczniowskiej czy programie Erasmus+. Obecnie jestem współorganizatorem Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego działając w Studenckim Kole Naukowym Spraw Zagranicznych. Działam też charytatywnie, prowadząc zajęcia w ramach programu Projektor. W przyszłości w planach mam karierę finansisty lub ekonomisty, czas pokaże. Planuję też semestr zagranicą w ramach programu Erasmus oraz być może studia magisterskie na zagranicznej uczelni. Do spełniania swoim marzeń jest prosta droga! Drogi ósmoklasisto, już dziś aplikuj o stypendium Horyzonty!
Fundacja EFC i Fundacja Rodziny Staraków finansują przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie i wyżywienie w Krośnie. Stypendium pokrywa koszt wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej. Dla stypendystów organizowane i finansowane są wyjazdy na wakacje i ferie, jak również nauka języków obcych i egzaminy na certyfikaty językowe. Fundatorzy zapewniają opiekę wykwalifikowanych koordynatorów oraz indywidualne wsparcie w rozwoju zainteresowań. W czasie pandemii stypendyści otrzymywali wsparcie sprzętowe i dofinansowanie internetu.
O stypendium w programie Horyzonty mogą się starać uczniowie klas 8, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 1200 złotych netto na osobę (nie wliczamy 500+).
Od 15 lutego rozpoczęła się 11 rekrutacja do Programu Horyzonty. Aplikować należy za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2021 roku.
Więcej informacji udziela koordynatorka na Podkarpaciu, Maria Starzewska, tel. 881 775 252, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Fundacja EFC od 11 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich.
Fundacja Rodziny Staraków zainaugurowała swoją działalność w 2008 roku, jej fundatorem jest Jerzy Starak. Misją Fundacji jest wspieranie i promowanie młodych, zdolnych ludzi, tworzenie dla nich optymalnych warunków rozwoju oraz pomoc w realizacji ich pasji i pomysłów na życie.
Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko 800 uczniów. Obecnie 200 stypendystów uczy się w 19 szkołach średnich w całej Polsce.
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu „Aktywnie spędzam czas z rodziną- bez ekranów”
Konkurs został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „NADUŻYWANIE URZĄDZEŃ EKRANOWYCH”. Polegał na ograniczaniu czasu spędzonego przed ekranami oraz zachęcał do aktywnego spędzania czasu z rodziną. Przez tydzień dzieci przestrzegały zasad ekranowych, oraz poświęcały godzinę dziennie na sport. Podsumowaniem konkursu było zrobienie pracy plastycznej. Jury w składzie: pani Dyrektor Elżbieta Żak oraz Pani Justyna Kiełbowicz postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom nagrody.
Jako szkoła jesteśmy dumni, ponieważ prawie 50% dzieci podjęło wezwanie i wzięło udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!
Justyna Kiełbowicz
Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu „Aktywnie spędzam czas z rodziną- bez ekranów”
Szkolny konkurs „Bezpieczna praca i zabawa w gospodarstwie rolnym rodziców” – został rozstrzygnięty
Konkurs był organizowany dla uczniów klas I-III. Wpłynęło 20 prac. Głównym celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci zasad bezpiecznej pomocy, rodzicom przy pracach w gospodarstwie rolnym. Jury w składzie: Rafał Krakowski, Krzysztof Tokarz oraz Justyna Kiełbowicz postanowiło przyznać
- 7 nagród głównych dla: Adriana Siuzdak, Eweliny Turczyn, Idy Wawrzak, Rozalii Trestka, Maksymiliana Kiełbowicz, Ali Lech oraz Mikołaja Deca
- 4 Wyróżnienia dla: Kingi Płachciak, Rafała Trestki, Mai Podobińskiej oraz Weroniki Krawiec.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia
Fundatorem nagród jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Rzeszowie.
Wszystkim Zwycięzcom GRATULUJEMY
Justyna Kiełbowicz
Akademia Bezpiecznego Puchatka
W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” organizowanego przez firmę Maspex. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz Kuratoriów Oświaty w Polsce. Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz wspieranie ich wszechstronnego rozwoju. Obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
W dniach 11-12 lutego 2021 roku zostały przeprowadzone zajęcia z dziećmi klas młodszych. Uczniowie podczas zajęć przypominali sobie zasady ruchu drogowego, uczyli się jak informować odpowiednie służby używając numerów alarmowych. Poznali również bezpieczne zachowania w szkole, domu i Internecie.
Po przeprowadzeniu zajęć dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą zdobytą podczas zajęć rozwiązując na stronie program Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.
Justyna Kiełbowicz