V edycja Turnieju Gry Ekonomicznej „Czas Na Start Up!”
W dniu 9 czerwca uczennice klasy 8 wybrały się do I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie, gdzie odbyła się V edycja Turnieju Gry Ekonomicznej „Czas Na Start Up!”. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz inicjatyw promujących przedsiębiorczość wśród młodzieży, zgromadziło uczniów z ośmiu szkół podstawowych.
Turniej prowadzony był przez Grzegorza Wasiutę, który od lat wspiera młodych ludzi w rozwijaniu kompetencji kluczowych dla funkcjonowania w świecie biznesu i gospodarki. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, wcielili się w rolę młodych przedsiębiorców – ich zadaniem było stworzenie i rozwinięcie własnego start-up, podejmowanie strategicznych decyzji oraz skuteczne zarządzanie zasobami.
Gra ekonomiczna wymagała od uczniów strategicznego myślenia, planowania, szybkiego podejmowania decyzji oraz efektywnej współpracy zespołowej. Emocji i zaangażowania nie brakowało!
Turniej nie tylko dostarczył młodzieży cennej wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, ale także umożliwił rozwijanie tzw. kompetencji miękkich – komunikacji, kreatywności i umiejętności pracy pod presją czasu.
Na zakończenie najlepiej ocenione zespoły zostały nagrodzone.
Czas na przygodę!
Wreszcie nadszedł czas naszej szkolnej wycieczki. Przygotowania trwały bardzo długo, rezerwacja noclegów, autobusu i kupno biletów. Uczniowie z niecierpliwością czekali na ten dzień, kiedy wyruszymy. I tak 4 czerwca w środę zapakowaliśmy bagaże i ruszyliśmy w drogę do Zakopanego. Czas podróży mijał nam szybko. Po kilku godzinach dotarliśmy do celu.
Pierwszą z wielu atrakcji był wjazd na Gubałówkę i zejście pieszo, aby trochę rozruszać nogi. Podziwialiśmy piękne widoki, pogoda nam dopisała, tak samo jak humory. Nawet długa trasa nie była dla większości problemem. Po zejściu z Gubałówki pojechaliśmy do pensjonatu- zakwaterowanie, obiad i spacer na Krupówki to była ostatnia atrakcja pierwszego dnia.
W czwartek wjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch. Pogoda była piękna, podziwialiśmy szczyty gór. Na szczycie szybko mijał czas na odpoczynku cieszeniu się krajobrazami wokół i spędzaniu czasu ze znajomymi. Po południu obowiązkowy spacer po Krupówkach, a wieczorkiem czas wolny w pensjonacie.
Trzeciego dnia mieliśmy wracać, ale najpierw kąpiel w termach w Białce Tatrzańskiej. Na szczęście pogoda nam dopisała, niektórzy się kąpali, inni odpoczywali na leżakach, jeszcze inni korzystali z atrakcji. Później jeszcze tylko obiad i zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu. Tutaj czekali na nas stęsknieni rodzice. Trzy dni wycieczki szybko minęły, ale wspomnienia i zdjęcia pozostaną naszymi skarbami, do których zawsze możemy wrócić.
Wycieczka klas młodszych do Wiślicy.
Głosuj_2
UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Uczniowie szkoły zwracają się z ogromną prośbą o udostępnienie i polubienie filmu 👍 na stronie szkoły.
Bierzemy udział w konkursie, liczy się każdy głos i liczba udostępnień filmu.
DZIĘKUJEMY!!! 🏅
;DZIĘKUJEMY!!! 🏅
Dzień Dziecka 2025
Dzień pszczoły
Dzień Pszczoły w naszej szkole – nauka i zabawa z małymi bohaterkami przyrody
20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół – święto ustanowione przez ONZ, by zwrócić uwagę na ogromne znaczenie tych owadów dla życia ludzi i całej przyrody. W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień w wyjątkowy sposób!
Już od rana na korytarzach pojawiły się dekoracje związane z tematyką pszczół. Uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach, poznali rolę pszczół w zapylaniu roślin, ich zwyczaje, budowę ciała oraz pracę w ulu.
Aby uatrakcyjnić naukę, przygotowano również:
- Kolorowanki z pszczołami – dzieci z zapałem kolorowały pszczoły.
- Obserwowanie pod lupą – uczniowie obserwowali jak zbudowana jest pszczoła, osa, szerszeń i bąk.
- Karty pracy – uczniowie kodowali pszczółki, ćwicząc przy tym spostrzegawczość i logiczne myślenie.
- Zabawy ruchowe - na boisku szkolnym odbyła się „Pszczela sztafeta”, w której dzieci musiały „przenieść pyłek z kwiatu do ula” (czyli piłeczki do wyznaczonego miejsca).
Wszystkie te aktywności nie tylko sprawiły dzieciom wiele radości, ale także uświadomiły im, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naszym życiu. Dzięki takim dniom uczymy szacunku do przyrody i rozwijamy postawy proekologiczne.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie – niech to święto będzie dla nas inspiracją, by dbać o pszczoły przez cały rok!
„Pola Nadziei Wiosna 2024/2025” – Podziękowanie
„Pola Nadziei Wiosna 2024/2025” – Podziękowanie
„Pomaganie innym to najpiękniejsza forma miłości.”
Janusz Leon Wiśniewski
Z wielką radością informujemy, iż kwota zebrana przez Szkolne Koło Wolontariatu Caritas w ramach akcji „Pola Nadziei Wiosna 2024/2025" na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci wyniosła 2569,00 zł!
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Żak, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom i Przedszkolakom Naszej Szkoły. Dziękujemy również księdzu Tobiaszowi Strzeleckiemu i Parafianom z Huciska, którzy włączyli się do naszego przedsięwzięcia i przyczynili się do tego sukcesu. Szczególne podziękowania kierujemy do pań: Olga Wołczko, Justyna Kiełbowicz, Renata Juśko i Małgorzata Zagaja, które z ogromnym zaangażowaniem koordynowały przebieg całej kampanii.
Państwa obecność, hojność i otwarte serca to piękne świadectwo solidarności i empatii z dziećmi i młodzieżą chorującymi na nowotwory oraz inne nieuleczalne schorzenia. Cieszymy się, że wspólnie możemy czynić dobro i nieść nadzieję tym, którzy najbardziej jej potrzebują.
SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU